To mężczyźni są odpowiedzialni za niepłodność

Imago
Jolanta Słowikowska-Hilczer / slo

Poniedziałek, 16 maja 2016, godz. 07:15
Całą odpowiedzialnością za niepłodność czy też problemy z utrzymaniem ciąży oraz za wady noworodka obarczane były kobiety. Najnowsze badania pokazują jednak, że było to fałszywe przekonanie. Poznaj prawdę o tym, w jaki sposób niepłodność może być związana z... męskością.
więcej

Jak uwolnić potęgę kobiecego cyklu

Imago
Małgorzata Mąsiorska

Środa, 12 sierpnia 2015, godz. 10:30
Żyjemy w czasach, w których rozwój technologiczny i naukowy nabrał niewiarygodnie szybkiego tempa. Coraz więcej wiemy o nas samych i otaczającym nas świecie. Podobnie jest w sferze płodności człowieka.
więcej

Licheń: rekolekcje z o. Bashoborą

Robert Adamczy/Biuro Prasowe Sanktuarium/ak
Środa, 1 lipca 2015, godz. 16:42
W dniach 9-12 lipca w licheńskim Sanktuarium będzie gościł o. John Baptist Bashobora. Jego wizyta jest bezpośrednio związana z rekolekcjami, które przeprowadzi dla par mających trudności z poczęciem dziecka.
więcej

Niepłodność. Jakie są jej przyczyny?

Episkopat
prof. dr hab. Bogdan Chazan

Środa, 1 lipca 2015, godz. 08:25
Niepłodność małżeńska to coraz częstszy problem. Dotyczy nawet 15 procent małżeństw. Ma wiele różnych przyczyn. Część z nich dotyczy mężczyzny, część kobiety, a część ich obojga. Co dokładniej jest przyczyną niepłodności?
więcej

ABC metod rozpoznawania płodności

Imago
Natalia Suszczewicz

Poniedziałek, 25 maja 2015, godz. 07:41
Płodność jest fizjologiczną, integralną częścią każdego z nas. Naturalne planowanie rodziny to styl życia w harmonii z fizjologią płodności, z samym sobą i z drugim człowiekiem. Metody rozpoznawania płodności pomagają w zrozumieniu mowy ciała, zaakceptowaniu i afirmacji płciowości i płodności, a także monitorowaniu zdrowia.
więcej

Stres a ryzyko niepłodności

HLI / pro-life.pl / slo
Sobota, 23 maja 2015, godz. 21:12
Stres i zdolność do prokreacji są ze sobą powiązane. Pierwsze na świecie badania wykazujące związek między stresem a obniżoną płodnością kobiet przeprowadził zespół naukowców amerykańskich.
więcej

In vitro nie leczy niepłodności

KAI / slo
Poniedziałek, 23 marca 2015, godz. 12:35
Opracowany przez ministerstwo zdrowia "Projekt ustawy o leczeniu niepłodności", który po konsultacjach społecznych trafił w środę na forum rządowego Komitetu ds. Europejskich Rady Ministrów, jest próbą dalszego promowania procedury in vitro i związanego z nią dochodowego przemysłu.
więcej

"Dzieci naszego bociana"

Przewodnik Katolicki
Małgorzata Szewczyk / slo
Wtorek, 6 stycznia 2015, godz. 10:28
Wykorzystywanie retoryki, jakoby Kościół powoływał się jedynie na objawioną prawdę lub, co gorsza, na własne uprzedzenia wobec nauki lub małżeństw niemogących doczekać się potomstwa, jest wielce niesprawiedliwe i nierzetelne. Kościół nie potępia żadnego człowieka, ale piętnuje grzech.
więcej

S-P-I-C-E, naprotechnologia i in vitro

Lena Szturomska Józwik
Czwartek, 23 października 2014, godz. 10:03
O naprotechnologii , czyli technologii naturalnej prokreacji pisane było już wiele. To, na co kładziony jest nacisk - medyczne aspekty, innowacyjne rozwiązania, konfrontacja z in vitro, statystyki nt (nie)skuteczności, nie oddają pełnego obrazu nauki, przez co pomniejszona zostaje jej rzeczywista wartość.
więcej

Nowa klinika leczenia niepłodności w Poznaniu

KAI / slo
Poniedziałek, 26 maja 2014, godz. 13:30
W klinice Pro Life Clinic, zajmującej się nauką i propagowaniem metod rozpoznawania płodności, pracuje od 2 kwietnia br. trzech lekarzy naprotechnologów, lekarz ginekolog, trzy instruktorki Creighton Model System, pięciu nauczycieli tzw. metody podwójnego sprawdzenia oraz fizjoterapeuta.
więcej

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook