Ile jest warte życie człowieka?

Marek Firlejczyk SJ
Czwartek, 16 października 2014, godz. 15:04
Jak podaje tradycja, pierwszy król Polski zapłacił za ciało św. Wojciecha tyle złota, ile ono ważyło. Czy można mierzyć wartość człowieka w pieniądzach? Spontanicznie stwierdzimy, że nie! Czy aby na pewno tak jest zawsze? Co w takim wypadku ze słowami Jezusa: oddajcie więc Cezarowi, co należy do Cezara?
więcej

Bioetyczny labirynt: eutanazja

Radio Watykańskie
Ks. Piotr Kieniewicz MIC / Radio Watykańskie / slo
Poniedziałek, 1 września 2014, godz. 13:19
Dobra śmierć... Takie jest pochodzenie słowa "eutanazja", ale warto zapytać się, co miałoby być dobrym w śmierci? Dobrą śmiercią jest ta, którą człowiek dopełnia swojego życia nie naruszając swojej godności. Wbrew pozorom, to wcale niekoniecznie jest śmierć dostojna, bezbolesna czy łatwa.
więcej

Arcybiskup Canterbury sprzeciwił się eutanazji

PAP / mh
Sobota, 12 lipca 2014, godz. 10:33
W opublikowanym w sobotę artykule prasowym duchowy zwierzchnik światowej wspólnoty anglikańskiej, arcybiskup Canterbury Justin Welby sprzeciwił się eutanazji po tym, gdy jeden z jego poprzedników poparł prawo osób śmiertelnie chorych do wspomaganego samobójstwa.
więcej

Osoba cierpiąca też jest człowiekiem

Zbigniew Kaliszuk
Czwartek, 3 lipca 2014, godz. 14:23
Z Krzysztofem Ziemcem o eutanazji i sensie życia pomimo cierpienia rozmawia Zbigniew Kaliszuk
więcej

Żądamy eutanazji! Dla godności człowieka?

Lucien Israël / slo
Poniedziałek, 9 czerwca 2014, godz. 14:17
Minęło zaledwie około ćwierć wieku od chwili, gdy w społeczeństwie zostało sformułowane żądanie eutanazji. I jest tu przynajmniej jedno spójne i zrozumiałe wytłumaczenie. Postęp reanimacji medycznej jest taki, że stało się możliwe, dzięki najnowszej aparaturze, utrzymanie w całkowicie sztucznych warunkach przy życiu pacjenta pozbawionego zupełnie świadomości, a nawet w stanie śmierci mózgowej z płaskim encefalogramem.
więcej

Eutanazja dziecięca w Belgii

dr inż. Antoni Zięba
Piątek, 18 kwietnia 2014, godz. 12:49
To pierwszy przypadek w dziejach świata, kiedy ustawodawstwo zezwala na dokonywanie eutanazji na dzieciach bez żadnej granicy wieku - powiedział dr inż. Antoni Zięba w najnowszym odcinku videobloga pro-life, w którym nawiązał do rozwiązania przyjętego niedawno w Belgii.
więcej

Dotknięcie dobra

Niedziela
Iwona Galińska
Wtorek, 26 listopada 2013, godz. 14:32
Hospicja domowe w wielu przypadkach przywracają ludziom ciężko chorym wiarę w dobroć, miłość, wyrozumiałość i bezinteresowność. W tym kalekim świecie egoizmu, propagującym eutanazję jako antidotum na cierpienie, pozwalają uwierzyć w człowieka.
więcej

Eutanazja - humanitarnie, więc po ludzku?

Posłaniec
Marek Orzechowski
Wtorek, 26 listopada 2013, godz. 14:13
Każdego dnia jeden Belg umiera w wyniku eutanazji. Zdecydowana większość z nich odchodzi z tego świata w domach, odebranie życia rzadko ma miejsce w zakładach opieki czy w szpitalach.
więcej

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook