Minuta ze świętym - Matka Boża z Guadalupe

12 grudnia 1531 w cudowny sposób powstał wizerunek Matki z Guadalupe. Prawie 500 lat później miało miejsce wydarzenie, które niektórzy też nazywają cudem.


30 kwietnia 2007 podczas Mszy św. w intencji dzieci zabitych przed narodzeniem, odprawianej w meksykańskim sanktuarium maryjnym w Guadalupe z obrazu Matki Bożej wydobyło się światło, które przybrało kształt ludzkiego embrionu. Pielgrzymi nie mogli uwierzyć własnym oczom. Wydawało im się, że widzą Jezusa w łonie Maryi.


Zjawisko zostało sfotografowane przez obecnych w świątyni. Zdjęcia wizerunku Matki Bożej ze świetlnym embrionem można zobaczyć na stronie internetowej Francuskiego Stowarzyszenia Katolickich Pielęgniarek i Lekarzy. Jego działacze przypuszczają, że Maryja pokazała w swym łonie obraz nienarodzonego Jezusa.


Do tej pory nie stwierdzono, co dokładnie stało się tamtego dnia. Wiadomo, że przed wizerunkiem Matki Bożej pojawiło się światło, niewytłumaczalne w sposób naturalny. Jednak brak naturalnego wyjaśnienia zjawiska nie oznacza jeszcze, że dokonał się cud.


Nie to jest jednak najważniejsze. Matka Boża z Guadalupe jest dla chrześcijan na całym świecie symbolem obrony nienarodzonych dzieci. Może warto dziś pomodlić się w ich intencji, ale także za ludzi, którzy zabijają bezbronne dzieci (o nawrócenie) i za matki, które spodziewają się dziecka i mają jakieś obawy z tym związane (o odwagę). Poprośmy o pomoc Matkę nienarodzonych.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.95

Liczba głosów:

37

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~tak: bez może 23:36:01 | 2012-12-12
"Matka Boża z Guadalupe jest dla chrześcijan na całym świecie symbolem obrony nienarodzonych dzieci. ... warto dziś pomodlić się w ich intencji, ale także za ludzi, którzy zabijają bezbronne dzieci (o nawrócenie) i za matki, które spodziewają się dziecka i mają jakieś obawy z tym związane (o odwagę). Poprośmy o pomoc Matkę nienarodzonych."

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~wanda 19:21:15 | 2012-12-12
Pierwsza pielgrzymka Bł. Jana Pawła II, była do Matki Bożej z Guadelupe.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Anna Franciszka 17:02:27 | 2012-12-12
Nie byłoby księdza Pawła
Kobieta w ciąży, udała sie po witaminy do swojego lekarza, który stwierdził,że skoro ma dwojke dzieci w domu ..to czasy cięzkie,więc po co kolejne...namawiał na aborcję...Matka , wyszła ,wiecej nie zjawiła się u tego lekarza..modliła się do Matko Bożej z Guadalupe....
9 grudnia 2012 roku Paweł skonczył 49 lat. Jest doskonałym kaznodzieją, w tej chwili prowadzi rekolekcje adwentowe........a miało go nie byc......

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook