#Ewangelia: Przeznaczeni do szcześcia

(fot. shutterstock.com)

Jezus powiedział do swoich uczniów: "Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Wytrwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości. To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna.
       

To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich. Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję. Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni pan jego, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego.
       

Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili i by owoc wasz trwał, aby wszystko dał wam Ojciec, o cokolwiek Go prosicie w imię moje. To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali".

 

Rozważanie do Ewangelii

 

Wszyscy szukają szczęścia i radości. Chcemy być zadowoleni z życia. Dziś znów Jezus podaje nam receptę na to wszystko. Tą receptą jest naśladowanie Jezusa w miłości, a do tego niezbędna jest przyjaźń z Nim.
         

Jesteśmy przeznaczeni do sposobu życia, który nazywamy miłością, a tym samym do szczęścia i radości. Można jednak od tego przeznaczenia wymigać się i wybrać smutek, bo "wybrani i przeznaczeni" nie oznacza "skazani". Możemy wybrać egoizm, który niesie na ogół natychmiastowe, ale nietrwałe korzyści; albo miłość, która jest trudna, w którą trzeba zainwestować, ale tylko ona może wprowadzić nas w wieczne szczęście.
 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

9

 

 

Komentarze użytkowników (17)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~tak 10:04:09 | 2015-05-10
Cytata z Ewangelii: "Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję. " 
Jak z tego widać nie jest tak jak piszą niektórzy na deonie, że Bóg kocha nas bezwzględnie, bezwarunkowo skoro mówi "jeżeli".  Miłość aby była prawdziwą miłością musi być dwustronna, musi być odwzajemniona. Miłość Boga do nas jest doskonała, nasza jest ułomna, pełna potknięć, ale musi być aby tworzyć dobro. W przeciwnym razie Bóg ciągle daje nam dobro poprzez miłość, a my bez miłości co możemy jemu dać? To miłość tworzy dobro, więc gdy nie ma miłości z naszej strony nie momżemy  Mu nic dobrego ofiarować. Pozostaje nam tylko zło. Miłujmy Boga , czyńmy dobro a nie mówmy, że nasze uczucie ku Niemu nie jest ważne i że Jemu na naszej miłości nie zależy.

Oceń 2 3 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook