Nie mogli mieć dzieci. Myśleli, że Bóg ich nie kocha

moving works / youtube.com / kw
Czwartek, 4 maja 2017, godz. 07:00
Przez lata walczyli z niepłodnością. W pewnym momencie odkryli, jak wielką miłością obdarzył ich Pan. Ta historia wywoła w was ogromne wzruszenie.
więcej

"To Bóg dał nam ją za swoją córkę" [WIDEO]

moving works / youtube.com / kw
Poniedziałek, 24 kwietnia 2017, godz. 07:00
"Straciła swoją mamę, ale stała się częścią naszej rodziny" - mówią rodzice adoptowanej dziewczynki. Ta historia wyciska łzy z oczu.
więcej

Jaka piękna katastrofa

Przewodnik Katolicki
Monika Białkowska / slo
Poniedziałek, 6 lipca 2015, godz. 12:42
Kiedy biologiczna mama nie może wypełnić swojej roli, znajduje się ktoś, kto adoptuje, kto staje się rodziną zastępczą. Nie zajmie jej miejsca, ale zrobi wszystko, by pustka po mamie bolała jak najmniej.
więcej

Gejowska para kontra "syntetyczne" dzieci

Elżbieta Wiater
Wtorek, 17 marca 2015, godz. 12:42
Domenico Dolce i Stephano Gabbana od wielu lat tworzą nie tylko firmę (jedna z najbardziej znanych marek w świecie mody), ale są także homoseksualną parą. Od początku swojego związku są przeciwni małżeństwom homoseksualnym a ostatnio wypowiedzieli się także przeciwko temu, by pary homoseksulane wychowywały wspólnie dzieci.
więcej

Kolumbia za adopcją przez pary homoseksualne

KAI / pk
Piątek, 27 lutego 2015, godz. 12:35
"Pary homoseksualne mogą dokonać adopcji jedynie wtedy, gdy prośba taka dotyczy biologicznego dziecka stałego partnera lub partnerki [osoby ubiegającej się o jego adoptowanie]". To fragment orzeczenia Sądu Konstytucyjnego w Kolumbii, który pod pewnymi warunkami uznał prawo do adopcji dzieci przez pary tej samej płci.
więcej

Podsumowanie VI Małopolskich Spotkań Rodzin Adopcyjnych

Ośrodek Adopcyjny "Dzieło Pomocy Dzieciom" / br
Piątek, 20 lutego 2015, godz. 13:39
Tradycyjnie w pierwszą niedzielę grudnia, w Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa oo. Jezuitów oraz na Akademii Ignatianum odbyły się kolejne, już szóste Małopolskie Spotkania Rodzin Adopcyjnych.
więcej

Rozbudzenie tej miłości może wymagać czasu

AM
Wtorek, 6 stycznia 2015, godz. 14:00
Z pewnością podjęcie decyzji o staraniu się o adopcję nie należy do najłatwiejszych w życiu. Czas, jaki musi upłynąć, bywa bardzo różny. Niektóre osoby potrzebują kilku godzin, u innych myśl o adopcji dojrzewa latami.
więcej

VI Małopolskie Spotkania Rodzin Adopcyjnych

MM
Wtorek, 2 grudnia 2014, godz. 13:09
Małopolskie Spotkania Rodzin Adopcyjnych odbywają się od 2012 roku dzięki inicjatywie rodzin i pracowników skupionych wokół ośrodka Adopcyjnego "Dzieło Pomocy Dzieciom" w Krakowie. Patronuje im Marszałek Województwa Małopolskiego - Marek Sowa.
więcej

Czyj, czyja jestem? Gdzie jest moje miejsce?

Sygnały troski
Anna Lipska / "Sygnały troski" / slo

Czwartek, 23 października 2014, godz. 11:28
Miałem kogoś. Mama, tata, znajome twarze. Pamiętam ich głos i to, że byli, choć czasem nie byli dla mnie mili. Ale byli mi znani, moi, a ja byłem ich. Może nawet ich nie pamiętam, ale wiem, że kiedyś byli. A teraz ich nie ma - obojga albo jednego z nich. Czyj więc teraz jestem? Do kogo przynależę? Gdzie jest moje miejsce? Kim jestem? Kim mogę być?
więcej

Etyczne aspekty adopcji i dobro dziecka

K.M. i K.T.
Czwartek, 23 października 2014, godz. 11:13
Adopcja jest zagadnieniem, które najczęściej analizuje się z perspektywy prawnej i pedagogiczno-psychologicznej, koncentrując się na sytuacji dziecka i rodziców tworzących nową rodzinę. Z adopcją wiąże się też wiele zagadnień etycznych. Można ją rozważać w kontekście hierarchii wartości, wyborów moralnych i obowiązujących norm etycznych.
więcej

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook