Najlepszy sposób na złego ducha - Łk 4, 31-37

(fot. sxc.hu)

Słowo Jezusa jest "pełne mocy", ponieważ jest prawdą. Zły duch boi się prawdy. Prawda go gubi.

 

Jezus udał się do Kafarnaum, miasta w Galilei, i tam nauczał w szabat. Zdumiewali się Jego nauką, gdyż słowo Jezusa było pełne mocy.


A był w synagodze człowiek, który miał w sobie ducha nieczystego. Zaczął on krzyczeć wniebogłosy: "Och, czego chcesz od nas, Jezusie Nazarejczyku? Przyszedłeś nas zgubić? Wiem, kto jesteś: Święty Boży".


Lecz Jezus rozkazał mu surowo: "Milcz i wyjdź z niego". Wtedy zły duch rzucił go na środek i wyszedł z niego nie wyrządzając mu żadnej szkody.


Wprawiło to wszystkich w zdumienie i mówili między sobą: "Cóż to za słowo? Z władzą i mocą rozkazuje nawet duchom nieczystym, i wychodzą".


I wieść o Nim rozchodziła się wszędzie po okolicy.


Komentarz do Ewangelii:


Słowo Jezusa jest "pełne mocy", ponieważ jest prawdą. Zły duch boi się prawdy. Prawda go gubi. Prawda jest środowiskiem zupełnie obcym dla niego. Dlatego kiedy unikamy prawdy i nie stajemy w niej, narażamy się bardzo na wpływ złego ducha. Oczywiście nie każdą prawdę należy mówić w każdej sytuacji, ale wewnętrznie powinniśmy zawsze stać w prawdzie - jeśli chcemy być mocni i odporni na zło. I pamiętajmy, że źródłem prawdy jest przede wszystkim Bóg. To tylko w Nim i z Nim można wszystko zobaczyć takim, jakim naprawdę jest.

 

 

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.87

Liczba głosów:

62

 

 

Komentarze użytkowników (184)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Menio 11:21:45 | 2016-04-27
Jak bez przykładów w rodzinie do naśladowania ma Papież sam jeden walczyć ze zbutwieniem laickiej, materialnej i egoistycznej Europy - na fundamentach aborcji i eutanazji nie tylko starszego pokolenia ale i dzieci. Gdzie miłosierdzie w obliczu czułości i współczucia i poświęcenia w tej trosce. Czy w świecie i Polsce ma również "czas" mieć wymiar w przeliczeniu na roboczogodziny? Czy pozwolimy niszczyć nasze nowe pokolenia Polaków - skazując na emigrację do zmywaków, odtrącenia ks.Międlara i Narodowców? Dlaczego budowniczowie systemu komunistycznego otrzymują sowite emerytury i ekscentryczne lansowania ich styków życia? A nasi młodzi muszą rezygnować z zakładania rodzin, posiadania dzieci, nie mają szans na godną pracę.

Oceń 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Zapytanie:Duch a Dusza 15:15:32 | 2015-02-09
Zapytanie do komentatora Mieczyslawa Lusiaka SJ:
Czym rozni sie duch od duszy?


"Slowo Boze jest zywe i skuteczne,ostrzejsze niz wszelki miecz obosieczny, przenikajace az do rozdzielenia duszy i ducha
stawow i szpiku,zdolne osadzic zamiary i mysli serca"

List do Hebrajczykow 4,12

Oceń 1 8 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~pawq 19:28:57 | 2015-02-07
wow, ale czystka w komentarzach :)
chyba ktoś symbolicznie pokazał przez to, że czystość to najlepszy sposób na złego ducha :D

Oceń 7 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~po 13:39:56 | 2015-02-07
p

p

p

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~streetcleaner 11:58:52 | 2014-11-04
Prawdzie zawsze musi towarzyszyć miłość i odwrotnie ponieważ prawda bez miłości niszczy i zabija, a miłość bez prawdy wyjaławia

Oceń 10 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~kuszony 16:14:04 | 2014-11-02
Do Jan Maria.
Jan Maria, proszę o pomoc w zrozumieniu. Napisałeś:
- „Jezus powiedział, że słowo przeciw Synowi Człowieczemu (Synowi Bożemu) może być odpuszczony, czyli np. jeśli znieważasz Jezusa, to może być Ci odpuszczone, ale nie będzie odpuszczone grzech słowa wypowiedziany przeciw Prawdzie Ducha Świętego.”
Oraz:
- „Osoby, które popełniły ten grzech nie mają już wyrzutów sumienia. Są poza punktem, gdzie Duch Święty może działać na ich sumienie i przekonywać ich…”
Wiem że w Piśmie jest użyte słowo – parafrazując - że „nie będzie NIGDY odpuszczony ten grzech”, ale, czy jeśli ktoś tak właśnie zgrzeszy, nazwie dobro złem, i z wątpliwości o Bogu będzie go podejrzewał o to że jest zły i napisze*, pomyśli* lub powie na głos*, że Bóg jest zły, albo przypisze mu jakieś cechy szatana, to to znaczy, że właśnie zgrzeszył tym grzechem przeciw Duchowi Świętemu? Już nie może za to przeprosić? I się nawrócić? Nie będzie to bluźnierstwo odpuszczone? Już na zawsze będzie miał to sumienie zaciemniałe i nieczułe? Czy może jest szansa na przebaczenie i że Duch Święty będzie znowu działał na sumienie i będzie przebaczony grzech i sumienie wrażliwe? Jeśli tak, to co z tym że „NIGDY nie odpuszczony”, i z „zamknięciem na Ducha Świętego”? Jak to jest?
Czy może już tym bluźnierstwem (grzechem przeciw Duchowi Świętemu jest sama myśl wątpliwościowa, podejrzewająca i nie ufna o Bożej świętości, dobroci? Nawet jeśli jest niewypowiedziana, ale krąży po głowie taka myśl wynikająca z wątpliwości o Bożej dobroci, ale się jej nie chce, nie chce się w nią wierzyć?

Oceń 13 6 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Święty Paweł 11:31:25 | 2014-10-18
6 Nadziwić się nie mogę, że od Tego, który was łaską Chrystusa powołał, tak szybko chcecie przejść do innej Ewangelii. 7 Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową. 8 Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty! 9 Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą [od nas] otrzymaliście - niech będzie przeklęty!

Oceń 77 7 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~123 00:26:27 | 2014-09-29
Jak działa szatan. Warto wysłuchać!
https://www.youtube.com/watch?v=TZrhS6kl6vg

Oceń 5 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~misjonarz 14:18:56 | 2014-09-28
Najlepszy sposób na złego ducha, to nie czytać bzdur, tylko iść zrobić jakieś dobro, więc wyłączam komputer i idę to zrobić a zły ducha ucieka.

Oceń 27 11 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

AGNES 16:15:50 | 2014-09-27
Obejmijcie grzeszników. Módlcie się za nich. Ponieważ jeśli tego nie robicie, sprzeciwiacie się Mojej Woli i wasze działania będą służyły tylko waszym błędnym poglądom co do tego Kim Ja Jestem. Nie możecie mówić, że jesteście Moi, jeśli głosicie coś przeciwnego do tego, czego nauczałem. Nigdy nie spoglądajcie z góry na tych, których uważacie za grzeszników w Moich Oczach. Módlcie się za nich, ale nigdy ich nie osądzajcie, gdyż nie macie do tego prawa.

Oceń odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook