Centrum człowieka

Karl Rahner SJ
Środa, 29 czerwca 2011, godz. 12:27
Szkarłatna Tajemnico wszech rzeczy - mówi Kościół w hymnie Gertrudy von Le Fort - Serce samotne, Serce wszechwiedzące, Serce świat zwyciężające.
więcej

Iść niezmordowanie

Karl Rahner SJ
Środa, 22 czerwca 2011, godz. 10:39
Tym, co - biorąc czysto zewnętrznie - szczególnie różni dzisiejsze święto od wszystkich innych świąt chrześcijańskich, jest procesja. Jest ona najbardziej wyróżniającym elementem tego święta.
więcej

Veni, Sancte Spiritus

Karl Rahner SJ
Środa, 8 czerwca 2011, godz. 10:50
Zesłanie Ducha Świętego jest dopełnieniem Wielkanocy. Jest to bowiem dopełnienie świętych tajemnic, których pamiątkę obchodzimy w okresie wielkanocnym: tajemnicy ofiarniczej śmierci Pana, Jego zwycięstwa w zmartwychwstaniu, Jego wejścia w wieczność Ojca we wniebowstąpieniu.
więcej

Co wynika z możliwości istnienia Boga

Ryszard Myśliwiec SJ
Środa, 11 maja 2011, godz. 07:15
Jest taka zasada życiowa, uznawana przez wszystkich ludzi na świecie, która mówi, że jeśli coś jest możliwe, jeśli może być, a jest bardzo ważne i potrzebne, bo od tego zależy szczęście ludzkie, to trzeba tego szukać.
więcej

Modlitwy niewysłuchane?

Życie Duchowe
Dariusz Kowalczyk SJ
Czwartek, 5 maja 2011, godz. 08:52
Po co prosić o coś Boga, skoro z jednej strony On i tak wie lepiej, a z drugiej nie zmusza ludzi do czynienia dobra, lecz pozostawia im wolność wyboru? Modlimy się, a różne sprawy i tak idą swoim (przypadkowym?) torem.
więcej

Spotkanie, które przemienia nasze życie

Abp Bruno Forte
Poniedziałek, 2 maja 2011, godz. 07:15
Spotkanie ze Zmartwychwstałym było dla uczniów tak decydujące, że całkowicie odmieniło ich życie. Miejsce strachu zajęła odwaga, opuszczenie zostało zastąpione posłaniem. Uciekinierzy stali się świadkami, aby być nimi już do końca, w życiu oddanym bez reszty służbie Temu, którego przecież zdradzili w godzinie ciemności.
więcej

Zjawiskowa strona zmartwychwstania Jezusa

Jacek Bolewski SJ
Poniedziałek, 25 kwietnia 2011, godz. 07:12
Centralna prawda wiary chrześcijańskiej łączy tajemnicę Boga i człowieka - w Jezusie jako wcielonym Synu Boga Ojca w Duchu Świętym. I dlatego, jeśli chcemy wyrazić sedno chrześcijaństwa jednym słowem, może to być tylko: Jezus, i dopiero wyjaśnienia związane z Jego Osobą prowadzą do kolejnych odsłon tajemnicy Boga i człowieka, także Jezusa jako Boga-Człowieka. Jego zmar­twychwstanie jest jednym z elementów misterium.
więcej

Rozmowa o śmierci: najważniejsze jest życie

Jan L. Franczyk
Sobota, 16 kwietnia 2011, godz. 07:15
Śmierć dotyka wszystkich, jest faktem nieunik­nionym. Śmierć nie jest czymś wyjątkowym. Wyjątkowe może być życie. Także w jego ostatnich godzinach. I wła­śnie życie oceniamy, życiem się radujemy i życiem się smucimy.
więcej

Przygoda pełni życia

Joanna Petry Mroczkowska
Wtorek, 8 lutego 2011, godz. 14:09
Biografie świętych powinny być napisane tak, że chciałoby się daną osobę poznać! Święty to doradca, pocieszyciel, potencjalny przyjaciel. Przeszkadzają w tym sztampowe, górnolotne zwroty mające rzekomo uwznioślić język.
więcej

Namaszczenie chorych - pomoc na trudne chwile

Różaniec
ks. Mariusz Pohl
Wtorek, 8 lutego 2011, godz. 07:17
Wokół sakramentu chorych narosło sporo nieporozumień. Nic dziwnego: wiąże się on z bardzo przykrym stanem człowieka – z cierpieniem.
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook