Pigułka ellaOne następcą Cyklonu B?

Pro-life
(fot. shutterstock.com)

Ile dzieci w Polsce zabiła już ellaOne? Mogło być ich nawet do 36 tysięcy (!), gdyż tyle tabletek sprzedano od momentu zniesienia ograniczeń w jej dystrybucji. Ponadto wiele z tych dziewczynek i kobiet, które zażyły pigułkę będzie miało w przyszłości raka piersi, udar mózgu czy zakrzepicę.

 

Skoro więc ellaOne niesie tylko śmierć i poważne problemy zdrowotne, dlaczego Minister Zdrowia w rządzie Ewy Kopacz otworzył drogę już piętnastolatkom do kupowania jej bez żadnych ograniczeń?

 

Odpowiedź jest jak zawsze taka sama. Gdy nie wiadomo o co chodzi, chodzi o pieniądze i to o pieniądze nie byle jakie. Za sprzedaż 36 tysięcy tabletek zainkasowano już blisko 4 miliony złotych. Głównym beneficjentem jest oczywiście HRA Pharma, jedyna firma, która może w Polsce legalnie sprzedawać pigułki śmierci.

 

Jak to jest, że koncern farmaceutyczny, który powinien produkować leki ratujące zdrowie produkuje pigułki niosące choroby i śmierć? Aby na to odpowiedzieć wystarczy sięgnąć do historii tej spółki. Wywodzi się ona z niemieckiego koncernu Hoechst Ag, który niegdyś był częścią I.G. Farben, produkującego w czasie II wojny światowej Cyklon B. Historia produkcji środków służących do zabijania ludzi, którzy w jakiś sposób są niewygodni ma tu więc długą tradycję, tyle że teraz już nie konkretny naród jest niepożądany, ale można zabić każde dziecko, bez względu na przynależność rasową czy narodową. Wszystko w imię przestrzeni życiowej dla tych, którzy dzieci mieć nie chcą.

 


Redakcja DEON.pl poleca: 


PRAWO DO ŻYCIA. BEZ KOMPROMISU - prof. Bogdan Chazan

 

Ponoszę konsekwencje wyborów, których dokonałem. Moja odmowa była oczywista - Profesor Bogdan Chazan
Dla krytykujących - ta rozmowa jest wyjaśnieniem.
Dla wspierających - podziękowaniem.
Dla wszystkich - zaproszeniem do dyskusji bez uprzedzeń. Dołącz!


Takiego sporu nie było w Polsce od czasu wprowadzenia regulacji prawnych dotyczących usuwania ciąży. W kwietniu 2014 roku profesor Bogdan Chazan jako dyrektor szpitala odmówił wykonania zabiegu aborcji. Decyzja Lekarza wywołała medialną burzę. Problem stanął na ostrzu noża. Okazało się, że ostatnie dwie dekady były czasem klarowania się poglądu Polaków na ten trudny temat. Profesor Chazan również przebył długą drogę, zanim stał się symbolem bezkompromisowej walki o prawo do życia dzieci nienarodzonych.

 

 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.52

Liczba głosów:

21

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

sokole626 14:57:30 | 2018-05-29
Naprawdę większej bzdury dawno nie czytałam... Autorka pisze językiem potocznym, prezentuje kulawy ciąg przyczynowo-skutkowy, który ma doprowadzić czytelnika od niemieckiej spółki farmaceutycznej do stwierdzenia, że jest to dowód na to, że oba środki (Cyklon B i ellaOne) służą zabijaniu ludzi...
"Ponadto wiele z tych dziewczynek i kobiet, które zażyły pigułkę będzie miało w przyszłości raka piersi, udar mózgu czy zakrzepicę." - skąd te wnioski... z możliwych działań niepożądanych z ulotki ellaOne? Naprawdę, skąd? Bo źródeł w tym artykule brak. 
Artykuł traktuję jako wyjątkowo nierzetelny, ocierający się o infantylność. Jestem zdziwiona, że serwis deon.pl zdecydował się na jego udostępnienie.

Oceń 3 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Bazyli 14:49:09 | 2016-09-06
Ciemnogród kontratakuje. 

Oceń 10 5 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

lesnapanna 13:31:05 | 2016-09-06
Czy oni wszyscy sa powarzni? W tym rządzie, oczywiście? To tak jakby kazali im lykać bomby tykające...kiedyś wybuchnie. Powinno się za te kare ukarać rząd Ewy Kopacz! Którego juz nie ma :P

Oceń 3 6 odpowiedz

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?