Przeszłam in vitro

mama
Sobota, 21 maja 2016, godz. 12:39
Pragnę podzielić się moim doświadczeniem związanym z metodą in vitro. Myślę, że dziś jestem na to gotowa, bo nie ma już we mnie tych wszystkich skrajnych emocji, bo dzięki Bogu przepracowałam w swojej głowie ten temat, bo chcę, aby kobiety, które stoją przed tą trudną decyzją, mogły usłyszeć kogoś, kto doskonale wie, co czują.
więcej

Państwo ma prawo do ochrony ludzkich embrionów

Ordo Iuris / slo
Środa, 14 października 2015, godz. 11:32
Europejski Trybunał Praw Człowieka rozstrzygnął, stosunkiem głosów 16 do 1, że włoskie regulacje zabraniające wykorzystywania ludzkich embrionów w badaniach naukowych nie mogą być traktowane jako naruszające art. 8 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka (prawo do ochrony życia prywatnego) ani też art. 1 Protokołu nr 1 do Konwencji (ochrona prawa własności).
więcej

Masz sumienie? To go używaj!

Niedziela
Agnieszka Bugała
Środa, 12 sierpnia 2015, godz. 12:00
"Odłóżmy na bok sumienie. Jeśli sumienie nie pozwala mi służyć zgodnie z prawem na rzecz dobra pacjenta, to wybieram inny zawód". Co na to nauka Kościoła, którego Pani Premier, przez chrzest, jest częścią?
więcej

Niekonstytucyjna i nieracjonalna ustawa o in vitro

Ordo Iuris / slo
Poniedziałek, 6 lipca 2015, godz. 12:35
Senacka Komisja Zdrowia zawnioskowała o odrzucenie w całości rządowej ustawy o leczeniu niepłodności. Decyzję w tej sprawie podejmie jednak cały Senat, w którym bezwzględną większość posiadają senatorowie PO, poddawani kolejny raz ogromnej presji kierownictwa swej partii.
więcej

Kaja Godek do Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka

Pro-life
stopaborcji.pl
Poniedziałek, 8 czerwca 2015, godz. 12:19
Z ustawy o rzeczniku praw dziecka wynika jasno, że to właśnie Pan winien stanąć w ich obronie, niestety od początku Pańskiej kadencji nie wywiązuje się Pan z tego obowiązku - pisze Kaja Godek do Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka.
więcej

Czy z in vitro trzeba się spowiadać?

Niedziela
Ks. Arkadiusz Olczyk
Poniedziałek, 18 maja 2015, godz. 09:18
Mimo kryzysu postaw pokutnych w dobie konsumpcjonizmu, mimo promocji relatywizmu moralnego i reklamy tego, "co jest grzechu warte", mimo bolesnego zjawiska utraty poczucia grzechu oraz przedstawiania spowiedzi jako "psychicznych tortur" - do konfesjonałów w polskich kościołach ustawiają się kolejki penitentów.
więcej

Otwórz oczy: "in vitro" to nie "leczenie bezpłodności"

Pro-life
pro-life.pl / rj
Piątek, 15 maja 2015, godz. 19:00
W dniu 15 maja br., sejmowa podkomisja zdrowia przyjęła rządowy projekt ustawy "o leczeniu niepłodności". W sytuacji, gdy ogromna większość mediów publicznych i komercyjnych bezkrytycznie ten projekt popiera i przemilcza głosy etyków, naukowców i lekarzy wyrażających jednoznaczny sprzeciw wobec tego projektu, czujemy się w obowiązku przywołać i przypomnieć najważniejsze fakty na ten temat.
więcej

In vitro - leczenie czy handel żywym towarem?

Monika Burczaniuk
Poniedziałek, 4 maja 2015, godz. 13:32
Jaki związek z osobami homoseksualnymi ma in vitro? Jaki jest jego prawdziwy cel? Opowiada Ania Golędzinowska, niegdyś modelka, gwiazda włoskiej telewizji, dziś autorka książek, m.in. bestsellerowej "Ocalonej z piekła", od lat mieszająca we Włoszech.
więcej

In vitro: jak ograniczyć zło

Przewodnik Katolicki
Tomasz Królak / slo
Środa, 15 kwietnia 2015, godz. 14:11
Siedem lat temu Polska mogła mieć najbliższą nauczaniu Kościoła ustawę regulującą kwestie in vitro w całej Europie. Dziś wszystko wskazuje na to, że będziemy mieć jedną z bardziej liberalnych.
więcej

Projekt ustawy o leczeniu niepłodności

ordoiuris.pl / es
Środa, 8 kwietnia 2015, godz. 16:46
Rządowy projekt ustawy o leczeniu niepłodności satysfakcjonować może tylko biznes in vitro.
więcej

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook