Depcząc po piętach aniołom

Przewodnik Katolicki
Małgorzata Szewczyk / "Przewodnik Katolicki"
Sobota, 27 września 2014, godz. 07:10
Kiedyś anioły stanowiły prawie wyłącznie elementy szopki lub były bohaterami jasełek, dziś są wszechobecne. Młodzi, piękni, o twarzach czarujących bobasów, pulchni lub nienaturalnie wysocy...
więcej

Co łączy chrześcijan i żydów?

Jan Grosfeld
Środa, 21 maja 2014, godz. 14:15
Chrześcijaństwo zrodziło się z judaizmu i pozostaje w nim mocno zakorzenione. Jan Paweł II uznał, że relacje z judaizmem są dla chrześcijaństwa sprawą wewnętrzną, a nie międzyreligijną.
więcej

Nadzieja Współcierpiącej - przy Ukrzyżowanym

Posłaniec
Jadwiga Zięba
Środa, 2 kwietnia 2014, godz. 07:16
Współcześnie życie wielu osób, rodzin, społeczeństw wydaje się być rozpięte na krzyżu. Czy to spełnienie Jezusowej obietnicy: A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie (J 12, 32)? Czy krzyż może wywyższać człowieka i rodzić go do nowego życia? Skąd czerpać nadzieję w dobie nowej kultury, dążącej do narzucenia antropologii bez Boga i bez Chrystusa, w czasach rozprzestrzeniania się kultury śmierci? Jak uczyć się od Maryi, Matki Bolesnej, ufności w zapewnienie Zbawiciela: Oto czynię wszystko nowe (Ap 21, 5)?
więcej

Niebo - dar czy zasługa

Zdzisław Józef Kijas OFMConv
Czwartek, 13 lutego 2014, godz. 14:37
Na propozycję zbawienia przez Boga człowiek odpowiada swoim życiem. Drogą do osiągnięcia życia wiecznego jest zachowywanie przykazań.
więcej

Niepokalane Poczęcie i my

Jacek Bolewski SJ
Sobota, 7 grudnia 2013, godz. 07:31
Ciągle nie brakuje chrześcijan, którzy uważają, że dogmat o niepokalanym poczęciu dotyczy dziewiczego poczęcia Jezusa przez Maryję. Jest w tej opinii - jak to często bywa z uporczywymi błędami - ziarno prawdy, gdyż inaczej zapewne dawno by wymarła… Prawdą jest mianowicie to, że dziewicze poczęcie Jezusa było także niepokalane, czyli wolne od grzechu pierworodnego.
więcej

Kto wymyślił śmierć?

ks. Adam Błyszcz CR
Czwartek, 31 października 2013, godz. 15:08
Wszyscy doświadczamy śmierci. Czy wszyscy należymy do diabła? Syn Człowieczy umarł na krzyżu. Umarł! Poświadczają to wszystkie Ewangelie. Czyż należał On do diabła?
więcej

Czy odpusty są potrzebne?

Stanisław Łucarz SJ
Czwartek, 31 października 2013, godz. 10:36
Zyskanie odpustu zupełnego zależy od otwartości na Bożą Miłość. Bóg jest Miłością i obdarza człowieka swą łaską nadobficie.
więcej

Odpusty - co możemy zyskać

ks. Adam Błyszcz CR
Środa, 30 października 2013, godz. 10:04
W kościołach słyszymy, że w dniach od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny dla zmarłych. Powraca temat odpustów. Mówienie o odpustach dzisiaj nie jest łatwe.
więcej

Ojciec miłosierdzia - miłość, która przyjmuje

Abp Bruno Forte
Wtorek, 10 września 2013, godz. 07:05
Bóg, którego objawił nam Jezus, gdy był człowiekiem, jest Ojcem, którego nieskoń­czone miłosierdzie przyjmuje skruszone­go grzesznika i czyni go wolnym. Opowia­danie przytoczone przez Łukasza (Łk 15, 11-32) przedstawia historię tego spotka­nia: powszechnie nazywa się je "przypo­wieścią o synu marnotrawnym", ale tak naprawdę powinno się je nazywać "przy­powieścią o miłosiernym Ojcu".
więcej

Teologia nauczania według kard. Martiniego

Być dla innych
Eraldo Cacchione SJ / Być dla innych
Sobota, 31 sierpnia 2013, godz. 07:29
Kardynał Carlo Maria Martini we wstępie do swoich teologicznych i biblijnych refleksji na temat edukacji[1] opisuje trwający nieustannie proces "edukowania", który rozpoczyna się od "wydobywania" z nas tego, co już wiemy, a kończy w momencie ukształtowania się dojrzałej osoby, zdolnej do podejmowania wiążących decyzji.
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook