Czytaj Słowo: "Ty bądź wierny powołaniu"

(fot. gabri_micha/flickr.com/CC)

Przeczytałem czwarty rozdział Ewangelii według św. Łukasza i słuchałem, co Duch mówi do Kościoła.

 

Kościołowi który zamieszkał w krainie wolności i pieniądza napisz: To mówi ten, nad którym masz władzę, gdy chleb przemieniasz w ciało Moje. Ja jestem świętym Boga, Królem królów i Panem panów, który ma władzę nad królestwami i miastami.

 

Wiem jak wiele pokus musisz ścierpieć. Mówią Ci, byś swoją posługę ograniczył do tego świata, dając chleb głodnym i nie pytając nikogo o jego ducha. Pochwałą i szyderstwem chcą zamknąć Ci usta, byś nie głosił słowa z mocą i nie przypominał o prawdzie przykazań i ludzkiej godności. Znam Twoją tęsknotę, by zapewnić sobie spokój i bezpieczeństwo, tak by nic nie zagrażało Twojemu istnieniu ani teraz, ani w przyszłości. Negowany, masz ochotę zawładnąć światem, narzucić wszystkim Moje prawo i bezwzględnie wyegzekwować jego przestrzeganie.

 

Pamiętaj, że drogi Moje nie są drogami ludzkimi. Idź za tym co słabe w oczach świata, za tym co głupie, co nieszlachetnie urodzone. Twój Pan uniżył samego siebie. I ty czyń podobnie. Nie zapomnij, że żaden prorok nie jest mile widziany w swojej ojczyźnie. Jeśli Mnie odrzucali, to i ciebie będą negowali. Ty bądź wierny powołaniu, którym zostałeś obdarowany. Mów dobrą nowinę, tym, którzy nie widzą sensu, tym którzy w smutku i depresji. Głoś wolność zniewolonym przez grzech, przez nałogi, przez własną głupotę. Ucz ludzi patrzeć na świat, tak by dostrzegali jego barwy i kształty, piękno i dobro. Obwieszczaj najpierw królestwo Boże, bo tylko tak zostanie Ci ono dane teraz i na wieki.

 

 

Paweł Kozacki OP - przeor krakowskich dominikanów

 

Tekst pochodzi z adwentowego cyklu "Czytaj Słowo" dostępnego tutaj. Codziennie ukazują się tam również rozważania "Co Bóg mówi do mnie" i komentarze biblijne.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

10

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook