Nie musimy się podobać - Mt 5, 13-16

(fot. Arslan/flickr.com/CC)

Jezus powiedział do swoich uczniów: "Wy jesteście solą ziemi. Lecz jeśli sól utraci swój smak, czymże ją posolić? Na nic się już nie przyda, chyba na wyrzucenie i podeptanie przez ludzi.


Wy jesteście światłem świata. Nie może się ukryć miasto położone na górze. Nie zapala się też światła i nie stawia pod korcem, ale na świeczniku, aby świeciło wszystkim, którzy są w domu. Tak niech świeci wasze światło przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie".

 

Rozważanie do Ewangelii

 

O tym, że jesteśmy potrzebni innym nie decyduje żadna ludzka opinia, ale to, jacy jesteśmy wewnętrznie. Świat potrzebuje autentycznego dobra, a nie tego, czego chce. Dlatego tak ważne jest to, abyśmy byli dobrzy bez oglądania się na innych, także czasem na ich oczekiwania. Ludzie bowiem często pragną rzeczy złych, bo nie znają dobrych. Stąd te dzisiejsze słowa Pana Jezusa o tym, że mamy być solą i światłem. I że nasze światło ma świecić wbrew wszystkiemu. Nie musimy się podobać ludziom. Wystarczy, że autentycznie im pomagamy.

 

 

 


 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

26

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~zawalczę raz jeszcze 10:26:54 | 2014-06-10
"Nie musimy się podobać ludziom. Wystarczy, że autentycznie im pomagamy." 
Chociaż te słowa bardzo mi dziś dodały otuchy, to jak bardzo poczułam, że chcę się podobać, wiemy tylko my dwoje - ja i Pan.

Oceń 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~maria 08:41:28 | 2014-06-10
Ojcze, komentarz Ojca dla mnie jak strzał w dziesiątkę. Moja postawa, moje podejście do ludzi, móje buntoeanie się przrciw tym, którzy swoim "panom i władcom"  podporządkowuja się aż po upodlenie to dominuje wmoich stosunkach z ludziami. "ważne jest to, abyśmy byli dobrzy bez oglądania się na innych, także czasem na ich oczekiwania. Ludzie bowiem często pragną rzeczy złych, bo nie znają dobrych."
Można przekonywać, tłumaczyc,nawet ośmieszać tę ludzką służalczość, - nie służbę -ale to na próżno. Chyba to jedno najtrudniejsze do przezwyciężenia. Wszystko to bierze się ze stawiania człeka na pierwszym miejscu w swoim życie, a nawet czynienie tego człeka w tym swoim życiu wszystkim.

Oceń 4 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook