Promieniowanie dzieciństwa Jezusa

Życie Duchowe
ks. Alfons J. Skowronek
Niedziela, 25 grudnia 2011, godz. 10:17
Co to znaczy być człowiekiem? To pytanie narzuca się samo i pozostaje w orbicie problematyki naszego dzieciństwa. Przechodzenie do dojrzałości to niezmierny, absolutnie jednorazowy proces! Czy my, ludzie, jesteśmy w Bożych oczach aż tak ważni, że On dosłownie pragnie stać się jednym z nas?
więcej

25 grudnia - uroczystość Bożego Narodzenia

KAI / psd
Niedziela, 25 grudnia 2011, godz. 07:10
W Boże Narodzenie, drugie co do ważności święto w liturgii chrześcijańskiej, Kościół wspomina prawdę, że Bóg stał się człowiekiem. Jednorodzony i odwieczny Syn Boży przyjął ludzką naturę, aby w niej dokonać zbawienia ludzi.
więcej

24 grudnia - Adama i Ewy: pierwszych rodziców

KAI / psd
Sobota, 24 grudnia 2011, godz. 07:10
Wieczorna Wigilia rozpoczynająca Boże Narodzenie nie jest jedynym powodem do świętowania w dniu 24 grudnia. Tego dnia wspominamy Adama i Ewę - prarodziców wszystkich ludzi.
więcej

Jezus Chrystus wczoraj i dziś... - rozważanie

Życie Duchowe
Leszek Wianowski
Środa, 21 grudnia 2011, godz. 07:17
Jezus Chrystus wczoraj i dziś, ten sam także na wieki (Hbr 13, 8) od dwóch tysięcy lat fascynuje i inspiruje. Pierre Teilhard de Chardin SJ był jednym z najwybitniejszych, którzy podjęli to wyzwanie, tworząc system, w którym próbuje pogodzić przyrodnicze aspekty ewolucji materii z nadprzyrodzonym celem, ku któremu owa materia zmierza.
więcej

Przecież to nasze dzieci

tłum. Małgorzata Frankiewicz
Czwartek, 1 grudnia 2011, godz. 10:46
Duszpasterskie przesłanie do rodziców homoseksualnych dzieci oraz wskazówki dla duszpasterzy - Oświadczenie Komisji do Spraw Małżeństwa i Rodziny Konferencji Episkopatu Stanów Zjednoczonych, Waszyngton 1997
więcej

Ale to niebo pełne

Dariusz Piórkowski SJ
Poniedziałek, 31 października 2011, godz. 09:57
Jak tu opisać pośmiertne życie świętych, skoro oddziela nas od nich otchłań ciszy? Tylko Apokalipsa św. Jana waży się uchylić rąbka tej tajemnicy.
więcej

Zwiastuny czasów ostatecznych i Sądu

o. Zdzisław J. Kijas OFM Conv
Poniedziałek, 31 października 2011, godz. 07:17
Gdy będzie nadchodził Sąd Ostateczny, czy pojawią się jakieś znaki ułatwiające rozpoznanie tego czasu i czy będą skłaniać ludzi do nawrócenia? Identyczne pytanie postawili Jezusowi Jego uczniowie, prosząc: "Powiedz nam, kiedy to nastąpi i jaki będzie znak Twego przyjścia i końca świata?" (Mt 24,3).
więcej

Cuda Eucharystyczne

KAI / psd
Sobota, 1 października 2011, godz. 10:33
Przemiana Hostii w kawałek ludzkiego ciała, a wina mszalnego w krew ludzką, wieloletnie posty eucharystyczne, lewitacje i cudowne uzdrowienia - historia Kościoła zna ponad 130 cudów związanych z Eucharystią.
więcej

Bolesne macierzyństwo Maryi - rozważanie

Divo Barsotti
Czwartek, 15 września 2011, godz. 10:51
Najświętsza Panienka ukazuje się jako Matka, ale jako Matka płacząca. Jaki jest związek między tym płaczem a macierzyństwem Maryi?
więcej

Jezus - mąż modlitwy

Życie Duchowe
ks. Alfons J. Skowronek
Wtorek, 23 sierpnia 2011, godz. 11:41
Największym Mistrzem modlitwy jest dla chrześcijan Jezus. Całe życie Mistrza z Nazaretu było przecież niekończącą się rozmową między Bogiem a Synem Człowieczym oraz nieprzerwaną próbą stawiania każdego ludzkiego życia bezpośrednio przed obliczem Boga.
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook