Miłość jest mądrością - Łk 14, 1-6

(fot. San Diego Shooter / Foter / CC BY-NC-ND)

Gdy Jezus przyszedł do domu pewnego przywódcy faryzeuszów, aby w szabat spożyć posiłek, oni Go śledzili. A oto zjawił się przed Nim pewien człowiek chory na wodną puchlinę.

 

Wtedy Jezus zapytał uczonych w Prawie i faryzeuszów: "Czy wolno w szabat uzdrawiać, czy też nie?" Lecz oni milczeli. On zaś dotknął go, uzdrowił i odprawił.

 

A do nich rzekł: "Któż z was, jeśli jego syn albo wół wpadnie do studni, nie wyciągnie go zaraz nawet w dzień szabatu?" I nie mogli Mu na to odpowiedzieć.

 

Komentarz do Ewangelii

 

Miłość jest wpisana w naszą naturę, a prawo stanowione, ze swymi przepisami, nie. Miłość czyni człowieka mądrym. Prawo nie zawsze. Prawo jest potrzebne tam, gdzie nie ma Miłości, by głupota zupełnie nas nie pochłonęła.

 

Nie ma jednak mądrości nad Miłość. Bylebyśmy tylko Miłością nie nazywali czegoś, co nią nie jest, co jest na przykład przelotnym, choć może mocnym, uczuciem.

 

Miłości trzeba się uczyć u największego Mistrza - Jezusa. I na pewno jest ona trudną umiejętnością. Ale bez wątpienia lepiej jest uczyć się Miłości, niż przepisów prawa.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

26

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~my 10:20:46 | 2014-10-31
Miłość jest mądrością

Bardzo pomocna sentencja. Prowadzi do wniosku: co nie jest mądrościa, nie jest miłością. A miłością nazywamy takie nonsensy, wręcz przeciwieństwa. Skutki mówia same, nie trzeba wielkiego przekonywania. Niestety ma to też miejsce, naprawdę spore, w tych religijnych wypowiedziach w tej medialnej gadaninie. Np o hallwen. Rozważa się w nieskończoność, zupełnie pomija naprawdę istotne trudne problemy ludzi zagubionych, niekochanych, nie umiejących sensownie żyć.

Oceń 3 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook