#Ewangelia: Miłość podobna jest do ziarna

(fot. RafalZych / Foter / CC BY-NC)

Jezus powiedział do tłumów: "Z królestwem Bożym dzieje się tak, jak gdyby ktoś nasienie wrzucił w ziemię. Czy śpi, czy czuwa, we dnie i w nocy nasienie kiełkuje i rośnie, on sam nie wie jak.

 

Ziemia sama z siebie wydaje plon, najpierw źdźbło, potem kłos, a potem pełne ziarno w kłosie. A gdy stan zboża na to pozwala, zaraz zapuszcza sierp, bo pora już na żniwo".

       

Mówił jeszcze: "Z czym porównamy królestwo Boże lub w jakiej przypowieści je przedstawimy? Jest ono jak ziarno gorczycy; gdy się je wysiewa w ziemię, jest najmniejsze ze wszystkich nasion na ziemi. Lecz wsiane, wyrasta i staje się większe od innych jarzyn; wypuszcza wielkie gałęzie, tak że ptaki powietrzne gnieżdżą się w jego cieniu".

 

W wielu takich przypowieściach głosił im naukę, o ile mogli ją zrozumieć. A bez przypowieści nie przemawiał do nich. Osobno zaś objaśniał wszystko swoim uczniom.

 

[Mk 4, 26-34]

 

Komentarz do Ewangelii

 

Królestwo Boże (czyli Miłość) podobne jest do ziarna, bo ziarno jest kondensacją wielkiej ilości wartości odżywczych i ma w sobie ogromny potencjał dla powstania czegoś nowego. Właśnie taka jest Miłość: jest bardzo potrzebna (odżywcza) dla człowieka i jest zawsze początkiem czegoś wielkiego.

 

Miłość jest płodna z natury. Człowiek, który kocha, osiąga w życiu bardzo wiele i nawet nie wie jak to się dzieje. Staje się swoistym schronieniem dla wielu ludzi i to czyni go niesamowicie szczęśliwym.
 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.63

Liczba głosów:

8

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook