Uruchom swój szósty zmysł - J 1, 29-34

(fot. Lawrence OP/flickr.com/CC)

Nazajutrz Jan zobaczył Jezusa, nadchodzącego ku niemu, i rzekł: "Oto Baranek Boży, który gładzi grzech świata. To jest Ten, o którym powiedziałem: «Po mnie przyjdzie mąż, który mnie przewyższył godnością, gdyż był wcześniej ode mnie». Ja Go przedtem nie znałem, ale przyszedłem chrzcić wodą w tym celu, aby On się objawił Izraelowi".


Jan dał takie świadectwo: "Ujrzałem Ducha, który jak gołębica zstępował z nieba i spoczął na Nim. Ja Go przedtem nie znałem, ale Ten, który mnie posłał, abym chrzcił wodą, powiedział do mnie: «Ten, nad którym ujrzysz Ducha zstępującego i spoczywającego nad Nim, jest Tym, który chrzci Duchem Świętym». Ja to ujrzałem i daję świadectwo, że On jest Synem Bożym".

 

Rozważanie do Ewangelii

 

Każdy z nas ma wrodzony dar rozpoznania "Tego, który chrzci Duchem Świętym". Aby poznać prawdziwego zbawiciela nie trzeba być Janem Chrzcicielem. Wystarczy uruchomić wrodzoną umiejętność - zmysł duchowy.


Zmysł nieużywany obumiera. Dotyczy to także zmysłu duchowego. Co zrobić aby ten specyficzny szósty zmysł był sprawny? Trzeba zrezygnować ze zmysłowości, która jest nadmierną fascynacją tym, co daje pięć zmysłów cielesnych. Jeśli przestaniemy koncentrować się na tym, wówczas powstanie w nas zainteresowanie tym, co duchowe i odkryjemy w sobie jakby nowy świat. Warto to zrobić!
 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.65

Liczba głosów:

34

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Iowna 15:09:43 | 2014-01-04
Wspaniale gdybym urochomiła szósy zmysł! Mysle jednak, ze to nie ja uruchamiam szósty zmysł, ale jest on uruchamiany przez Boga, przez spotkanie Go, przez Jego działanie we mnie.  Nie wiem jak moglabym to sama zrobic. Sama na pewno nie. Jedynie tak, ze na takie spotkanie idę, działaniu Boga sie poddaję i ufam, ze to, co On zrobi ze mną jest dla mnie najlepsze. Zatem szósty zmysł otwiera sie na modlitwie... szeroko rozumianje jako rozmowa, milczenie, przebywanie, kontemplacja ale tez pewnie i jako konkretne dzialanie... Szósty zmysł otwiera sie w relacji

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Undset 15:42:41 | 2014-01-03
Zmysł wzroku pomaga nam w modlitwie (piękno świata stworzonego przez Pana Boga), często zmysł słuchu również (muzyka, modlitwa braci, spiew ptaków)...
Szczęść Boże!

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~ojooo 12:08:36 | 2014-01-03
Zawsze przeczytam. Bóg zapłać! :)

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook