Warto mieć wolne ręce - Łk 17, 26-37

(fot. o hamed saber/flickr.com/CC)

Jezus powiedział do swoich uczniów: "Jak działo się za dni Noego, tak będzie również za dni Syna Człowieczego: jedli i pili, żenili się i za mąż wychodziły aż do dnia, kiedy Noe wszedł do arki; nagle przyszedł potop i wygubił wszystkich.


Podobnie jak działo się za czasów Lota: jedli i pili, kupowali i sprzedawali, sadzili i budowali, lecz w dniu, kiedy Lot wyszedł z Sodomy, spadł z nieba deszcz ognia i siarki i wygubił wszystkich: tak samo będzie w dniu, kiedy Syn Człowieczy się objawi.


W owym dniu kto będzie na dachu, a jego rzeczy w mieszkaniu, niech nie schodzi, by je zabrać; a kto na polu, niech również nie wraca do siebie. Przypomnijcie sobie żonę Lota. Kto będzie się starał zachować swoje życie, straci je; a kto je straci, zachowa je.


Powiadam wam: Tej nocy dwóch będzie na jednym posłaniu: jeden będzie wzięty, a drugi zostawiony. Dwie będą mleć razem: jedna będzie wzięta, a druga zostawiona". Pytali Go: "Gdzie, Panie?" On im odpowiedział: "Gdzie jest padlina, tam się zgromadzą i sępy".

 

Rozważanie do Ewangelii


Należy dbać o swoje życie na tym świecie, ale nie należy dążyć do zachowania go za wszelką cenę. "Do większych rzeczy jestem stworzony" - mawiał św. Stanisław Kostka. Kto nie wypuści z ręki czegoś, co ma małą wartość, ten nie weźmie tego, co jest dużo cenniejsze. Czasem warto jest mieć puste, czyli wolne ręce. Na pewno warto, gdy staje przed nami Bóg ze swymi darami. Bóg chce nam dać wszystko, dlatego nie warto trzymać się kurczowo tego, co jest właściwie "padliną".
 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.58

Liczba głosów:

24

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~bob 09:58:16 | 2013-11-16
hm, przecież Jezus odpowiada na pytanie uczniów, gdzie będą "wzięci" Ci ludzie. Tak wiec to okreslenie miejsca w przenośni. Oczywiscie sens tego nie odwracania się jest dobrze przedstawiony, nie mniej to czego kurczowo mozemy sie trzymać ma wartość mniejszą od miejsca gdzie "gdzie się sępy przy padlinie gromadzą" 

...

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~bob 09:32:37 | 2013-11-16
hm, przecież Jezus odpowiada na pytanie uczniów, gdzie będą "wzięci" Ci ludzie. 

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Magdalena 23:31:58 | 2013-11-15
…to my staniemy się tą padliną, jeśli Pan Bóg nas wybrał, a my nadal będziemy oglądać się za siebie…

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook