Drogi do Boga?

Posłaniec
Stanisław Ziemiański SJ
Czwartek, 13 stycznia 2011, godz. 17:36
Każdy z nas zastanawia się, gdzie jest Bóg i jak można dowieść Jego istnienia. Dowody św. Tomasza z Akwinu wskazują, iż człowiek zna Boga jedynie dzięki przejawom Jego działania.
więcej

Miłość nieprzyjaciół

Życie Duchowe
Ks. Alfons J. Skowronek
Czwartek, 13 stycznia 2011, godz. 13:13
To, co Jezus głosi, z pewnością wyzwala protest odbiorcy. Któż bowiem byłby aż tak naiwny, by bijącemu nadstawiać drugi policzek?
więcej

Na początku było Słowo czyli Logos

Kard. Carlo Maria Martini
Środa, 22 grudnia 2010, godz. 06:24
Już pierwszego dnia Świąt usłyszymy Prolog Ewangelii św. Jana, mówiący o Słowie. Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami. Czym jest owo Słowo-Logos, jak je rozumieć, jak głębiej wniknąć w Jego tajemnicę?
więcej

Zdarzyło się 2000 lat temu...

Jan Gać
Środa, 22 grudnia 2010, godz. 00:20
Kiedy urodził się Jezus? Dlaczego Maryja i Józef przybyli do Betlejem? Kim byli Trzej Królowie? Spróbuj przenieść się w czasie i odkryj tajemnicę narodzin Jezusa.
więcej

Zbliża się koniec świata?

List
'List"

Czwartek, 28 października 2010, godz. 13:32
Jakie jest przesłanie Apokalipsy? Kiedy na ziemi pojawi się Antychryst? Czy istnieje pozytywna wizja końca świata? I jak koniec świata opisał Woody Allen - rozmowa z dr. Bartłomiejem Dobroczyńskim, psychologiem, wykładowcą Uniwersytetu Jagielońskiego.
więcej

Jeszcze tylko kilka lat...

List
Beata Legutko / "List"

Piątek, 22 października 2010, godz. 16:23
W czerwcu 2010 r. pojawiła się w mediach informacja: według przewidywań NASA apokalipsa zacznie się już za trzy lata. Przyczyną kataklizmu ma być zwiększona aktywność Słońca, która wywoła gigantyczną burzę magnetyczną.
więcej

Gniew Boży a współczesny kult pieniądza

Ralf Miggelbrink
Czwartek, 16 września 2010, godz. 07:17
W cywilizacji początków XXI wieku z nigdy przedtem nie istniejącą, a mimo to wzrastającą powszechnością obejmuje całe ludzkie życie logika pieniądza, obiecując dobrobyt i bezpieczeństwo, podobnie jak to czynili niegdyś konkurenci biblijnego proroka Jeremiasza. W Biblii logika ta wywoływała gniew Boga. Czy i dziś dzieje się podobnie?
więcej

W drodze do transfiguracji

Życie Duchowe
Wilfrid Stinissen OCD
Środa, 15 września 2010, godz. 12:00
Być świętym to po prostu być tym, kim z racji stworzenia powinno się być. Nie być świętym jest wbrew naturze. Być świętym znaczy być "całym", jednolitym, uczynionym jedną całością. Jesteśmy cali, pełni, kiedy istnieje jedność i harmonia między różnymi poziomami naszej istoty, gdy życie wewnętrzne rozkwita i odsłania swój blask na zewnątrz. Bycie pełnym człowiekiem nie polega tylko na uporządkowaniu zewnętrznej warstwy naszej osobowości, ale przede wszystkim na odkryciu głębi naszej istoty i pozwoleniu, aby ona wyłaniała się i wypełniała nas całych.
więcej

Jak ateistę trapić mogą wątpliwości w wierze?

Alister McGrath
Piątek, 3 września 2010, godz. 07:16
Chrześcijanie skłonni są myśleć, że wątpienie stanowi problem, z którym tylko oni muszą się zmagać. Tak nie jest. Problem ten dotyczy każdego światopoglądu - zarówno w przypadku żydów, jak i muzułmanów, ateistów lub wierzących. Jako że sam byłem ateistą, zaprezentuję teraz problem wątpienia, z którym mamy do czynienia w przypadku ateizmu.
więcej

"Jakby spadła na mnie szafa z książkami"

Znak
Michał Bardel i Janusz Poniewierski / "Znak" lipiec-sierpień 2010
Czwartek, 19 sierpnia 2010, godz. 07:18
Myśliciele z kręgu radykalnej ortodoksji kilka lat temu pojawili się na okładce magazynu „Time” – było to pierwsze zdjęcie teologów na okładce tego magazynu od lat 60.! Symptomatyczne, że wtedy, w latach 60. ubiegłego wieku, byli to teologowie „śmierci Boga”, a teraz właśnie radykalni ortodoksi.
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook