Cierpienie nie jest przekleństwem - J 12, 24-26

(fot. Jonas Ginter/flickr.com/CC)

Jezus powiedział do swoich uczniów: "Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli ziarno pszenicy wpadłszy w ziemię nie obumrze, zostanie tylko samo, ale jeżeli obumrze, przynosi plon obfity. Ten, kto miłuje swoje życie, traci je, a kto nienawidzi swego życia na tym świecie, zachowa je na życie wieczne. A kto by chciał Mi służyć, niech idzie za Mną, a gdzie Ja jestem, tam będzie i mój sługa. A jeśli kto Mi służy, uczci go mój Ojciec".

 

Rozważanie do Ewangelii

 

Bóg jest obecny nie tylko w tym co jest dobrem i miłością, ale także w cierpieniu. Skoro: "gdzie Ja jestem, tam będzie i mój sługa", to służąc Chrystusowi będziemy doświadczać także cierpienia. Doświadczymy go tak, czy owak, gdyż jest ono konieczne dla oczyszczenia naszej miłości, ale dla sługi Chrystusa cierpienie będzie nie tylko oczyszczeniem z egoizmu, lecz także przejawem bycia z Bogiem, więzi z Nim - Komunii świętej.
Nie traktujmy więc cierpienia źle, jak jakieś przekleństwo. Ono nie jest naszym ostatecznym przeznaczeniem, ale jest potrzebne i może być owocne, jeśli tylko zechcemy.
 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

20

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~MójS2SięPrzegrzewa 12:30:15 | 2014-04-28
@Depresja, keep calm, też dla mnie to takie biadolenie ale ten ktoś nie chciał źle. Jedziemy na jednym wózku więc chyba mogę próbować się domyślać co czujesz to czytając ;)

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~depresja 09:51:08 | 2014-04-28
No to cierp, cierp Autorze-teoretyku, oczyszczaj się tym cierpieniem i uświęcaj. A potem napisz o owocach.

Oceń 5 4 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Hłohłoohłoh 09:36:23 | 2014-04-28
Jak się pojawia to trzeba z niego wyciągnąć jak najwięcej... może się wtedy nie pojawi pod taką postacią, ale niewiadomo bo głupota człowieka jest nieprzewidywalna. Sami na siebie mnóstwo cierpienia ściągamy, ale jeśli to ma nas zmieniać... to się ja się na to piszę.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook