Tylko miłość pokonuje zło - J 3, 16-18

(fot. Thomas Hawk / Foter / CC BY-NC 2.0)

Jezus powiedział do Nikodema: "Tak Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne.

 

Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony. Kto wierzy w Niego, nie podlega potępieniu; a kto nie wierzy, już został potępiony, bo nie uwierzył w imię Jednorodzonego Syna Bożego".

 

Komentarz do Ewangelii:

 

Chyba łatwiej wydać siebie na śmierć niż ukochanego syna. Bóg wybrał to, co najtrudniejsze, by wyznać nam swą miłość. On wie doskonale, że tylko miłość może uzdrowić ten świat pełen nienawiści i egoizmu. Dlatego wyznaje nam swoją miłość i udowadnia ją, zanim my cokolwiek zrobiliśmy dla Niego.


Bóg nie straszy nas potępieniem. Uświadamia nam jednak, jakie są skutki niewiary w Jego miłość. Skoro tylko miłość może uzdrowić nas z nienawiści i egoizmu, to niewiara w nią skazuje nas na wieczną nieumiejętność kochania, czyli na wieczne potępienie.

 


 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.94

Liczba głosów:

17

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Maria 12:06:16 | 2014-06-15
Już w dzieciństwie właśnie tak rozmyślałam jak teraz czytam Ojca. "Chyba łatwiej wydać siebie na śmierć niż ukochanego syna." "Więc Bóg ludzi kocha, to co najwięcej Bóg ma dla ludzi". Niezgrabne wyrażenie się, ale nieraz inaczej nie można oddać istoty. Jeszcze uświadamiałam sobie "nie można nie przyjmować Boga."

Oceń 1 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Iga 10:17:49 | 2014-06-15
MiloSC czy jest cos ponad Nia

Oceń 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook