Rzym: Musical o Janie Pawle II

PAP / wab
Czwartek, 3 czerwca 2010, godz. 22:04
Musical o Janie Pawle II pt. "Nie lękajcie się" zostanie wystawiony w czerwcu w Rzymie, a następnie w innych włoskich miastach. Jego autorem jest młody proboszcz z Apulii, ksiądz Giuseppe Spedicato. Swą premierę musical miał w mieście Lecce w 2008 roku.
więcej

Otwarcie nowoczesnego MAXXI w Rzymie

wab
Wtorek, 1 czerwca 2010, godz. 13:29
Rzym doczekał się nowatorskiego projektu architektonicznego. W mieście, które wychowało Giotta, Michała Anioła i Berniniego, powstało MAXXI – nowe muzeum sztuki i architektury XXI wieku.
więcej

Poznań w obiektywie Ryszarda Horowitza

PAP / wab
Wtorek, 1 czerwca 2010, godz. 12:32
Światowej sławy fotografik Ryszard Horowitz rozpoczął w Poznaniu 10-dniową sesję fotograficzną. Jej celem jest przygotowanie czterdziestu zdjęć miasta, które zostaną pokazane w połowie września w Poznaniu na Placu Wolności.javascript:void(0);
więcej

Herta Müller, Marjane Satrapi, Amos Oz...

wab
Wtorek, 1 czerwca 2010, godz. 10:12
Herta Müller, Marjane Satrapi, Amos Oz, Rabih Alameddine, Claude Lanzmann i Jurij Andruchowycz będą gośćmi 2. Międzynarodowego Festiwalu Literatury im. Josepha Conrada, organizowanego pod hasłem "Inne światy, inne języki", który potrwa od 2 do 7 listopada 2010 roku.
więcej

Polscy malarze w londyńskim Sotheby

PAP / wab
Wtorek, 1 czerwca 2010, godz. 08:56
Dom aukcyjny Sotheby's sprzedał w środę na aukcji malarstwa europejskiego siedem obrazów wybitnych polskich malarzy z przełomu XIX i XX w. m.in. Wyspiańskiego, Czachórskiego, Fałata i Tetmajera.
więcej

Interaktywny Plac Zabaw dla dzieci

wab
Poniedziałek, 31 maja 2010, godz. 09:30
Do Centrum Sztuki WRO we Wrocławiu zawita wystawa specjalnie dedykowana dzieciom: Interaktywny Plac Zabaw. Można na nim malować światłem, bębnić co sił w rękach i komponować muzykę.
więcej

Bronisław Chromy obchodzi 85. urodziny

PAP / zylka
Sobota, 29 maja 2010, godz. 22:55
Krakowski rzeźbiarz, medalier, malarz i rysownik prof. Bronisław Chromy obchodzi jubileusz 85-lecia urodzin. W sobotę w krakowskim Parku Decjusza przed galerią autorską artysty odbędą się obchody jubileuszowe, organizowane przez Fundację Bronisław Chromy ART.
więcej

Cała Polska Czyta Dzieciom po raz dziewiąty

PAP / zylka
Piątek, 28 maja 2010, godz. 09:45
Parada smoków zainauguruje w niedzielę w podkrakowskim Wolbromiu IX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Akcja ma przypomnieć rodzicom, jak ważne jest, aby choć kilka minut dziennie poświęcić na głośne czytanie najmłodszym.
więcej

Amerykańska dziennikarka o żołnierzu AK

PAP / drr
Czwartek, 27 maja 2010, godz. 17:15
Rita Cosby, popularna amerykańska dziennikarka, w swojej najnowszej, wydanej kilka dni temu książce "Cichy bohater. Sekrety z przeszłości mojego ojca" opisuje wojenną historię swojego ojca Ryszarda Kossobudzkiego, żołnierza Armii Krajowej, którą odkryła trzy lata temu.
więcej

Festiwal Chrześcijańskich Form Teatralnych

KAI / apd
Środa, 26 maja 2010, godz. 19:17
15 amatorskich grup teatralnych z regionu łódzkiego uczestniczy od 26 maja w Wojewódzkim Festiwalu Chrześcijańskich Form Teatralnych. Czwarta edycja imprezy odbywa się pod hasłem "Prawda wyzwala". Ma ona charakter konkursu. "Jego przedmiotem jest przygotowanie przez młodzież miniatury scenicznej, związanej z tegorocznym hasłem" - wyjaśnia Marcin Kluczyński, koordynator przeglądu.
więcej

3 x Mao w Muzeum Śląskim w Katowicach

PAP / wab
Środa, 26 maja 2010, godz. 14:15
Trzy portrety Mao Tse-tunga autorstwa Andy'ego Warhola można oglądać w Muzeum Śląskim w Katowicach. Ekspozycja powstała dzięki wypożyczeniu przez holenderskie Van Abbemuseum serigrafii autorstwa słynnego przedstawiciela pop-artu.
więcej

Pac-Man na urodziny zjadł 5 mln godzin pracy

DEON.pl / kiki
Środa, 26 maja 2010, godz. 12:48
W piątek 22 maja, z okazji 30-tej rocznicy powstania gry Pac-Man firma Google zamiast dobrze znanego logo na stronie głównej swojej przeglądarki umieściła tzw. Google Doodle, czyli specjalne, grywalne logo z tą klasyczną grą. Okazuje się, jak po weekendzie obliczyli specjaliści z firmy RescueTime, że Pac-Man "zjadł" blisko 5 mln godzin pracy w firmach na całym świecie.
więcej

Kryptonim Matrioszka w Bunkrze Sztuki

wab
Wtorek, 25 maja 2010, godz. 13:36
2 czerwca 2010 roku w Bunkrze Sztuki w Krakowie o godz. 18.00 odbędzie się wernisaż wystawy Kryptonim Matrioszka. Kuratorem wystawy jest Magdalena Kownacka. Wystawa będzie czynna od 4 czerwca do 4 lipca 2010 roku.
więcej

Festiwal Muzyki Cerkiewnej w Białymstoku

PAP / apd
Niedziela, 23 maja 2010, godz. 16:10
Kijowska Męska Kapela Chóralna im.Lwa Rewuckiego z Kijowa na Ukrainie zdobyła pierwszą nagrodę w kategorii chórów zawodowych kończącego się w niedzielę w Białymstoku 29. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Cerkiewnej "Hajnówka 2010".
więcej

USA/ 10 tys. dni erupcji wulkanu Kilauea

PAP / ts
Sobota, 22 maja 2010, godz. 15:00
Erupcja wulkanu Kilauea na Hawajach, uważana za najdłuższą w historii, trwa już ponad 10 tys. dni. Tą symboliczną cezurę osiągnęła w piątek.
więcej

IF PAN produkuje druty i kropki kwantowe

PAP / ts
Sobota, 22 maja 2010, godz. 13:00
Druty kwantowe czyli włoski o średnicy poniżej 50 nanometrów i kropki kwantowe, maleńkie kryształki, nazywane sztucznymi atomami będą mogli wytwarzać polscy fizycy. Przydadzą się do budowy laserów i detektorów zanieczyszczeń.
więcej

Po raz 25. przyznano Wiktory

PAP / ad
Sobota, 22 maja 2010, godz. 10:21
Po raz 25. przyznano Wiktory - najstarszą i najbardziej prestiżową nagrodę dla osobowości telewizyjnych. Podczas uroczystej gali, która odbyła się w piątek w siedzibie Telewizji Polskiej statuetkami wyróżniono m.in. Jerzego Buzka, Andrzeja Grabowskiego, Justynę Kowalczyk i Tomasza Lisa.
więcej

Ukradli Picassa, Modiglianiego, Matisse'a ...

wab
Sobota, 22 maja 2010, godz. 07:10
Dzieła pięciu wielkich artystów XX wieku: Pabla Picassa, Georges'a Braque'a, Henriego Matisse'a, Fernanda Légera i Amadea Modiglianiego, zostały skradzione z Muzeum Sztuki Nowoczesnej Miasta Paryża. To jedna z największych kradzieży dzieł sztuki w historii.
więcej

Nominacje do Nagrody Literackiej Gdynia

PAP / wab
Piątek, 21 maja 2010, godz. 22:42
15 książek nominowano w tegorocznej edycji Nagrody Literackiej Gdynia. Laureatów nagrody w trzech kategoriach poznamy 19 czerwca.
więcej

Znamy nominacje do tegorocznej Nike

PAP / wab
Czwartek, 20 maja 2010, godz. 15:34
Siedem tomików poezji, sześć książek reprezentujących literaturę faktu, sześć tomów prozy oraz jeden dramat znalazły się wśród 20 książek nominowanych do tegorocznej, 14. edycji literackiej nagrody Nike - ogłoszono podczas 55. Międzynarodowych Targów Książki.
więcej

Melodia dwóch pieśni. Fotografie Marka Powera

wab
Czwartek, 20 maja 2010, godz. 14:36
Uznany brytyjski fotografik zakochany w Polsce? Tak, i to w Polsce, która nas Polaków zapewne zaskoczy. Nie znajdziemy tu pięknych i stereotypowych obrazów przyrody czy zabytków, ale otaczającą nas codzienność. Wystawa w Galerii Międzynarodowego Centrum Kultury oraz towarzyszący jej album to premiera najnowszego projektu Marka Powera – znanego i cenionego na świecie artysty.
więcej

Renowacja obrazu Moneta "Plaża w Pourville"

PAP - Nauka w Polsce / slo
Czwartek, 20 maja 2010, godz. 13:12
Od usunięcia papierowych elementów z ramy rozpoczął się w Muzeum Narodowym w Poznaniu proces renowacji odzyskanego po kradzieży obrazu Claude'a Moneta "Plaża w Pourville". Skradziony we wrześniu 2000 roku obraz wrócił do muzeum cztery miesiące temu.
więcej

"Dzielę świat na drobne realia i cząstki"

PAP / wab
Czwartek, 20 maja 2010, godz. 11:55
Hanna Krall, kronikarka losów polskich Żydów, mówi sama o sobie, że żyje życiem zwielokrotnionym o opowieści swych bohaterów. Dziś autorka "Zdążyć przed Panem Bogiem" skończy 75 lat.
więcej

Pełna edycja "Dzienników" Marii Dąbrowskiej

PAP / slo
Środa, 19 maja 2010, godz. 22:17
Pierwsza pełne wydanie dzienników Dąbrowskiej rzuca nowe światło m.in. na jej stosunek do PRL-u i życie osobiste - uważa Tadeusz Drewnowski, edytor serii. W środę mija 45 lat od śmierci autorki "Nocy i dni".
więcej

Nowy komiks o Tytusie bestsellerem

wab
Środa, 19 maja 2010, godz. 12:30
Nowy komiks o przygodach Tytusa bije rekordy popularności na odbywających się właśnie Warszawskich Targach Książki. Rozeszło się już pół tysiąca komiksów, co oznacza, że w ciągu kilku zaledwie dni rysownik sprzedał połowę nakładu. Komiks właśnie trafia do księgarń.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook