Jesteśmy wielcy od urodzenia - Mk 9, 30-37

(fot. Philippe Put/flickr.com/CC)

Jezus i uczniowie Jego podróżowali przez Galileę, On jednak nie chciał, żeby kto wiedział o tym. Pouczał bowiem swoich uczniów i mówił im: "Syn Człowieczy będzie wydany w ręce ludzi. Ci Go zabiją, lecz zabity po trzech dniach zmartwychwstanie". Oni jednak nie rozumieli tych słów, a bali się Go pytać.


Tak przyszli do Kafarnaum. Gdy był w domu, zapytał ich: "O czym to rozprawialiście w drodze?" Lecz oni milczeli, w drodze bowiem posprzeczali się między sobą o to, kto z nich jest największy. On usiadł, przywołał Dwunastu i rzekł do nich: "Jeśli kto chce być pierwszym, niech będzie ostatnim ze wszystkich i sługą wszystkich".


Potem wziął dziecko, postawił je przed nimi i objąwszy je ramionami, rzekł do nich: "Kto przyjmuje jedno z tych dzieci w imię moje, Mnie przyjmuje; a kto Mnie przyjmuje, nie przyjmuje Mnie, lecz Tego, który Mnie posłał".

 

Rozważanie do Ewangelii

 

Wszyscy mamy skłonność do wywyższania się, bo rodzimy się bez poczucia własnej wartości i dopiero w ciągu życia, z pomocą innych, budujemy w sobie to poczucie. Jeśli otaczający nas ludzie nie potrafią nam pokazać naszej wartości, to pojawiają się w nas kompleksy, a w ślad za nimi skłonność do wywyższania się. Tymczasem w oczach Bożych jesteśmy bezcenni już z chwilą poczęcia. Jezus, obejmując dziecko, chciał nam powiedzieć, że nie musimy zdobywać wartości - mamy ją od zawsze. Zamiast wywyższać się, spójrzmy na siebie Bożymi oczami. Kto patrzy na siebie po Bożemu, ten nie ma powodu, by się wywyższać.
 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.81

Liczba głosów:

21

 

 

Komentarze użytkowników (4)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Magdalena 15:07:12 | 2014-02-25
Miłość Boga – to Jedyną Wartość, która wystarczy człowiekowi do poczucia własnej wartości.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Kasia 13:15:37 | 2014-02-25
Rodzimy się bez poczucia wartości? To chyba jakas pomyłka! Przecież właśnie jest odwrotnie: kazdy z nas jako dziecko z podziwem oglądał swoje nózki, uśmiechał się do odbicia w lustrze i beztrosko dzięki ramionom rodziców poznawał świat. To późniejsze spotkania podważają wartość człowieka, to ludzie mówią o naszej bezwartościowości.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

jazmig 11:21:08 | 2014-02-25
Jezus, obejmując dziecko, chciał nam powiedzieć, że nie musimy zdobywać wartości - mamy ją od zawsze.

Bynajmniej. Jezus pokazał dziecko jako wzór  niewinności, kogoś, kto nie goni za zaszczytami i jest otwarty na innych.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Wojtas 08:46:25 | 2014-02-25
dobry komnentarz 

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook