Najlepszy sposób na złego ducha - Łk 4, 31-37

(fot. sxc.hu)

Słowo Jezusa jest "pełne mocy", ponieważ jest prawdą. Zły duch boi się prawdy. Prawda go gubi.

 

Jezus udał się do Kafarnaum, miasta w Galilei, i tam nauczał w szabat. Zdumiewali się Jego nauką, gdyż słowo Jezusa było pełne mocy.


A był w synagodze człowiek, który miał w sobie ducha nieczystego. Zaczął on krzyczeć wniebogłosy: "Och, czego chcesz od nas, Jezusie Nazarejczyku? Przyszedłeś nas zgubić? Wiem, kto jesteś: Święty Boży".


Lecz Jezus rozkazał mu surowo: "Milcz i wyjdź z niego". Wtedy zły duch rzucił go na środek i wyszedł z niego nie wyrządzając mu żadnej szkody.


Wprawiło to wszystkich w zdumienie i mówili między sobą: "Cóż to za słowo? Z władzą i mocą rozkazuje nawet duchom nieczystym, i wychodzą".


I wieść o Nim rozchodziła się wszędzie po okolicy.


Komentarz do Ewangelii:


Słowo Jezusa jest "pełne mocy", ponieważ jest prawdą. Zły duch boi się prawdy. Prawda go gubi. Prawda jest środowiskiem zupełnie obcym dla niego. Dlatego kiedy unikamy prawdy i nie stajemy w niej, narażamy się bardzo na wpływ złego ducha. Oczywiście nie każdą prawdę należy mówić w każdej sytuacji, ale wewnętrznie powinniśmy zawsze stać w prawdzie - jeśli chcemy być mocni i odporni na zło. I pamiętajmy, że źródłem prawdy jest przede wszystkim Bóg. To tylko w Nim i z Nim można wszystko zobaczyć takim, jakim naprawdę jest.

 

 

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.87

Liczba głosów:

62

 

 

Komentarze użytkowników (779)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Menio 11:21:45 | 2016-04-27
Jak bez przykładów w rodzinie do naśladowania ma Papież sam jeden walczyć ze zbutwieniem laickiej, materialnej i egoistycznej Europy - na fundamentach aborcji i eutanazji nie tylko starszego pokolenia ale i dzieci. Gdzie miłosierdzie w obliczu czułości i współczucia i poświęcenia w tej trosce. Czy w świecie i Polsce ma również "czas" mieć wymiar w przeliczeniu na roboczogodziny? Czy pozwolimy niszczyć nasze nowe pokolenia Polaków - skazując na emigrację do zmywaków, odtrącenia ks.Międlara i Narodowców? Dlaczego budowniczowie systemu komunistycznego otrzymują sowite emerytury i ekscentryczne lansowania ich styków życia? A nasi młodzi muszą rezygnować z zakładania rodzin, posiadania dzieci, nie mają szans na godną pracę.

Oceń 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Zapytanie:Duch a Dusza 15:15:32 | 2015-02-09
Zapytanie do komentatora Mieczyslawa Lusiaka SJ:
Czym rozni sie duch od duszy?


"Slowo Boze jest zywe i skuteczne,ostrzejsze niz wszelki miecz obosieczny, przenikajace az do rozdzielenia duszy i ducha
stawow i szpiku,zdolne osadzic zamiary i mysli serca"

List do Hebrajczykow 4,12

Oceń 1 8 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~pawq 19:28:57 | 2015-02-07
wow, ale czystka w komentarzach :)
chyba ktoś symbolicznie pokazał przez to, że czystość to najlepszy sposób na złego ducha :D

Oceń 7 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~po 13:39:56 | 2015-02-07
p

p

p

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~streetcleaner 11:58:52 | 2014-11-04
Prawdzie zawsze musi towarzyszyć miłość i odwrotnie ponieważ prawda bez miłości niszczy i zabija, a miłość bez prawdy wyjaławia

Oceń 10 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

jan777 10:11:03 | 2014-11-04
Umiłowani w Panu Jezusie Chrystusie
Co to jest grzech przeciw Duchowi Świętemu  określają słowa:


26 Jeśli bowiem dobrowolnie grzeszymy po otrzymaniu pełnego poznania prawdy, to już nie ma dla nas ofiary przebłagalnej za grzechy13, 27 ale jedynie jakieś przerażające oczekiwanie sądu i żar ognia, który ma trawić przeciwników. 28 Kto przekracza Prawo Mojżeszowe, ponosi śmierć bez miłosierdzia na podstawie [zeznania] dwóch albo trzech świadków. 29 Pomyślcie, o ileż surowszej kary stanie się winien ten, kto by podeptał Syna Bożego i zbezcześcił krew Przymierza, przez którą został uświęcony, i obelżywie zachował się wobec Ducha łaski.

‘’ 26 Jeśli bowiem dobrowolnie grzeszymy po otrzymaniu pełnego poznania prawdy, to już nie ma dla nas ofiary przebłagalnej za grzechy>>


Grzechy takie jak : nierząd, nieczystość, wyuzdanie, uprawianie bałwochwalstwa, czary, nienawiść, spór, zawiść, wzburzenie, niewłaściwa pogoń za zaszczytami, niezgoda, rozłamy, zazdrość, pijaństwo, hulanki ...inne jeszcze bardziej cięższe nie są grzechem przeciw Duchowi Świętemu. To zamieszanie postało przez różne interpretowanie NT a to przez KLUCZE lub słowa Komu ODPUŚCICIE. …Wiadomo jest że jeśli ktoś utworzył np. ODPUSTY to nie mając pokrycia w słowach NT będzie twierdził, że jest to prawda , bo przez klucze utworzona a nawet nie będzie zwracał uwagi na słowa Pawła , który powiedział , że nic w ich ewangeliach nie może być zmienione , nawet gdyby to anioł głosił.

Oceń 12 77 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

jan777 10:09:44 | 2014-11-04
Dlatego grzechem przeciw Duchowi Świętemu o którym piszą apostołowie jest podeptanie Syna Bożego i zbezczeszczenie krewi Przymierza, przez którą człowiek został uświęcony, i obelżywie zachował się wobec Ducha łaski.
Czym jest podeptanie Syna Bożego Pana Jezusa Chrystusa ? Jest powiedzieniem nie chcę Ciebie, odrzucam Ciebie ,a obelżywe jest , to , że człowiek darmo otrzymał Łaskę od Boga , dzięki której z WŁASNEJ WOLI odrzuca Śmierć krzyżową Pana Jezusa Chrystusa dzięki której może być wiecznie szczęśliwy.
Dlatego grzechem przeciw Duchowi Świętemu nie jest pijaństwo, hulanki ...inne lecz ŚWIADOME Z WOLNEJ WOLI ODRZUCENIE DARMOWEJ ŁASKI OJCA PANA JEZUSA CHRYSTUSA . Jeśli ktokolwiek tak postąpi , to właśnie jest jego wolny wybór , ale apostoł dodaje przy PEŁNYM POZNANIU PRAWDY.
Czy człowiek , który nie posiada pełnego poznania prawdy może popełnić grzech przeciw Duchowi Świętemu. Nie może . Jeśli masz małe 5 letnie dziecko i powiesz mu wyrzeknij się Pana Jezusa Chrystusa bo jest np., zły . Dzieciak , który Ciebie kocha zrobi to wierzą Tobie , bo jesteś dla niego ukochaną osobą . Ale czy on w ten sposób wyrzekł się Pana Jezusa Chrystusa ? NIE , ponieważ nie zdaje sobie sprawy z tego co zrobił i nie wie za wiele o NT. Tak samo jest z człowiekiem względem grzechu przeciw Duchowi Świętemu. Duch Święty Ojciec Pana Jezusa daje darmową Łaskę życia wiecznego przez swojego Syna człowiekowi , który ma faktycznie wolny wybór tej Łaski nie po to aby w nieświadomości ją stracił. Dlatego został zesłany Duch Święty PRAWDA – POCIESZYCIEL aby człowiek doszedł do Prawdy. Dopiero wtedy gdy pozna pełnię Prawdy mając wolny wybór może ją tę Łaskę odrzucić i to właśnie (wtedy) jest grzechem przeciw Duchowi Świętemu. A nie grzechy (wszelkie) za które oddał życie Pan Jezus Chrystus

Dlatego nie dajcie się oszukiwać . PRAWDA W PANU JEZUSIE CHRYSTUSIE ZWYCIĘŻY.

Króluj nam Panie Jezu Chryste

Oceń 3 44 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~kuszony 16:14:04 | 2014-11-02
Do Jan Maria.
Jan Maria, proszę o pomoc w zrozumieniu. Napisałeś:
- „Jezus powiedział, że słowo przeciw Synowi Człowieczemu (Synowi Bożemu) może być odpuszczony, czyli np. jeśli znieważasz Jezusa, to może być Ci odpuszczone, ale nie będzie odpuszczone grzech słowa wypowiedziany przeciw Prawdzie Ducha Świętego.”
Oraz:
- „Osoby, które popełniły ten grzech nie mają już wyrzutów sumienia. Są poza punktem, gdzie Duch Święty może działać na ich sumienie i przekonywać ich…”
Wiem że w Piśmie jest użyte słowo – parafrazując - że „nie będzie NIGDY odpuszczony ten grzech”, ale, czy jeśli ktoś tak właśnie zgrzeszy, nazwie dobro złem, i z wątpliwości o Bogu będzie go podejrzewał o to że jest zły i napisze*, pomyśli* lub powie na głos*, że Bóg jest zły, albo przypisze mu jakieś cechy szatana, to to znaczy, że właśnie zgrzeszył tym grzechem przeciw Duchowi Świętemu? Już nie może za to przeprosić? I się nawrócić? Nie będzie to bluźnierstwo odpuszczone? Już na zawsze będzie miał to sumienie zaciemniałe i nieczułe? Czy może jest szansa na przebaczenie i że Duch Święty będzie znowu działał na sumienie i będzie przebaczony grzech i sumienie wrażliwe? Jeśli tak, to co z tym że „NIGDY nie odpuszczony”, i z „zamknięciem na Ducha Świętego”? Jak to jest?
Czy może już tym bluźnierstwem (grzechem przeciw Duchowi Świętemu jest sama myśl wątpliwościowa, podejrzewająca i nie ufna o Bożej świętości, dobroci? Nawet jeśli jest niewypowiedziana, ale krąży po głowie taka myśl wynikająca z wątpliwości o Bożej dobroci, ale się jej nie chce, nie chce się w nią wierzyć?

Oceń 13 6 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Święty Paweł 11:31:25 | 2014-10-18
6 Nadziwić się nie mogę, że od Tego, który was łaską Chrystusa powołał, tak szybko chcecie przejść do innej Ewangelii. 7 Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową. 8 Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty! 9 Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą [od nas] otrzymaliście - niech będzie przeklęty!

Oceń 77 7 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

jan777 09:23:33 | 2014-10-18
Umiłowani w Panu Jezusie Chrystusie

Ci z Was, którzy zapoznali się z GAL 5/16 będzie mogło łatwiej zrozumieć to co Wam teraz napiszę. Słowa , które tutaj napiszę dotyczą OJCA PANA JEZUSA CHRYSTUSA. Zatem jeśli chcesz dokładnie to zrozumieć przeczytaj do końca i nie zwracaj uwagi na ewentualne wstawki złośliwych ludzi, którzy przez rozrywanie mojej wypowiedzi, będą chcieli zniekształcić moją wypowiedź.

Pan Jezus 2000 lat temu aby przybliżyć ludziom  zrozumienie pewnych rzeczy posługiwał się przypowieściami aby nakreślić odbiorcom to co nie mogli bezpośrednio zrozumieć przez jakąś analogię, która ukazywała im POŚREDNIO to o czym mówił Pan Jezus Chrystus.
Dzisiaj jest 21 wiek i można wiele więcej zrozumieć słowa Pana Jezusa Chrystusa , który zresztą sam powiedział, ŻE W CZASIE DUCH ŚWIĘTY PRAWDA WYJAŚNI WIELE RZECZY. Właśnie na tym polega to, że człowiek, który 2000 lat temu nie miał pojęcia o działaniu komputera dzisiaj rozumie to działanie i DUCH ŚWIĘTY PRAWDA, KTÓRY JEST MOCĄ OJCA PANA JEZUSA CHRYSTUSA  WŁAŚNIE W OPARCIU O BUDOWĘ I DZIAŁANIE KOMPUTERA WYJAŚNIA LUDZKOŚCI MIĘDZY INNYMI TO  KIM JEST OJCIEC PANA JEZUSA CHRYSTUSA.

Oceń 8 77 odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook