#Ewangelia: wiara potrzebuje też kreatywności

(fot. shutterstock.com)

Kiedy niebo wydaje się zamknięte, a sufit limitem - można go przebić. Moja wiara potrzebuje też zaangażowania, pomysłów i pragnienia, by znaleźc się jak najbliżej Boga. Kreatywność jest miarą chęci poznania Boga.

 

Słowa Ewangelii [Mk 2, 1-12]:


Gdy po pewnym czasie Jezus wrócił do Kafarnaum, posłyszano, że jest w domu. Zebrało się zatem tylu ludzi, że nawet przed drzwiami nie było miejsca, a On głosił im naukę.


I przyszli do Niego z paralitykiem, którego niosło czterech. Nie mogąc z powodu tłumu przynieść go do Niego, odkryli dach nad miejscem, gdzie Jezus się znajdował, i przez otwór spuścili nosze, na których leżał paralityk. Jezus, widząc ich wiarę, rzekł do paralityka: «Dziecko, odpuszczone są twoje grzechy».
A siedziało tam kilku uczonych w Piśmie, którzy myśleli w sercach swoich: «Czemu On tak mówi? On bluźni. Któż może odpuszczać grzechy, prócz jednego Boga?»


Jezus poznał zaraz w swym duchu, że tak myślą, i rzekł do nich: «Czemu myśli te nurtują w waszych sercach? Cóż jest łatwiej: powiedzieć paralitykowi: Odpuszczone są twoje grzechy, czy też powiedzieć: Wstań, weź swoje nosze i chodź? Otóż, żebyście wiedzieli, iż Syn Człowieczy ma na ziemi władzę odpuszczania grzechów - rzekł do paralityka: Mówię ci: Wstań, weź swoje nosze i idź do swego domu!»


On wstał, wziął zaraz swoje nosze i wyszedł na oczach wszystkich. Zdumieli się wszyscy i wielbili Boga, mówiąc: «Nigdy jeszcze nie widzieliśmy czegoś podobnego».

 

[Wojciech Jędrzejewski]:

 

 

Komentarz [Mieczysław Łusiak SJ]:

 

Jezus nie pyta ani paralityka, ani tych, którzy go przynieśli na noszach, czy on żałuje za swe grzechy i postanawia poprawę. Nie daje też rozgrzeszenia warunkowego: "Jeśli żałujesz..."


Jezus przychodzi do nas z przebaczeniem bezwarunkowym. Od nas zależy co my z nim zrobimy. Możemy je zignorować i dalej żyć tak jak żyliśmy, popełniając te same grzechy. Ale możemy też wykorzystać Boże miłosierdzie do przemiany naszego i postępowania.


Żebyśmy uwierzyli w bezwarunkowe przebaczenie nam przez Pana, On czyni w naszym życiu różne wspaniałe rzeczy. Obyśmy potrafili dostrzec te rzeczy i pod ich wpływem zmienić się na lepsze. Wtedy bezwarunkowe Boże przebaczenie nie pójdzie na marne.

 


 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.68

Liczba głosów:

37

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook