#Ewangelia: Chrystus jest za mało znany

(fot. shutterstock.com)

Jezus powiedział do swoich uczniów: "Gdy przyjdzie Pocieszyciel, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca pochodzi, On będzie świadczył o Mnie. Ale wy też świadczycie, bo jesteście ze Mną od początku. To wam powiedziałem, abyście się nie załamali w wierze. Wyłączą was z synagogi. Owszem, nadchodzi godzina, w której każdy, kto was zabije, będzie sądził, że oddaje cześć Bogu. Będą tak czynić, bo nie poznali ani Ojca, ani Mnie. Ale powiedziałem wam o tych rzeczach, abyście gdy nadejdzie ich godzina, pamiętali o nich, że Ja wam to powiedziałem".

 

Komentarz do Ewangelii

 

Wierzący w Chrystusa często są odrzucani przez otoczenie nie dlatego, że otaczają ich źli ludzie, ale dlatego, że jest On za mało znany. Jest prawie niemożliwe, aby człowiek, który poznał prawdziwe oblicze Chrystusa nienawidził Jego wyznawców. Dlatego powinniśmy ciągle pytać się siebie czy dość dobrze świadczymy o Chrystusie, czy pokazujemy ludziom swoim życiem (nie tylko słowami) jaki On jest naprawdę. Aby nasze świadectwo było przekonujące musimy być autentycznie przemienieni wewnętrznie na podobieństwo Chrystusa. Wtedy ludzie patrząc na nas, zobaczą Jego - poznają jaki On jest.
 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.67

Liczba głosów:

15

 

 

Komentarze użytkowników (654)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

jan777 18:42:42 | 2015-05-22
Trzymajcie się PRAWDY.
Ja nie zaprzeczam SŁOWOM EWANGELII CHRYSTUSA.
Wręcz przeciwnie


Wielokrotnie to wykazałem.
Pierwsze to skupcie się na słowach:
6 Objawiłem imię Twoje ludziom, których Mi dałeś ze świata. Twoimi byli i Ty Mi ich dałeś, a oni zachowali słowo Twoje. 7 Teraz poznali, że wszystko, cokolwiek Mi dałeś, pochodzi od Ciebie. 8 Słowa bowiem, które Mi powierzyłeś, im przekazałem, a oni je przyjęli i prawdziwie poznali, że od Ciebie wyszedłem, oraz uwierzyli, żeś Ty Mnie posłał. 9 Ja za nimi proszę, nie proszę za światem3, ale za tymi, których Mi dałeś, ponieważ są Twoimi. 10 Wszystko bowiem moje jest Twoje, a Twoje jest moje, i w nich zostałem otoczony chwałą. 11 Już nie jestem na świecie, ale oni są jeszcze na świecie, a Ja idę do Ciebie. Ojcze Święty, zachowaj ich w Twoim imieniu, które Mi dałeś4, aby tak jak My stanowili jedno. 12 Dopóki z nimi byłem, zachowywałem ich w Twoim imieniu, które Mi dałeś, i ustrzegłem ich, a nikt z nich nie zginął z wyjątkiem syna zatracenia, aby się spełniło Pismo5
Ojcze Święty, zachowaj ich w Twoim imieniu, które Mi dałeś4,

zachowywałem ich w Twoim imieniu, które Mi dałeś,

z powyższych słów wynika, że OJCIEC PANA JEZUSA CHRYSTUSA MA NA IMIĘ TAK SAMO JAK SYN. IMIĘ TO  <JEZUS>
i nie ma nic wspólnego z przypisanym przez KK ojcem, który ma na imię Jahwe.
Ojcem Pana Jezusa Chrystusa jest DUCH ŚWIĘTY PAN PANÓW.

18 Z narodzeniem Jezusa Chrystusa było tak. Po zaślubinach Matki Jego, Maryi, z Józefem, wpierw nim zamieszkali razem, znalazła się brzemienną za sprawą Ducha Świętego2........... «Józefie, synu Dawida, nie bój się wziąć do siebie Maryi, twej Małżonki; albowiem z Ducha Świętego jest to, co się w Niej poczęło.

Jeśli więc zapisane jest:

albowiem z Ducha Świętego jest to, co się w Niej poczęło.

słowa te nie podlegają żadnej dyskusji.

OJCEM PANA JEZUSA CHRYSTUSA jest DUCH ŚWIĘTY PAN PANÓW.

Króluj nam Panie Jezu Chryste

Oceń 2 13 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

XLeszek 14:01:02 | 2015-05-20
Dotyczy podszywania się pod innych
Niestety, na to że ktoś piszący jako gość użyje cudzego nicku jest tylko jedna rada: zarejestrowanie się jako użytkownik. Tylko to umożliwia zarezerwowanie nicku i uniemożliwienie innym pisanie pod tym nickiem jako zarejestrowany uzytkownik. Na to aby nie można było używać cudzych nicków pisząc jako gość nie ma niestety żadnej rady - przecież to że ktoś raz dokona wpisu nie może blokować nicku.
I co z tego że coś takiego winno być niedopuszczalne, kradzież też winna być niedopuszczalna.

Oceń 24 19 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

AGNES 02:07:30 | 2015-05-20
Działanie szatana i osób przez niego opanowanych jest dokładnie opisane przez Pana Jezusa w Księdze Prawdy:

... człowiek, który nie wierzy w zło nie wierzy w grzech. Ten, który oświadcza, że zło jest w umyśle obserwatora, jest w stanie przyjąć zło w każdym przebraniu i ostatecznie stać się na nie nieczuły.
Gdy zło jest ignorowane, szatan osiąga wielkie zwycięstwo, gdyż król kłamstw dokłada wszelkich starań, aby ukryć zło, a zwykle robi to poprzez przedstawienie argumentów na rzecz wspierania tolerancji w społeczeństwie.
Kiedy ludzka inteligencja jest wykorzystywana do tego, by poprzez podawanie wszelkich racjonalnych powodów usprawiedliwić zło, to dusze, które są winne szerzenia takiej nieprawdy, stają się głównymi celami złego ducha. [...]
Gdy odrzuca się istnienie zła, wówczas zaprzecza się istnieniu szatana. Tak się dzieje, gdy król kłamstwa i każdy Mój wróg zyskuje siłę, a jego chętne ofiary, które będą działały jako jego rzecznicy, staną się odporne na Łaski Boże. [...]


Cytaty pochodzą z Orędzia pod adresem:
http://paruzja.info/pl/oredzia-lista/70-maj-2014/1543-20-05-2014-11-14-szatan-jest-najwiekszym-bi...

Oceń 15 2 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Magdalena 17:27:19 | 2015-05-19
"Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom!” Mt 25,41

Oceń 10 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

AGNES 14:39:09 | 2015-05-19
@apel napisał:

LUDZIE!!! skończcie dyskuję z @Miłość! To żałosne, że dajecie się ciągle wkręcać w jałowe dyskusje. Przecież jej o to chodzi, wodzi was jak małe dzieci na sznurku. To metoda szatana.
Anonimie, Stelka, Agnes ocknijcie się. +


Popieram ten apel w całej rozciągłości. Zrobiliśmy wszystko, co było możliwe w zakresie obnażenia kłamstwa w świetle Słowa Bożego.
Dalsza dyskusja jest bezcelowa. Tylko Pan Jezus może ją uwolnić i objawić jej Prawdę. I w swoim, najwłaściwszym dla niej czasie to uczyni. Pokój wszystkim.

Oceń 9 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Belzebub 20:25:21 | 2015-05-18
                    Słuchaj Izraelu ...
 Czy Wy na pewno Go szukacie ?
Tak o Chrystusa mi chodzi .

 Bo gdybyście szukali Go ,to mam   "adres " gdzie dwóch się spotka w Imię Moje... znacie to ? doprawdy ?

To dlaczego nie szukacie Go właśnie tam gdzie On powiedział ,że jest ? Rzeczywiście uważacie ,ze dacie świadectwo wiary w swym credo ? albo dziełach teologów ?
 Być może , ale w skali statystycznej to ułamek promila tych co ewentualnie mogą w Niego uwierzyć .

Pismo i historia nówi wprost ,że najbardziej efektywny rodzaj ewangelizacji to ten w którym poganie , ateiści  zobaczą   Boga Żywego we wspólnocie.

Jeśli tak , to ci którzy Wam zawracają głowę jakimiś teoretozowaniami bez nawiązania do praktycznie istniejacej i dającej się poznawać rzeczywistości  są moimi agentami , po owcach ich poznajemy , czyż nie ?  to On tak powiedział , a mówicie że Go znacie...

 To jakie są te owoce w ciągu ostatniego ćwierćwiecza ? no...skupmy się na Polsce .

Piszę bez strachu , starczy pomachać doktoratem , pastorałem i katolkom ..rozum odbiera .

 Piszę bez strachu przed zdemaskowaniem moich ludzi , 70% tego społeczenstwa nie rozumie czytanego przez siebie tekstu ...

Piszę bez strachu , ponieważ kaltolicy w poważnej cyfrze nie są uczniami Jezusa , bo gdyby Go znali to wiedzieliby ,że powinni być prości jako gołębie a ...przebiegli jako węże , a tutaj , daja się nabierać na jarmarczne sztuczki , jak...barany ups ...baranki.

Oceń 1 11 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Magdalena 17:32:31 | 2015-05-18
„Osiem błogosławieństw.
Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie.
Błogosławieni, którzy się smucą, albowiem oni będą pocieszeni.
Błogosławieni cisi, albowiem oni na własność posiądą ziemię.
Błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości, albowiem oni będą nasyceni.
Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią.
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą.
Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.
Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości, albowiem do nich należy królestwo niebieskie.
Błogosławieni jesteście, gdy [ludzie] wam urągają i prześladują was, i gdy z mego powodu mówią kłamliwie wszystko złe na was. Cieszcie się i radujcie, albowiem wasza nagroda wielka jest w niebie. Tak bowiem prześladowali proroków, którzy byli przed wami.”
Mt 5

Oceń 15 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

AGNES 22:33:10 | 2015-05-17
Dobre opowiadanie - przedruk z zakładki "Na dobranoc i dzień dobry".

Opowiadanie pt. "Wątpić w Boga, czy człowieka"

Z rabinem Hirszem znany dziennikarz rozmawiał o prześladowaniach Żydów przez nazistów podczas II Wojny Światowej. Odwieczny problem Holocaustu. - Jak można jeszcze wierzyć w Boga, po tym wszystkim co się stało z Żydami?

Odpowiedzią żydowskiego duszpasterza było kontr-pytanie: - A jak NIE MOŻNA wierzyć w Boga, po tym co się stało?

Ja bym zapytała raczej: Jak można NIE WIERZYĆ w Boga, po tym co się stało?

Oceń 10 4 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Magdalena 13:22:43 | 2015-05-17
„Znacie drogę, dokąd Ja idę”. Odezwał się do Niego Tomasz: „Panie, nie wiemy, dokąd idziesz. Jak więc możemy znać drogę?” Odpowiedział mu Jezus: „Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie.” (J 14,4–6).

Oceń 4 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Magdalena 13:06:11 | 2015-05-17
Moim Ojcem i Panem jest Jahwe:
Będziesz jadł twoje własne potomstwo, ciała twoich synów i córek, które dał ci Pan, Bóg twój, w czasie oblężenia i ucisku. Kobieta najbardziej między wami wydelikacona i wypieszczona, … będzie zazdrościć … córce nawet łożyska, które wychodzi spomiędzy jej nóg, i nawet swoich dzieci, które porodzi, gdyż sama potajemnie zjadać je będzie z braku czegośkolwiek innego w czasie oblężenia i ucisku, jakim uciśnie cię twój nieprzyjaciel w twoich miastach. [ 7 ]

A Wy powtarzajcie za mną:
Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą,
błogosławionaś Ty między niewiastami
i błogosławiony owoc żywota Twojego, Jezus.
Święta Maryjo, Matko Boża, módl się za nami grzesznymi teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.

Oceń 5 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook