Posłuszeństwo bardzo nam służy - Łk 1, 26-38

(fot. shutterstock.com)

Bóg posłał anioła Gabriela do miasta w Galilei, zwanego Nazaret, do Dziewicy poślubionej mężowi, imieniem Józef, z rodu Dawida; a Dziewicy było na imię Maryja.

       

Anioł wszedł do Niej i rzekł: "Bądź pozdrowiona, pełna łaski, Pan z Tobą". Ona zmieszała się na te słowa i rozważała, co miałoby znaczyć to pozdrowienie. Lecz anioł rzekł do Niej: "Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga. Oto poczniesz i porodzisz Syna, któremu nadasz imię Jezus. Będzie On wielki i będzie nazwany Synem Najwyższego, a Pan Bóg da Mu tron Jego ojca, Dawida. Będzie panował nad domem Jakuba na wieki, a Jego panowaniu nie będzie końca".

 

Na to Maryja rzekła do anioła: "Jakże się to stanie, skoro nie znam męża?" Anioł Jej odpowiedział: "Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego osłoni Cię. Dlatego też Święte, które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym. A oto również krewna Twoja, Elżbieta, poczęła w swej starości syna i jest już w szóstym miesiącu ta, która uchodzi za niepłodną. Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego". Na to rzekła Maryja: "Oto ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według twego słowa". Wtedy odszedł od Niej anioł.

 

Rozważanie do Ewangelii

        

Bóg czyni rzeczy po ludzku niemożliwe. Zapewne mielibyśmy ochotę widzieć takie rzeczy na własne oczy. I zapewne zazdrościmy Maryi i Elżbiecie, że w ich życiu Bóg uczynił rzeczy niemożliwe.

        

Tymczasem również w dzisiejszych czasach Bóg czyni rzeczy niemożliwe, ale nigdy pod nasze dyktando, nigdy po to, by się nam przypodobać. Każde Boże działanie, zwłaszcza to, które łamie prawa przyrody, jest zawsze wpisane w jakiś Jego konkretny i misterny plan, który wpisuje się w Plan Zbawienia Świata. My nie znamy i nie musimy znać tego planu. Dla nas najważniejsze jest wzrastanie w Miłości, któremu służy posłuszeństwo Bogu, czyli po prostu pełna akceptacja Jego planu, bez względu na to, czy ten plan okazuje się dla nas łatwy, czy nie.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

14

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook