Czy Ewangelia pochwala nieuczciwość? [WIDEO]

W Ewangelii św. Łukasza jest mowa o nieuczciwym rządcy. Zdawałoby się, że Pismo pochwala jego nieuczciwość i uważa takie zachowanie za dobre. Poznaj prawdziwe znaczenie tego tekstu.

 

Ewangelia: Powiedział też do uczniów: «Pewien bogaty człowiek miał rządcę, którego oskarżono przed nim, że trwoni jego majątek. Przywołał go do siebie i rzekł mu: "Cóż to słyszę o tobie? Zdaj sprawę z twego zarządu, bo już nie będziesz mógł być rządcą". Na to rządca rzekł sam do siebie: Co ja pocznę, skoro mój pan pozbawia mię zarządu? Kopać nie mogę, żebrać się wstydzę. Wiem, co uczynię, żeby mię ludzie przyjęli do swoich domów, gdy będę usunięty z zarządu. Przywołał więc do siebie każdego z dłużników swego pana i zapytał pierwszego: "Ile jesteś winien mojemu panu?" Ten odpowiedział: "Sto beczek oliwy". On mu rzekł: "Weź swoje zobowiązanie, siadaj prędko i napisz: pięćdziesiąt". Następnie pytał drugiego: "A ty ile jesteś winien?" Ten odrzekł: "Sto korcy pszenicy". Mówi mu: "Weź swoje zobowiązanie i napisz: osiemdziesiąt". Pan pochwalił nieuczciwego rządcę, że roztropnie postąpił. Bo synowie tego świata roztropniejsi są w stosunkach z ludźmi podobnymi sobie niż synowie światłości. (Łk 16, 1-8)

 

Pytanie: Czy Ewangelia pochwala nieuczciwość i dlaczego synowie światła są mniej roztropni od synów tego świata? 

 

 

 

 

Tego jeszcze nie było. Biskup Grzegorz Ryś mierzy się z pytaniami zadanymi przez czytelników DEON.pl dotyczącymi najtrudniejszych fragmentów Biblii. Odpowiada na najtrudniejsze i rozwiązuje kwestie, z którymi nie potrafiliście sobie poradzić w czasie lektury. W każdą niedzielę tylko na DEON.pl.

 

Wszystkie odcinki znajdziesz TUTAJ

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.08

Liczba głosów:

12

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

oczko 04:28:18 | 2016-05-10
NIEUCZCIWY Rządca gdy przywołał do siebie dłużników swego Pana i kazał im zmiejszyć zakres swojego zobowiązania - tak naprawdę zrezygnował z %, który się mu należał za owy zarząd (mądrzy bibliści mówią, że w tamych czasach właśnie TEN UŁAMEK, z którego zrezygnował rządca była tym, co odpalał mu Pan za zarząd określonym mieniem ) ...

Czyli zdecydował się zrezygnować ze swojej części ZAROBKU, ażeby zyskać SYMPATIĘ ziomków z okolicy ...

Pan pochwalił go za to, że wreszcie zdecydował poświęcić DOBRO MATERIALNE (procent, który należał mu się za zarząd mieniem) i wykorzystał je do tego, ażeby ZJEDNAĆ SOBIE LUDZI...

To dlatego Jezus mówi, wykorzystaj swój hajs rozsądnie, nie bądź sknera... ZJEDNUJ sobie nim ludzi, wykorzystuj go do POGŁĘBIANIA RELACJI z bliźnimi, za chwilę on przestanie mieć znaczenie, więc zamiast odkładać na nową furkę, zaproś w sobotę ziomków na kolację w knajpie ... wszystko na Twój koszt ! MAKE LOVE <3 !

Oceń 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook