Grzech jest chorobą - Mk 2, 13-17

(fot. notarim / Foter.com / CC BY-NC-ND)

Jezus wyszedł znowu nad jezioro. Cały lud przychodził do Niego, a On go nauczał. A przechodząc ujrzał Lewiego, syna Alfeusza, siedzącego w komorze celnej, i rzekł do niego: "Pójdź za Mną". On wstał i poszedł za Nim.


Gdy Jezus siedział w jego domu przy stole, wielu celników i grzeszników siedziało razem z Jezusem i Jego uczniami. Było bowiem wielu, którzy szli za Nim. Niektórzy uczeni w Piśmie spośród faryzeuszów widząc, że je z grzesznikami i celnikami, mówili do Jego uczniów: "Czemu On je i pije z celnikami i grzesznikami?"


Jezus usłyszał to i rzekł do nich: "Nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy się źle mają. Nie przyszedłem powołać sprawiedliwych, ale grzeszników".

 

Komentarz do Ewangelii:

 

Grzech jest chorobą. Gdybyśmy zawsze o tym pamiętali, łatwiej byłoby nam żyć. Między innymi dużo łatwiej przebaczalibyśmy sobie i innym. A wiadomo jak bardzo brak przebaczenia potrafi uprzykrzyć człowiekowi życie.


Jeżeli grzech jest w naszym przekonaniu chorobą, to nie jesteśmy na niego obojętni i nie godzimy się na niego. Jednocześnie jednak nie potępiamy grzesznika. No bo czy potępia się chorego za to, że choruje?

 


 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.5

Liczba głosów:

14

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

tola_faj 12:09:46 | 2014-01-18
Od paru dni zastanawiam sie jak wyrazic wdziecznosc mojej znajomej, ktora namowila mnie do uczynienia gestu przebaczenia, zebym wyciagnela pierwsza reke do pewnej osoby, chociaz ja tego bardzo bardzo nie chcialam. Jednak poniewaz to ona mnie zachecala uczynilam to a owoce tego gestu sa wielkie.
Doswiadczylam na wlasnej skorze prawdziwosci slow, ze przebaczenie, ktorego udzielasz, wroci do Ciebie i bedzie w Tobie kwitlo.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?