To jest dopiero Życie! - J 20, 19-23

(fot. lauren rushing/flickr.com/CC)

Wieczorem w dniu zmartwychwstania, tam gdzie przebywali uczniowie, drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami. Przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: "Pokój wam!" A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie ujrzawszy Pana. A Jezus znowu rzekł do nich: "Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam". Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: "Weźmijcie Ducha Świętego. Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane".

 

Rozważanie do Ewangelii

 

Bóg nie tylko nas stworzył, nie tylko przyszedł do nas, stając się Emmanuelem czyli "Bogiem z nami", ale nadto chce być w nas. Dlatego "tchnął" na nas Ducha Świętego. Bóg chce uczestniczyć w całej pełni w naszym życiu, dlatego daje nam swego Ducha. To prowadzi z kolei do naszego pełnego uczestnictwa w życiu Boga. To wszystko może się stać pod warunkiem, że weźmiemy Ducha Świętego. A z tym mamy często problem. Zamiast Ducha Świętego bierzemy innego ducha - ducha tego świata. Zapamiętajmy sobie jednak, że owoce Ducha Świętego są wspaniałe: radość, pokój, miłość itd. Owoce ducha tego świata są zupełnie inne. Jeśli nawet daje nam on radość, to jest ona ulotna i krucha. Jeśli chcemy być naprawdę szczęśliwi, weźmy Ducha Świętego! Kto bierze Ducha Świętego, bierze specyficzny rodzaj życia, bo Duch Święty to Życie - Życie pełne w obfitości.
 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

12

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

przyjaciel 12:13:16 | 2014-06-09
Za objaśnienie dzięki Pytajacy. Powiem szczerze nie zaprzeczam, że chodzi o udzielenie duchownym władzy odpuszczania grzechów. Ale też w słowa Jezusa odczytuję jako skierowane do mnie, do innego chrześcijanina. Przecież w modlitwie Pańskiej jest prośba lącząca się z zobowiazaniem "i odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom" Zawsze było mi trudno wypowiedzieć to zobowiązanie. Dorosłam, że stało się łatwe moim "winowajcom" odpuścić. Ale tego wszystkiego na wzór faryzeszy...? No nie 

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Maria 09:38:50 | 2014-06-08
"Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane".

Mam pytanie: Czy to stwierdzenie Jezusa zaraz po przekazaniu Ducha Świętego oznacza, że:
odpuszczanie - wybaczanie innym ich grzechów, ich zła dopiero wtedy jest możliwe?
są przypadki niewybaczenia grzechów innym? Notabene, osobiście mam problem z wybaczeniem odrzucenia Boga, cynizmu, nieliczenia się z Nim.
odpuszczenie - wybaczenie innym to największa ludzka siła? Niemożliwa bez działania Ducha Świętego?

Oceń Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook