Czym jest dzisiaj wolność w Polsce?

Maskacjusz
(fot. bolandrotor/flickr.com/CC BY-NC 2.0)

Co to jest ta wolność? Cóż, że żyjemy w wolnym kraju, ale wcale tego się tak nie odczuwa. Ludzi e nie mają pracy, nie ma z czego żyć, brakuje na wszystko. I to jest wolność? Nawet księża są często nieprzychylni do biedy.

 

Wolności poświęcona była kwietniowa edycja "Dialogów w katedrze". Abp Marek Jędraszewski odpowiadał 4 kwietnia na pytania internautów i zebranych w katedrze wiernych.

 

"Dialogi w katedrze" to comiesięczne spotkania abpa Marka Jędraszewskiego z wiernymi. Metropolita łódzki odpowiada na pytania, przesłane poprzez internet oraz te zadawane w czasie trwania spotkania.

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.86

Liczba głosów:

7

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Kuba 20:33:31 | 2014-06-04
Wolność istnieje pod warunkiem, że społeczeństwo żyje w bliskości drogi prawdy. Wtedy ludzie mogą się rozwijać jako wolna wspólnota i zająć przysparzaniem wiedzy. W Polsce dopóki zło kieruje państwem a ludzie oddalają się od kościoła wszystko idzie ku coraz większym przekłamaniom i zniewoleniom. 

Oceń 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~franek 13:16:49 | 2014-05-07
Ten biskup chyba nie rozumie pojęcia wolności.
Biskup Krasicki w swoich bajkach pisał o psie i wilku. Wilk wolał nie dojadać, ale nie nosić obroży jak pies. Biskup Jędraszewski natomiast uważa że należy wilka karmić w sposób kontrolowany.
Wolnośc to jest także ryzyko. Bóg ryzykuje dając nam wolnośc tym, że Go nie pokochamy, że będziemy mieli marne życie, albo jeszcze gorzej, ale nie wycofuje się z tego daru.

Oceń 10 3 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook