#Ewangelia: Jaka jest najlepsza treść życia

(fot. shutterstock.com)

Gdy Jan został uwięziony, przyszedł Jezus do Galilei i głosił Ewangelię Bożą. Mówił: "Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię".

       

Przechodząc obok Jeziora Galilejskiego, ujrzał Szymona i brata Szymonowego, Andrzeja, jak zarzucali sieć w jezioro; byli bowiem rybakami. Jezus rzekł do nich: "Pójdźcie za Mną, a sprawię, że się staniecie rybakami ludzi". I natychmiast zostawili sieci i poszli za Nim.
       

Idąc nieco dalej, ujrzał Jakuba, syna Zebedeusza, i brata jego, Jana, którzy też byli w łodzi i naprawiali sieci. Zaraz ich powołał, a oni zostawili ojca swego, Zebedeusza, razem z najemnikami w łodzi i poszli za Nim. (Mk 1, 14-20)

 

Rozważanie do Ewangelii

 

Każdemu człowiekowi Jezus proponuje "przekwalifikowanie". Mamy swoją wizję życia - tego, czym będziemy się zajmować. Jezus proponuje nam inną wizję. Często "zewnętrznie" te wizje są zbieżne, wręcz identyczne. Mają jednak inną treść "wewnętrzną". Treścią wizji proponowanej przez Jezusa jest po prostu Miłość. "Przekwalifikowanie" proponowane przez Jezusa czasem oznacza radykalną zmianę, ale najczęściej oznacza tylko wypełnienie życia, takiego jakim jest, najwspanialszą z możliwych treścią - Miłością.
 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.79

Liczba głosów:

14

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Marek 15:29:35 | 2015-01-27
Często "zewnętrznie" te wizje są zbliożone.. mają jednak inną treść "wewnętrzną". Zatem co rozumiemy poprzez te słowa?

Oceń 2 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook