"Mamo, pozwól żyć" [VIDEO]

Pro-life
youtube.com / rj
Poniedziałek, 25 maja 2015, godz. 14:10
Obejrzyj wywiad z s. Dominiką, która czuwa przy Oknie życia prowadzonym przez Dom Samotnej Matki w Rzeszowie.
więcej

Poznań: trzecie dziecko w "oknie życia"

KAI / drr
Piątek, 27 lutego 2015, godz. 12:26
Trzecie dziecko pozostawiono dziś w "oknie życia", mieszczącym się przy Domu Dziecka nr 1 w Poznaniu. - Chłopiec ma dwa dni i na imię Dawid, informacje te były zamieszczone na karteczce przyczepionej do rączki noworodka - powiedział KAI ks. Tomasz Ren. Jest to już drugi chłopiec pozostawiony w tym roku w poznańskim "oknie życia".
więcej

Okna życia - wynalazek współczesności?

s. Antonina Wojdyła CSS / KAI / slo
Wtorek, 6 stycznia 2015, godz. 07:17
Pierwsze "Okno życia", czyli miejsce, gdzie matka może anonimowo pozostawić swoje nowo narodzone dziecko bez narażania jego zdrowia i życia, otwarto w Krakowie 5 lat temu. Od tego czasu w całym kraju powstało już 40 takich miejsc.
więcej

Ciągle czujne

Justyna Nowak
Środa, 17 września 2014, godz. 10:46
Alarm. Trzeba biec i to jak najszybciej, bo tu chodzi o życie. Trzeba je ratować! Nie jest to akcja strażaków, ni GOPR-u. To posługa sióstr nazaretanek wobec najmłodszych i najbardziej bezbronnych. To OKNO ŻYCIA.
więcej

To już ósme dziecko w tym oknie życia

KAI / Caritas / drr
Poniedziałek, 1 września 2014, godz. 13:03
Już dziesiąte dziecko znaleziono w jednym z okien życia istniejących w diecezji ełckiej. Tym razem 22 sierpnia w godzinach wieczornych do okna życia w Ełku trafiła dziewczynka.
więcej

Okno Życia w Kartuzach u Sióstr Miłosierdzia

KAI / slo
Wtorek, 29 kwietnia 2014, godz. 10:48
Nowe Okno Życia w Kartuzach pobłogosławił 11 lutego biskup pelpliński Ryszard Kasyna. Przemawiając do licznie zebranych uczestników uroczystości podkreślił, że Okno Życia jest "mobilizacją, abyśmy wszyscy dbali o życie, zarówno swoje, jak drugiego człowieka".
więcej

Okna Życia - miejsca ocalenia

KAI / psd
Środa, 4 grudnia 2013, godz. 15:19
Ponad 60 dzieci w ciągu niecałych ośmiu lat zostało pozostawionych w Oknach Życia, działających w całej Polsce. W bieżącym roku odnotowano już jeden przypadek - w Płocku, zaś Kartuzy są kolejnym miastem, w którym Okno zostało uruchomione.
więcej

ONZ i nakaz zamykania Okien Życia

Elżbieta Wiater
Środa, 4 grudnia 2013, godz. 15:18
Pierwsze z nich powstało w Niemczech, w 1999 roku. Obecnie w całej Europie jest ich ok. 140, w tym ponad 40 w Polsce. Okna Życia w naszym tylko kraju ocaliły życie ponad 50 dzieci, których matki zdecydowały się je urodzić, ale nie chciały, lub nie mogły podjąć się ich wychowania.
więcej

Okna życia w Polsce

Środa, 4 grudnia 2013, godz. 13:07
Okna życia w Polsce
więcej

"Okna życia" uratowały już 28 noworodków

PAP / KAI/ apio
Niedziela, 14 marca 2010, godz. 18:33
28 noworodków uratowano dotąd dzięki 33 "oknom życia", które znajdują się w różnych miastach Polski - poinformował w rozmowie z PAP sekretarz generalny Caritas Polska, ks. Zbigniew Sobolewski. Najwięcej dzieci pozostawiono w Krakowie - 11 i w Warszawie - ośmioro; ostatnie trafiło tam w środę.
więcej

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook