#Ewangelia: co jest bronią szatana i jak sobie z nią poradzić?

(fot. shutterstock.com)

Jak działa zły duch i co jest najlepszym sposobem aby się od niego uwolnić? Podpowiadają Mieczysław Łusiak SJ i Wojciech Jędrzejewski OP.

 

Słowa Ewangelii [Mk 1, 21-28]

 

W Kafarnaum Jezus w szabat wszedł do synagogi i nauczał. Zdumiewali się Jego nauką: uczył ich bowiem jak ten, który ma władzę, a nie jak uczeni w Piśmie.


Był właśnie w ich synagodze człowiek opętany przez ducha nieczystego. Zaczął on wołać: «Czego chcesz od nas, Jezusie Nazarejczyku? Przyszedłeś nas zgubić. Wiem, kto jesteś: Święty Boga».


Lecz Jezus rozkazał mu surowo: «Milcz i wyjdź z niego! » Wtedy duch nieczysty zaczął nim miotać i z głośnym krzykiem wyszedł z niego.


A wszyscy się zdumieli, tak że jeden drugiego pytał: «Co to jest? Nowa jakaś nauka z mocą. Nawet duchom nieczystym rozkazuje i są Mu posłuszne». I wnet rozeszła się wieść o Nim wszędzie po całej okolicznej krainie galilejskiej.

 

Zły duch musi wiedzieć, że nic nie wskura [komentarz o. Mieczysława Łusiaka]

 

Czytając w dziesiejszej ewangelii o "nauce z mocą" pewnie myślimy tu przede wszystkim o tym, że Jezus wypędził z człowieka złego ducha. Warto jednak zauważyć, że najpierw Pan tego diabła uciszył, zmusił do milczenia.

 

Zły duch chętnie do nas mówi: przez innych ludzi, lub podsuwając nam w tajemniczy sposób różne myśli, czasem z początku może nawet dobre, ale ostatecznie skłaniające nas do czegoś złego.


To jest właśnie pierwszy owoc przyjęcia Jezusa jako swego Pana i Zbawiciela: przestajemy słuchać złego ducha, bo słuchamy Jezusa. A jak zły duch nie może do nas mówić, to nas zostawia w spokoju (przynajmniej na jakiś czas), no bo wie, że i tak nic nie wskura.

 

Życiodajne milczenie [komentarz o. Wojciecha Jędrzejewskiego]

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.6

Liczba głosów:

10

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

rafalkozlovski 08:05:50 | 2017-01-10
"Zły duch musi wiedzieć, że nic nie wskura" -- jednak wskórał, chochlik jeden z drugim :

Oceń 5 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook