Nowa klinika leczenia niepłodności w Poznaniu

Leczenie metodą naprotechnologii oparte jest na najnowocześniejszych osiągnięciach współczesnej medycyny (m.in. ginekologii, endokrynologii i chirurgii) i współpracuje z naturalnym cyklem płodności kobiety. (fot. mrgreen09 / flickr.com)

Abp Stanisław Gądecki poświęcił pierwszą w Poznaniu i w Wielkopolsce klinikę leczenia niepłodności metodą naprotechnologii. - Mamy wielkie zadanie do spełnienia - mówił podczas inauguracji lecznicy jej twórca, Paweł Florkiewicz.


W klinice Pro Life Clinic, zajmującej się nauką i propagowaniem metod rozpoznawania płodności, pracuje od 2 kwietnia br. trzech lekarzy naprotechnologów, lekarz ginekolog, trzy instruktorki Creighton Model System, pięciu nauczycieli tzw. metody podwójnego sprawdzenia oraz fizjoterapeuta. - Staramy się działać kompleksowo, aby nasi pacjenci mogli skorzystać z szerokiej oferty w jednym miejscu - poinformowała KAI Katarzyna Florkiewicz, lekarz kliniki.

 

- Dla człowieka wierzącego nie jest obojętne, w jaki sposób dzieci przychodzą na świat. Kompleksowe i komplementarne leczenie sprawia, że pary unikają niekorzystnych skutków zdrowotnych, które niesie metoda "in vitro", a sama metoda naprotechnologii jest zgodna z chrześcijańską wizją ludzkiej płciowości - wyjaśniał abp Gądecki.

 

Leczenie metodą naprotechnologii oparte jest na najnowocześniejszych osiągnięciach współczesnej medycyny (m.in. ginekologii, endokrynologii i chirurgii) i współpracuje z naturalnym cyklem płodności kobiety.

 

Naprotechnologia jest skuteczna w diagnozowaniu i leczeniu niepłodności oraz tzw. nawykowych poronień, przedwczesnych porodów czy zaburzeń cyklu miesiączkowego.

 

- Wszystkich małżonków starających się o poczęcie dzidziusia wspieramy swoim doświadczeniem i zapewniamy, że warto dać sobie szansę poprzez naprotechnologię - piszą na stronie internetowej www.prolifeclinic.pl Ilona i Jakub Tarasiukowie, którzy stali się rodzicami dzięki stosowaniu metod naprotechnologii.

 

- Jest to metoda skuteczna jeśli chodzi o uzyskanie własnego dziecka. Metoda ta jest zgodna z etyką katolicką, co rozwiewa problemy moralne wierzących par małżeńskich - dodaje z kolei na stronie kliniki znany neonatolog prof. Janusz Gadzinowski.

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?