Łatwo jest się zgubić - Łk 19, 1-10

(fot. Lance Shields/flickr.com/CC)

Jezus wszedł do Jerycha i przechodził przez miasto. A był tam pewien człowiek, imieniem Zacheusz, zwierzchnik celników i bardzo bogaty. Chciał on koniecznie zobaczyć Jezusa, kto to jest, ale nie mógł z powodu tłumu, gdyż był niskiego wzrostu. Pobiegł więc naprzód i wspiął się na sykomorę, aby móc Go ujrzeć, tamtędy bowiem miał przechodzić.


Gdy Jezus przyszedł na to miejsce, spojrzał w górę i rzekł do niego: "Zacheuszu, zejdź prędko, albowiem dziś muszę się zatrzymać w twoim domu". Zeszedł więc z pośpiechem i przyjął Go rozradowany. A wszyscy widząc to, szemrali: "Do grzesznika poszedł w gościnę".


Lecz Zacheusz stanął i rzekł do Pana: "Panie, oto połowę mego majątku daję ubogim, a jeśli kogo w czym skrzywdziłem, zwracam poczwórnie". Na to Jezus rzekł do niego: "Dziś zbawienie stało się udziałem tego domu, gdyż i on jest synem Abrahama. Albowiem Syn Człowieczy przyszedł szukać i zbawić to, co zginęło".

 

Rozważanie do Ewangelii          

 

Wielu ludzi nigdy się nie zmienia, nie stają się lepszymi, bo wszyscy ich omijają z daleka. Jezus uczy nas, że człowieka złego nie tylko nie należy omijać, ale wręcz należy szukać. Człowiek czyniący zło to człowiek, który zginął (zgubił się). W tym świecie, który jest labiryntem różnych wizji człowieka, łatwo się zgubić.


Każdy z nas jest choć trochę zagubiony. Co zrobić? Chcieć koniecznie zobaczyć Jezusa. Kto zobaczy Jezusa (spotka się z Nim), ten się odnajdzie. A człowieka, który się odnalazł poznajemy po tym, że zaczyna sprawiać mu radość czynienie dobra i dawanie siebie innym.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.81

Liczba głosów:

26

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Tom 22:37:27 | 2013-11-19
Pan Jezus nie proponował Zacheuszowi spotkania w stylu "jeśli byś chciał to może jednak...", On się z nim MUSIAŁ się spotkać i to prędko. Gdy tylko my zrobimy pierwszy krok On nigdy nie zostawi nas bez swej pozytywnej odpowiedzi. Jedyny problem to wiedzieć którą drogą On idzie i przy niej być, choćby na drzewie.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Magdalena 13:17:28 | 2013-11-19
…a jeśli nam na Kimś zależy musimy dać się Mu zobaczyć…, choć On o nas wie od dawna …

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook