Chwila pełna Boga

Boska.tv

Wypełnił się czas - ta chwila jest pełna. Pytanie: "Czego jest pełna ta chwila? Antoni z Padwy pięknie mówił, że chwila jest pełna, bo jest pełna Boga. Czas bez Boga jest pusty, nic nie warty, nie ma znaczenia.

 
Jezus mówi: Ten moment jest pełny Boga, pełny Jego Królowanie, Jego obecności, Jego władzy. Liczy się ten moment. I apostołowie to fantastycznie wyczuwają - że teraz się liczy, że teraz wstaną i pójdą, że to nie jest decyzja, którą można zostawić na pojutrze... Ten moment już nigdy nie wróci.
 
Ewangelia jest pełna takich momentów, w których Jezus podkreśla "dzisiaj". Nie będzie "jutro", jutro nie należy do nas, tak samo jak wczoraj nie należy do nas - liczy się teraz. To jest ogromnie ważne, kiedy przeżywamy Eucharystię, kiedy słuchamy Słowa, kiedy mamy możliwość poddania się władzy Jezusowej, pójścia za Nim, byśmy tego nie odkładali na jutro. TEN moment jest pełen Łaski, pełen Boga.
 

 
 
 
 

 

Zamów książkę biskupa Grzegorza Rysia "WIARA Z LEWEJ PRAWEJ I BOŻEJ STRONY".

 

Skoro wiara jest osobistym spotkaniem z Bogiem, to po co nam Kościół? Ten Kościół, który jest pełen takich samych grzeszników jak ja sam? Nieważne, czy jesteś w samym środku Kościoła, czy też nie znajdujesz dla siebie miejsca nawet na jego obrzeżach. Dzięki tej książce spotkasz Jezusa i dotkniesz Kościoła.

 

W tekstach biskupa Grzegorza Rysia rozpoznasz Kościół, który Cię boli, ale też Boga, który na każdy nasz ból ma lekarstwo.

 

To nie jest hurraoptymizm, to obietnica: zrozum Chrystusa, by zrozumieć Jego Kościół. A wtedy znajdziesz w tej konkretnej wspólnocie miejsce dla siebie.

 

 

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

10

 

 

Komentarze użytkowników (16)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~SkładamReklamację 13:29:10 | 2015-01-25
Nie ma to jak chamska reklama książki biskupa... 

Oceń 8 11 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Effa 11:30:53 | 2015-01-25
Bogu niech będą dzięki za ks. bp Grzegorza.... i niech Bóg mu błogosławi w Jego posłudze...
Wszystkim życzę błogosławionej niedzieli

Oceń 14 11 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

chcacy 10:44:18 | 2015-01-25
Pięknie by było, gdyby biskupi, również bp Ryś dążyli do wycofania tych reform, które wypłynęły z niesłusznych osądó wobec form tradycyjnych i ich zwolenników: Dlaczego zmieniono to, co było dobre?
Mam nadzieję, że biskupom spodoba siętaka propozycja pojednania w Prawdzie:
http://swiatowednimlodziezykrakow2016.blogspot.com/

To nie Tradsi zaczęli
pewne zmiany i reformy sąsprzeczne z nauczaniem KOśćioła i Tradycją a Duch Święty nie możę sobie zaprzeczać. NIe może byćowocem jego działania to, co jest sprzeczne z wcześniejszymi orzeczeniami, co jest zerwaniem, a nie ciągłością. NIe chodzi o to, by nie było zmian, ale by nie burzyły tego, co przed nimi. Niestety reformy popierająsięna błędnej i krzywdzącej ocenie starych form i ich zwolenników .A nad tym, co wyniknęło z krzywdzącego osądu nie mógł czuwać Duch Święty: Zrozumieć Tradsów Wprowadza sięludzi w błąd, że pewne reformy sąobowiązujące, podczas gdy żadne dokumenty nie nakazują ich przyjęcia!  Tu stałą siękrzywda i trezba ją naprawić:

Kard. Ratzinger o tym, co niesłusznie uznano za obowiązujące

Oceń 1 5 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Ben 10:34:43 | 2015-01-25
Bogu niech będą dzięki za bp. Grzegorza, obyśmy go potrafili słuchać

Oceń 7 6 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

chcacy 10:27:50 | 2015-01-25
NO cóż, zgodzę się w pełni. Jak sobie pomóc w wypełnianiu wszystkich chwil Bogiem? Jak o tym nie zapomnieć: Zrób to! Zostań zwyczajnym katolikiem!

Oceń 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~open 09:59:33 | 2015-01-25
gdyby wszyscy bislupi w Polsce tak tłumaczyli Ewangelię kościoły by były pełne, konfesjonały oblężone a sprawiedliwość społaczna powszechna. Tylko któremu biskupowi na tym zależy ? Co widać po ilości komentarzy pod tym materiałem, jak można ponarzekać, opluć albo politycznie poobijać to ludzie sie garną jak na lep. Jak Słowo Boże to już mowa za trudna !!!

Oceń 7 4 odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook