Najważniejsi dla Jezusa - Łk 8, 19-21

(fot. alles-schlumpf/flickr.com/CC)

Przyszli do Jezusa Jego matka i bracia, lecz nie mogli się dostać do Niego z powodu tłumu. Oznajmiono Mu: "Twoja matka i bracia stoją na dworze i chcą się widzieć z Tobą". Lecz On im odpowiedział: "Moją matką i moimi braćmi są ci, którzy słuchają słowa Bożego i wypełniają je".

 

Rozważanie do Ewangelii

 

Rodzice i rodzeństwo to z natury najważniejsze osoby w życiu każdego człowieka. Dlatego Jezus powiedział, że Jego matką i braćmi "są ci, którzy słuchają słowa Bożego i wypełniają je". To jest bowiem dla Niego najważniejsze: abyśmy słuchali Jego słowa i wypełniali je, gdyż od tego zależy nasze szczęście - obecne, ale jeszcze bardziej wieczne.


Jak dobrze wyszlibyśmy na tym, gdyby Jezus (i Jego Słowo) był dla nas tak samo ważny, jak my dla Niego! Zrobilibyśmy sami sobie wielką przysługę.
 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.89

Liczba głosów:

19

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Maria 21:13:06 | 2013-09-24
Słuchanie słowa Bożego i wypełnianie go sprawia, że nieistotne jest, gdzie się człowiek znajduje, czy stoi na dworze, czy wewnątrz jakiegoś pomieszczenia, nieważne jest, czy się jest związanym więzią krwi czy też nie.Matka Boża doskonale to rozumiała, czuła.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Paweł 08:17:50 | 2013-09-24
Dla mnie zawsze najlepszym komentarzem do tego Słowa jest cytat św. Franciszka z Asyżu:
"Braćmi dla Niego jesteśmy, kiedy spełniamy wolę Ojca, który jest w niebie (por. Mt 12, 50). Matkami, gdy nosimy Go w sercu i w ciele naszym (por. 1 Kor 6, 20) przez miłość Boską oraz czyste i szczere sumienie; rodzimy Go przez święte uczynki, które powinny przyświecać innym jako wzór (por. Mt 5, 16)."
PAX

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook