Minuta ze świętym - św. Łucja z Syrakuz

Pochodziła z bardzo bogatej rodziny. Będąc jeszcze dzieckiem wpadała na szalony pomysł i złożyła w  tajemnicy śluby czystości. To był początek trudnej historii.


Próbowano ją od nich odwieść, ale bezskutecznie. Łucja była nieugięta. Kiedy matka zaaranżowała małżeństwo Łucji z młodzieńcem tego samego stanu, ta odmówiła.


Odtrącony kandydat postanowił się zemścić. Doniósł władzom, że dziewczyna jest chrześcijanką. Zaaresztowana i torturowana Łucja odmówiła porzucenia swej wiary. Mocą wyroku miała być zamknięta w domu publicznym i zmuszona do prostytucji. Wtedy - by się oszpecić - wydłubała sobie oczy. Została ścięta mając 23 lata.


Kto z nas jest gotów oddać swoje życie za wiarę albo walczyć o czystość? Dzisiaj chrześcijanie często unikają tematu seksualności i czystości właśnie, bo nawet jeśli wierzą, że katolickie spojrzenie na te sfery ma sens, to trochę się wstydzą reakcji otoczenia.


Wierność i czystość to naprawdę piękna sprawa. Nie bójmy się o nie walczyć i nie wstydźmy się o tym głośno mówić. To nie są powody do wstydu. Wręcz przeciwnie - do dumy.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.71

Liczba głosów:

24

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook