Ignacjańskie spotkania ze Słowem Mk 5, 21-43

Ronert Grzywacz SJ
Sobota, 27 czerwca 2015, godz. 09:28
Gdy Jezus przeprawił się z powrotem łodzią na drugi brzeg, zebrał się wielki tłum wokół Niego, a On był jeszcze nad jeziorem. Wtedy przyszedł jeden z przełożonych synagogi, imieniem Jair. Gdy Go ujrzał, upadł Mu do nóg i prosił usilnie: "Moja córeczka dogorywa, przyjdź i połóż na nią ręce, aby ocalała i żyła". Poszedł więc z nim, a wielki tłum szedł za Nim i zewsząd Go ściskali.
więcej

Ignacjańskie spotkania ze Słowem Mk 4, 35-41

Ronert Grzywacz SJ
Sobota, 20 czerwca 2015, godz. 10:14
Jezus poleca uczniom przeprawę na drugą stronę jeziora, a dosłownie morza. W ten sposób nie szczędzi im doświadczenia, które wiąże się z pewnym niebezpieczeństwem.
więcej

Ignacjańskie spotkanie ze Słowem Mt 28, 16-20

Andrzej Migacz SJ
Sobota, 30 maja 2015, godz. 11:48
Ewangelia przedstawia nam Jedenastu Apostołów, którzy po zmartwychwstaniu Pana Jezusa spełniają jego polecenie i udają się do Galilei, by tam się z Nim spotkać. W tym momencie jest ich już jedenastu, bo brakuje jednego, tego, który zdradził Jezusa i ostatecznie odpadł od nich. Grzech wprowadził podział, rozłam.
więcej

Ignacjańskie spotkania ze Słowem J 20, 19-23

Piotr Janik SJ
Sobota, 23 maja 2015, godz. 09:56
Wieczorem w dniu zmartwychwstania, tam gdzie przebywali uczniowie, drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami. Przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: "Pokój wam!"
więcej

Ignacjańskie spotkania ze Słowem Mk 16, 15-20

Robert Grzywacz SJ
Sobota, 16 maja 2015, godz. 10:08
Spróbujmy się wsłuchać w to, co Jezus mówi swoim najbliższym w chwili rozstania. W takiej chwili mówi się przeważnie rzeczy najistotniejsze. A Jezus nie mówi im, ani jak, ani gdzie Go będą mogli znaleźć.
więcej

Ignacjańskie spotkania ze Słowem J 15, 9-17

Marek Wójtowicz SJ
Sobota, 9 maja 2015, godz. 10:02
Jezus powiedział do swoich uczniów: "Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Wytrwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości. To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna.
więcej

Ignacjańskie spotkania ze Słowem J 15, 1-8

Jacek Siepsiak SJ
Sobota, 2 maja 2015, godz. 10:40
Jezus powiedział do swoich uczniów: "Ja jestem prawdziwym krzewem winnym, a Ojciec mój jest tym, który uprawia. Każdą latorośl, która we Mnie nie przynosi owocu, odcina, a każdą, która przynosi owoc, oczyszcza, aby przynosiła owoc obfitszy. Wy już jesteście czyści dzięki słowu, które wypowiedziałem do was. Trwajcie we Mnie, a Ja w was trwać będę.
więcej

Ignacjańskie spotkania ze słowem J 10,11-18

Andrzej Migacz SJ
Sobota, 25 kwietnia 2015, godz. 09:58
Jezus przemawiając do tych, którzy Go słuchali odwołuje się do bardzo znanego im doświadczenia. Obraz pasterza wypędzającego na pastwiska owce to dla wielu codzienny chleb. I ty w tej dzisiejszej modlitwie chciej odnaleźć dla siebie miejsce, które pomoże ci przyjąć Jezusowe słowa: "Ja jestem dobrym pasterzem".
więcej

Ignacjańskie spotkania ze Słowem Łk 24, 35-48

Piotr Janik SJ
Sobota, 18 kwietnia 2015, godz. 10:49
Ewangelie pozwalają nam towarzyszyć uczniom Jezusa od momentu ich spotkania z Mistrzem, aż po decydujący zwrot w ich doświadczeniu, po spotkanie ze Zmartwychwstałym, żyjącym Jezusem, który dopiero co był brutalnie umęczony i ukrzyżowany.
więcej

Ignacjańskie spotkania ze Słowem J 20, 19-31

Marek Wójtowicz SJ
Sobota, 11 kwietnia 2015, godz. 10:16
Było to wieczorem owego pierwszego dnia tygodnia. Tam gdzie przebywali uczniowie, drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami, przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: Pokój wam!
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook