Jej jedynym pożywieniem była Komunia św.

Stanisław Biel SJ
Czwartek, 17 listopada 2016, godz. 07:00
Cierpienie mistyczne należy chyba do najbardziej tajemniczych i kontrowersyjnych. Mistyków bardzo często oskarżało się o udawanie. A jednak - jedynym pożywieniem tej mistyczki była Eucharystia. Poznajcie jej historię.
więcej

Masz swojego anioła. I możesz być do niego podobny

Stanisław Groń SJ
Piątek, 2 września 2016, godz. 18:52
Miłosierny Bóg troszczy się o człowieka, dba o nas i stąd mamy aniołów, którzy są obecni przy nas, chronią nas i pomagają nam. Anioły są "sposobami" obecności Boga objawiającego się w świecie, Jego manifestacją i Jego głosem. Łączą niebiosa z ziemią i "sprowadzają" na nią Boga.
więcej

Dlaczego piszemy na drzwiach C+M+B?

PAP / ks. prof. Jacek Nowak
Środa, 6 stycznia 2016, godz. 07:32
O tym skąd wzięły się imiona mędrców i dlaczego w ten dzień wierni piszą kredą C+M+B na drzwiach - mówi ks. prof. Jacek Nowak.
więcej

Czy Bóg naprawdę jest tylko dla wierzących?

ks. Tomasz Halik
Sobota, 13 czerwca 2015, godz. 07:17
Jeśli odłożymy na bok pytanie, kim i czym jest Bóg, i zadowolimy się odpowiedzią, że o Bogu wiemy o wiele więcej, czym nie jest, niż czym jest, musimy się udać na nieskończone równiny i do nieskończonych parowów historii filozofii po odpowiedzi, co to znaczy istnieć i co to jest obiektywna rzeczywistość. Czy wychowani na "światopoglądzie naukowym" ludzie są do tego zdolni?
więcej

Trójco, którą uwielbiam

Posłaniec
Marcin Majewski / "Posłaniec Serca Jezusowego"
Piątek, 29 maja 2015, godz. 08:24
Choć Trójca jest doskonałą jednością, to każda z Osób Boskich ma właściwy sobie sposób działania. Można powiedzieć, że każda z Osób inaczej przemawia do naszego serca.
więcej

Sakramenty święte - odpowiedzią Kościoła na współczesne podejście do seksualności

Zdzisław J. Kijas OFMConv
Wtorek, 28 kwietnia 2015, godz. 11:18
Co właściwie kryje się pod pojęciem "seksualność"? W odbiorze powszechnym "seksualność" oznacza zazwyczaj "płciowość" (łac. sexus - płeć), przynależność osoby do płci męskiej lub żeńskiej oraz wszelkie idące za tym następstwa.
więcej

Niepokalane Poczęcie - dla wątpiących

ks. Tomasz Halik
Piątek, 5 grudnia 2014, godz. 08:10
"Wszystko w tym chrześcijaństwie mogłabym przyjąć, tylko tego Niepokalanego Poczęcia nie mogę przełknąć!" - ileż to razy sły­szeliśmy już coś podobnego.
więcej

Depcząc po piętach aniołom

Przewodnik Katolicki
Małgorzata Szewczyk / "Przewodnik Katolicki"
Sobota, 27 września 2014, godz. 07:10
Kiedyś anioły stanowiły prawie wyłącznie elementy szopki lub były bohaterami jasełek, dziś są wszechobecne. Młodzi, piękni, o twarzach czarujących bobasów, pulchni lub nienaturalnie wysocy...
więcej

Co łączy chrześcijan i żydów?

Jan Grosfeld
Środa, 21 maja 2014, godz. 14:15
Chrześcijaństwo zrodziło się z judaizmu i pozostaje w nim mocno zakorzenione. Jan Paweł II uznał, że relacje z judaizmem są dla chrześcijaństwa sprawą wewnętrzną, a nie międzyreligijną.
więcej

Nadzieja Współcierpiącej - przy Ukrzyżowanym

Posłaniec
Jadwiga Zięba
Środa, 2 kwietnia 2014, godz. 07:16
Współcześnie życie wielu osób, rodzin, społeczeństw wydaje się być rozpięte na krzyżu. Czy to spełnienie Jezusowej obietnicy: A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie (J 12, 32)? Czy krzyż może wywyższać człowieka i rodzić go do nowego życia? Skąd czerpać nadzieję w dobie nowej kultury, dążącej do narzucenia antropologii bez Boga i bez Chrystusa, w czasach rozprzestrzeniania się kultury śmierci? Jak uczyć się od Maryi, Matki Bolesnej, ufności w zapewnienie Zbawiciela: Oto czynię wszystko nowe (Ap 21, 5)?
więcej

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook