#Ewangelia: czy Niebo jest dla każdego?

(fot. shutterstock.com)
Jezus powiedział do tłumów: "Podobne jest królestwo niebieskie do sieci zarzuconej w morze i zagarniającej ryby wszelkiego rodzaju. Gdy się napełniła, wyciągnęli ją na brzeg i usiadłszy, dobre zebrali w naczynia, a złe odrzucili. Tak będzie przy końcu świata: wyjdą aniołowie, wyłączą złych spośród sprawiedliwych i wrzucą w piec rozpalony; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów. 
       
Zrozumieliście to wszystko?" Odpowiedzieli Mu: "Tak jest". A On rzekł do nich: "Dlatego każdy uczony w Piśmie, który stał się uczniem królestwa niebieskiego, podobny jest do ojca rodziny, który ze swego skarbca wydobywa rzeczy nowe i stare". Gdy Jezus dokończył tych przypowieści, oddalił się stamtąd.
 

Rozważanie do Ewangelii

 
Królestwo Boże jest otwarte dla każdego, bez wyjątku. Natomiast Niebo już nie. Niebo jest zamknięte dla każdego, kto ma w sobie choćby odrobinę egoizmu, nie mówiąc już o nienawiści czy innych złych postawach. Bóg swoją miłością ogarnia każdego człowieka, ale nie może każdego człowieka przyjąć do Nieba. Gdyby w Niebie znalazła się choć odrobina zła, przestałoby ono być Niebem. Każdy z nas ma jednak szansę pozbyć się zła całkowicie, być obmytym z win i dojrzeć do życia w Niebie. Wystarczy tylko bardzo tego chcieć i pozwolić Jezusowi, by On ukształtował naszą duszę.
 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

11

 

 

Komentarze użytkowników (4)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

wieczeslaw 23:12:40 | 2016-07-29
Szanowni komentatorzy, po Państwa reakcjach, muszę wyjaśnić, że wpis mój dotyczył wyłącznie " Rozważania do Ewangelii". Za wszystkie "komentarze użytkowników" serdecznie dziękuję.

Oceń 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

mazaga 09:57:35 | 2016-07-29
Dziękuję. Czyli Królestwo Boże jest Darem, a Niebo naszym wyborem?

Oceń 9 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

wieczeslaw 09:33:58 | 2016-07-29
Moim ogromnym zaskoczeniem jest przeczytanie tego komentarza, który nie ma nic wspólnego z tym co na temat Królestwa Niebieskiego i Królestwa Bożego mówi Katechizm Kościoła Katolickiego.  Mam przykrą refleksję po przeczytaniu tego komentarza : Każdy komentator powinien obowiązkowo wykazać się znajomością KKK.

Oceń 1 15 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

mazaga 08:22:50 | 2016-07-29
1.Jaka jest istotna różnica między Królestwem Bożym a Niebem?
2.Czy możliwe jest życie człowieka całkowicie pozbawionego egoizmu? Czy egoizmu pozbywamy się tak naprawdę w momencie śmierci?

Oceń 4 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook