Poznając Boga, poznasz siebie - Mt 16, 13-19

(fot. lmagno/flickr.com/CC)

Gdy Jezus przyszedł w okolice Cezarei Filipowej, pytał swych uczniów: "Za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego?" A oni odpowiedzieli: "Jedni za Jana Chrzciciela, inni za Eliasza, jeszcze inni za Jeremiasza albo za jednego z proroków". Jezus zapytał ich: "A wy za kogo Mnie uważacie?" Odpowiedział Szymon Piotr: "Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego". Na to Jezus mu rzekł: "Błogosławiony jesteś, Szymonie, synu Jony. Albowiem ciało i krew nie objawiły ci tego, lecz Ojciec mój, który jest w niebie. Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr - Opoka, i na tej opoce zbuduję mój Kościół, a bramy piekielne go nie przemogą. I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie".

 

Rozważanie do Ewangelii

 

Piotr dowiedział się kim jest po tym, jak w Jezusie rozpoznał Mesjasza, Syna Bożego. Poznanie Jezusa prowadzi do poznania siebie. Może to dziwne, ale tak właśnie jest. Kto nie pozna Boga, będzie miał problem z własną tożsamością. A problemy z własną tożsamością prowadzą do wielu życiowych błędów.


Bóg Ojciec każdemu chce objawić swego Syna. Musimy Mu jednak dać ku temu szansę. Piotr dał ją - długo patrzył na Jezusa i uważnie przysłuchiwał się Jego nauczaniu.
 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.74

Liczba głosów:

19

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Magdalena 22:07:00 | 2014-02-22
Pragnienie poznania siebie lub drugiego człowieka oznacza pragnienie poznania Boga, ale to poznanie nie jest możliwe bez bliskiej zażyłości z Jezusem Zbawicielem.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Effa 11:33:05 | 2014-02-22
I tak... i nie... Mnie osobiście bardziej przekonuje: poznaj siebie, spotkasz Boga....To jest co prawda również tytuł ksiażki O. Jack Prusaka - która bardzo mi pomogła... Przyznaję też, że do takiej drogi potrzebna jest wiara...... dobre kierownictwo duchowe i przyjaciele.....

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook