Droga do pełnej radości - J 15, 9-11

(fot. clappstar/flickr.com/CC)

Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Wytrwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości. To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna.

 

Rozważanie do Ewangelii

 

Czy potrafimy wyobrazić sobie miłość Boga Ojca do Syna Bożego? Na pewno przekracza ona nasze wyobrażenia. I właśnie taką miłością Syn Boży - Jezus - nas kocha!


Abyśmy mogli "wytrwać w Jego miłości", musimy zachowywać Jego przykazania, ponieważ one w jakiś sposób definiują czym miłość jest. A dopiero gdy trwamy w Bożej miłości przez przyjmowanie jej i dzielenie się nią z innymi doświadczamy wszystkich jej owoców. Zachowywanie przykazań Jezusa nie powinno więc być dla nas ciężarem, ale dobrodziejstwem, które okazujemy sami sobie i które prowadzi do pełnej radości.
 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.61

Liczba głosów:

18

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Maria 07:22:24 | 2014-05-22
Święty Jan Paweł II jeszcze za czasów księdza napisał "Pieśń o Bogu Ukrytym" i w pierwszym rozdziałe " Wybrzeża Pełne Ciszy" można znaleś fragment dialogu Boga Ojca z Synem. Jest to przepięknie opisane:) Ale również polecam wszystkie wiersze z tego zbioru ;)

Oceń 3 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook