Bloom znów wędruje po zaułkach Dublina

PAP / wab
Środa, 16 czerwca 2010, godz. 12:45
Bloomsday - rocznica wydania "Ulissesa" Jamesa Joyce'a - obchodzona jest od 56 lat w Dublinie, a od kilku lat imprezy poświęcone tej powieści odbywają się także w Warszawie. Na spotkanie poświęcone dziełu Joyce'a zaprasza w środę Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego.
więcej

...wakacyjnie, podróżując! Letnia wystawa

wab
Środa, 16 czerwca 2010, godz. 09:37
Od 11 czerwca 2010 roku w Warszawie można oglądać wystawę studentów i absolwentów Studium Fotografii ZPAF w ramach Fotopolis Expo "…wakacyjnie, podróżując!". Organizatorem wystawy jest Warszawski okręg ZPAF, wystawę przygotowała Katarzyna Sław-Piwowar.
więcej

"Made in Wrocław": Tęsknota za PRL-em?

wab
Wtorek, 15 czerwca 2010, godz. 10:20
PRL, mimo totalitarnego ustroju i ekonomicznej słabości, stała się kulturowym dziedzictwem powojennego pokolenia, budującym w dużej mierze jego tożsamość. Nie było w PRL-u obywatela, który nie posiadałby lub ostatecznie nie kojarzył pralki automatycznej Polar, kuchenki gazowej Wrozamet czy komputera Odra.
więcej

Laureaci fesiwalu "Dwa Teatry-Sopot 2010"...

PAP / drr
Wtorek, 15 czerwca 2010, godz. 00:16
"W roli Boga" Marka St. Germaina w reżyserii Tomasza Wiszniewskiego w kategorii spektaklu TV oraz słuchowisko "Jeszcze się spotkamy młodsi" Krzysztofa Czeczota w jego reżyserii, wygrały X Festiwal Teatru Telewizji Polskiej i Polskiego Radia "Dwa Teatry".
więcej

... i dorocznych nagród ministra kultury

PAP / drr
Wtorek, 15 czerwca 2010, godz. 00:15
13 osób, m.in. pisarz, scenarzysta i reżyser filmowy Tadeusz Konwicki, historyk sztuki prof. Maria Poprzęcka, aktorzy Agata Buzek i Robert Więckiewicz oraz reżyserzy teatralni Grzegorz Jarzyna i Krzysztof Warlikwoski otrzymali w poniedziałek Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
więcej

Emeryt Henryk Talar? Jeszcze nie teraz!

Dziennik Polski
Jolanta Ciosek / slo
Poniedziałek, 14 czerwca 2010, godz. 13:31
Ma tajemniczy uśmiech, przeszywający na wskroś wzrok, zagadkowe spojrzenie i równie zagadkowo opowiada o swoim życiu. Ma wdzięk, artystyczną nieprzewidywalność i zdolność zaciekawiania swoją osobą rozmówcy. Znamy się wiele lat, dziesiątki razy rozmawialiśmy ze sobą, wielokrotnie podziwiałam go na scenie, a tak naprawdę nie wiem do końca, kim jest.
więcej

Europa taniej, Kraków drożej

www.traviago.pl
Poniedziałek, 14 czerwca 2010, godz. 09:41
Podczas gdy średnia cena za nocleg w europejskich metropoliach spadła w stosunku do poprzedniego miesiąca o 3%, to w Krakowie wzrosła o 10 %. Średnia cena noclegu w jedynej polskiej metropolii znajdująca się w indeksie cen hoteli (tHPI), publikowanego przez www.trivago.pl wynosi w czerwcu 94 Euro. Jest to najwyższa cena za nocleg w Krakowie w tym roku.
więcej

Jo ci przaja! Najpiękniejsze śląskie słowa

PAP / wab
Niedziela, 13 czerwca 2010, godz. 16:27
Rzić, żymła, karminadel - to tylko niektóre wyrażenia ze śląskiej gwary, które znalazły się w "Antologii. Najpiękniejsze śląskie słowa". Książka ukazała się właśnie nakładem Muzeum Śląskiego w Katowicach i "Gazety Wyborczej".
więcej

Polscy artyści po raz pierwszy na OpenPhoto

Grażyna Opińska / PAP / slo
Sobota, 12 czerwca 2010, godz. 20:13
Prace polskich artystów po raz pierwszy zostaną pokazane w ramach OpenPhoto - wystaw będących częścią największego hiszpańskiego festiwalu fotograficznego PhotoEspana, którego 13. edycja rozpoczęła się 9 czerwca i potrwa do 25 lipca.
więcej

Smakowity weekend w Krakowie

PAP / mik
Sobota, 12 czerwca 2010, godz. 17:30
Najlepsze produkty kulinarne Małopolski i najsmaczniejszy chleb będą mogli wybrać turyści i mieszkańcy Krakowa, uczestniczący w sobotę i niedzielę w Małopolskim Festiwalu Smaku, połączonym ze Świętem Chleba.
więcej

"Odetchnij kulturą" w ... Poznaniu

PAP / slo
Sobota, 12 czerwca 2010, godz. 09:55
Przezroczysty sześcian stanie 21 czerwca na Placu Wolności w Poznaniu. Instalacja będzie elementem ogólnopolskiej kampanii wizerunkowej "Odetchnij kulturą", która ma pokazać, że Poznań to idealne miasto dla spragnionych artystycznych wrażeń.
więcej

"Abakanowicz. Nareszcie w Warszawie!"

PAP / slo
Sobota, 12 czerwca 2010, godz. 08:44
"Abakanowicz. Nareszcie w Warszawie!" - pod takim tytułem w sobotę w ogrodach Zamku Królewskiego otwarto wystawę prac Magdaleny Abakanowicz. Składają się na nią: liczący 83 rzeźby cykl "Bambini" oraz monumentalna rzeźba "Głowa".
więcej

Nagroda Franza Kafki dla Vaclava Havla

PAP / wab
Piątek, 11 czerwca 2010, godz. 18:21
Były prezydent Czech Vaclav Havel został we wtorek laureatem prestiżowej nagrody literackiej Franza Kafki. Nagrodę przyznaje międzynarodowe jury z udziałem m.in. słynnego krytyka z Niemiec Marcela Reich-Ranickiego.
więcej

Skarby legendarnego marszanda na aukcji

PAP / drr
Piątek, 11 czerwca 2010, godz. 16:18
Kolekcję legendarnego francuskiego marszanda Ambroise Vollarda, patrona awangardy, który przyjaźnił się z Cezanne'em, Picassem, Gauguinem i Van Goghiem, wystawiono w piątek na pokaz. Aukcje w domu Sotheby's w Paryżu i Londynie odbędą się w końcu miesiąca.
więcej

Teatr zamknięty latem? Nie w Warszawie!

wab
Piątek, 11 czerwca 2010, godz. 13:38
Od 30 czerwca do 1 sierpnia 2010 potrwa w Warszawie Letni Przegląd Teatru Laboratorium Dramatu. LD bojkotuje niezrozumiały obyczaj zamykania scen w lato i pracuje pełną parą – od 30 czerwca do 1 sierpnia teatr pokaże dziesięć spektakli.
więcej

Warszawa: Życie za żelazną bramą

wab
Piątek, 11 czerwca 2010, godz. 11:40
Do 11 lipca 2010 roku w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie będzie czynna wystawa Heidrun Holzfeind "Za żelazną bramą".
więcej

Archetyp fotografii w gdańskiej Łaźni

wab
Piątek, 11 czerwca 2010, godz. 11:05
18 czerwca 2010 roku w Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku będzie miał miejsce wernisaż wystawy pt. Archetyp fotografii – Froese, Przyborek, Matsubara.
więcej

"Alicja" na deskach Teatru Dramatycznego

wab
Piątek, 11 czerwca 2010, godz. 10:48
W dniach od 11 do 13 czerwca 2010 roku na Dużej Scenie Teatru Dramatycznego w Warszawie, po półrocznej przerwie, będzie można zobaczyć spektakl Pawła Miśkiewicza "Alicja" z wybitnymi rolami m.in. Barbary Krafftówny i Katarzyny Figury w scenografii Barbary Hanickiej.
więcej

Sopot: Unikatowe "Dwa Teatry 2010"

PAP / wab
Czwartek, 10 czerwca 2010, godz. 11:32
Od 12 do 14 czerwca 2010 roku potrwa Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej Dwa Teatry Sopot 2010, który jest unikatowym w skali europejskiej przeglądem teatralnej twórczości mediów publicznych.
więcej

Emergency Exit" na biennale w Wenecji

PAP / wab
Wtorek, 8 czerwca 2010, godz. 09:42
Konstrukcja przypominająca trampolinę nad "morzem chmur" będzie reprezentowała Polskę na 12. Międzynarodowej Wystawie Architektury w Wenecji. Instalację "Emergency Exit" wykonać mają Agnieszka Kurant i Aleksandra Wasilkowska.
więcej

Koncepcja przebudowy Placu Trzech Krzyży

PAP / wab
Poniedziałek, 7 czerwca 2010, godz. 19:11
Janusz Klikowicz został laureatem konkursu na koncepcję odnowienia i przebudowy Placu Trzech Krzyży w Warszawie. Wyniki ogłoszono w poniedziałek. Organizatorem konkursu był Urząd Miasta st. Warszawy.
więcej

Prowansalskie bories

Dziennik Polski
Krystyna Słomka / "Dziennik Polski"
Poniedziałek, 7 czerwca 2010, godz. 15:28
Village des Bories, rozłożona na zboczach wzgórz Vaucluse, to unikalne i największe we Francji skupisko kamiennych budowli znanych tu jako bories. O wspornikowych sklepieniach, stawiane bez murarskiego spoiwa na zasadzie klinowania się głazów przypominają irlandzką clochan, sardyńską nuraghe, czy grecką tholos.
więcej

Jubileuszowa parada smoków w Krakowie

PAP / mik
Niedziela, 6 czerwca 2010, godz. 15:11
10. jubileuszowa parada smoków, rycerzy i dam dworu przeszła w sobotę ulicami Krakowa. W widowisku uczestniczyły 34 smoki wykonane z różnych materiałów; towarzyszyły im tłumy dzieci.
więcej

Polska-Japonia. Wspólna wystawa grafiki

wab
Sobota, 5 czerwca 2010, godz. 09:51
Na początku lata, w czerwcu i lipcu 2010, w dawnej stolicy Japonii, Kioto, odbędzie się przeglądowa wystawa prac graficznych artystów polskich i japońskich. "Międzynarodowa wystawa grafiki Polska - Japonia" Kyoto Hanga 2010 skonfrontuje postawy artystów odległych geograficznie kultur, które łączy szacunek dla tradycji i znakomity warsztat.
więcej

Noc Kultury w Lublinie

PAP / slo
Sobota, 5 czerwca 2010, godz. 07:12
Ponad 200 wydarzeń artystycznych w różnych miejscach miasta, m.in. spektakli, wystaw, koncertów, słuchowisk, pokazów filmowych i tanecznych, złożyło się na program Nocy Kultury w Lublinie, która odbyła się z soboty na niedzielę.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook