Ostrzeżenie Ojca Pio na temat aborcji. "Tak przerażającego grzechu trzeba się bać"

(fot. shutterstock)

Ostrzeżenie Świętego, który nosił na swym ciele stygmaty, jest jednym ze znaków, których niektórzy wyznawcy naszej wiary dziś nie dostrzegają lub być może nigdy ich nie poznali.

 

"Tak przerażającego grzechu trzeba się bać" - św. ojciec Pio wierzył, że aborcja to nie tylko zabijanie niewinnego człowieka, ale też samobójstwo.

 

Pewnego razu, ojciec Pellegrino Funicelli, wieloletni towarzysz św. ojca Pio zapytał go o kwestię aborcji.

 

Nieznane nagranie świętego ojca Pio [WIDEO] >>


"Nie dałeś dziś rozgrzeszenia kobiecie, ponieważ dobrowolnie poddała się ona aborcji. Dlaczego byłeś taki rygorystyczny wobec tej biednej kobiety?" (zdarzało się, że ojciec Pio nie dawał rozgrzeszenia pokutnikom, gdy Ci nie wykazywali wystarczającej skruchy, jednakże rozgrzeszał ich kiedy wracali żałując szczerze).


Ojciec Pio odrzekł "Kiedy ludzkość zatraci swój lęk przed aborcją, będzie to najgorszy dzień dla ludzkości. Aborcja to nie jest tylko morderstwo, to również samobójstwo. Czyż nie powinniśmy mieć odwagi pokazywać, czym jest wiara tym, którzy popełniają dwie zbrodnie za jednym zamachem?"


"Samobójstwo?" spytał ojciec Pelllegrino Funicelli.


"Samobójstwo ludzkiej rasy. Będziesz to w stanie zrozumieć, kiedy dostrzeżesz ziemię zaludnioną ludźmi starymi, wyludnioną zaś z dzieci. Opustoszałą jak pustynia" - miał odpowiedzieć ojciec Pio.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.74

Liczba głosów:

31

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Beyb96 01:16:30 | 2018-08-06
Nic tutaj nie podchodzi pod soft porn. Moim zdaniem, nie ten jest zgorszony kto ogląda w jakiejś części odsłonięte ciało kobiety, lecz ten kto oponuje, twierdząc, że jest to naruszenie. Jeżeli taki obrazek staje się kłujący dla oczu, człowiek który to mówi patrzy na kobietę przedmiotowo i to on dostrzega jej negliż. Bóg stworzył nas nagimi, odzialiśmy się za sprawą grzechu, a brak odzienia skłania nas dzisiaj do grzechu... Jak bardzo zniszczyliśmy dzieło Boże w postaci człowieczeństwa?

Oceń 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

hamze 13:38:59 | 2017-08-14
Artykuł dobry, ale nie podoba mi się, i o. Pio też by się nie spodobało umieszczać (obok niego) na zdjęciu roznegliżowanej dziewczyny. Ja rozumiem że jest piękna- zgoda, mnie też się podoba, ale to nie oznacza by epatować jej golizną w nas. Trzymajmy się jakichś standardów chrześcijańskich, bo to podchodzi pod soft porno. Dzięki

Oceń 7 1 odpowiedz

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook