Jak po śmierci od razu pójść do nieba?

Maciej Pikor
Środa, 1 listopada 2017, godz. 08:00
Pierwsze, co przychodzi na myśl zwykłemu katolikowi, gdy słyszy słowo "odpust", to kram, bazar, parafialne święto. Zupełnie nie jesteśmy świadomi tego, jak wielki mamy skarb i to właściwie tuż pod nosem. Przeskakiwanie przez płot to nie jest najlepsze rozwiązanie, kiedy mamy furtkę.
więcej

Jej jedynym pożywieniem była Komunia św.

Stanisław Biel SJ
Czwartek, 17 listopada 2016, godz. 07:00
Cierpienie mistyczne należy chyba do najbardziej tajemniczych i kontrowersyjnych. Mistyków bardzo często oskarżało się o udawanie. A jednak - jedynym pożywieniem tej mistyczki była Eucharystia. Poznajcie jej historię.
więcej

Masz swojego anioła. I możesz być do niego podobny

Stanisław Groń SJ
Piątek, 2 września 2016, godz. 18:52
Miłosierny Bóg troszczy się o człowieka, dba o nas i stąd mamy aniołów, którzy są obecni przy nas, chronią nas i pomagają nam. Anioły są "sposobami" obecności Boga objawiającego się w świecie, Jego manifestacją i Jego głosem. Łączą niebiosa z ziemią i "sprowadzają" na nią Boga.
więcej

Dlaczego piszemy na drzwiach C+M+B?

PAP / ks. prof. Jacek Nowak
Środa, 6 stycznia 2016, godz. 07:32
O tym skąd wzięły się imiona mędrców i dlaczego w ten dzień wierni piszą kredą C+M+B na drzwiach - mówi ks. prof. Jacek Nowak.
więcej

Czy Bóg naprawdę jest tylko dla wierzących?

ks. Tomasz Halik
Sobota, 13 czerwca 2015, godz. 07:17
Jeśli odłożymy na bok pytanie, kim i czym jest Bóg, i zadowolimy się odpowiedzią, że o Bogu wiemy o wiele więcej, czym nie jest, niż czym jest, musimy się udać na nieskończone równiny i do nieskończonych parowów historii filozofii po odpowiedzi, co to znaczy istnieć i co to jest obiektywna rzeczywistość. Czy wychowani na "światopoglądzie naukowym" ludzie są do tego zdolni?
więcej

Trójco, którą uwielbiam

Posłaniec
Marcin Majewski / "Posłaniec Serca Jezusowego"
Piątek, 29 maja 2015, godz. 08:24
Choć Trójca jest doskonałą jednością, to każda z Osób Boskich ma właściwy sobie sposób działania. Można powiedzieć, że każda z Osób inaczej przemawia do naszego serca.
więcej

Sakramenty święte - odpowiedzią Kościoła na współczesne podejście do seksualności

Zdzisław J. Kijas OFMConv
Wtorek, 28 kwietnia 2015, godz. 11:18
Co właściwie kryje się pod pojęciem "seksualność"? W odbiorze powszechnym "seksualność" oznacza zazwyczaj "płciowość" (łac. sexus - płeć), przynależność osoby do płci męskiej lub żeńskiej oraz wszelkie idące za tym następstwa.
więcej

Niepokalane Poczęcie - dla wątpiących

ks. Tomasz Halik
Piątek, 5 grudnia 2014, godz. 08:10
"Wszystko w tym chrześcijaństwie mogłabym przyjąć, tylko tego Niepokalanego Poczęcia nie mogę przełknąć!" - ileż to razy sły­szeliśmy już coś podobnego.
więcej

Depcząc po piętach aniołom

Przewodnik Katolicki
Małgorzata Szewczyk / "Przewodnik Katolicki"
Sobota, 27 września 2014, godz. 07:10
Kiedyś anioły stanowiły prawie wyłącznie elementy szopki lub były bohaterami jasełek, dziś są wszechobecne. Młodzi, piękni, o twarzach czarujących bobasów, pulchni lub nienaturalnie wysocy...
więcej

Co łączy chrześcijan i żydów?

Jan Grosfeld
Środa, 21 maja 2014, godz. 14:15
Chrześcijaństwo zrodziło się z judaizmu i pozostaje w nim mocno zakorzenione. Jan Paweł II uznał, że relacje z judaizmem są dla chrześcijaństwa sprawą wewnętrzną, a nie międzyreligijną.
więcej

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook