Węglówka - jak u Pana Boga za piecem

Dziennik Polski
WALD / "Dziennik Polski"
Środa, 30 czerwca 2010, godz. 12:51
Węglówka położona jest, jak u Pana Boga za piecem. Nie za wąska, nie za szeroka dolina Czarnego Potoku, ograniczona lesistymi wzgórzami, z których wyrastają trzy znaczne wzniesienia - Czarny Dział, Królewska Góra oraz Sucha Góra - w naturalny wręcz sposób zapewniające bezpieczeństwo i zbawienną nieraz separację od wydarzeń, niesionych przez codzienność.
więcej

Street Art Doping, czyli Warszawa w graffiti

PAP / wab
Środa, 30 czerwca 2010, godz. 08:58
Przez cały lipiec w Warszawie trwać będzie międzynarodowy festiwal graffiti. Organizatorzy imprezy, Fundacja "Do dzieła!" i Zarząd Dróg Miejskich, postanowili oddać grafficiarzom przestrzeń do wyrażenia swoich emocji.
więcej

Kontrowersyjne Muzeum Sztuki Nowoczesnej

wab
Środa, 30 czerwca 2010, godz. 08:03
Od dnia ogłoszenia wyników konkursu na projekt budynku Muzeum Sztuki Nowoczesnej nie milkną głosy zaciekłych krytyków koncepcji Szwajcara Christiana Kereza z Zurychu. Miała powstać atrakcyjna ikona miasta, która odmieni jego oblicze, a mamy halę przypominającą supermarket.
więcej

W lipcu rusza 6. Brave Festival

PAP / wab
Środa, 30 czerwca 2010, godz. 07:50
Koncerty, wystawy, warsztaty oraz pokazy filmowe znalazły się w programie 6. Festiwalu Brave, który rozpocznie się 2. lipca we Wrocławiu. W trakcie imprezy elementy swoich tradycji kulturowych zaprezentują goście z Afryki, Azji, Ameryki oraz Europy.
więcej

Elektryczne Volvo i korporacyjna flota

Inf. pras. / drr
Poniedziałek, 28 czerwca 2010, godz. 22:05
Volvo Cars oraz spółka energetyczna Göteborg Energi podpisały list intencyjny w sprawie współpracy w dziedzinie pojazdów elektrycznych oraz budowy infrastruktury umożliwiającej ich ładowanie. Na mocy umowy Volvo jesienią dostarczy spółce Göteborg Energi testową flotę dziesięciu samochodów Volvo C30 BEV.
więcej

Nowy Jork w obiektywie Andreasa Feiningera

wab
Poniedziałek, 28 czerwca 2010, godz. 13:48
Przez dwa wakacyjne miesiące w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie można oglądać wystawę prac Andreasa Feiningera, jednego z najwybitniejszych fotografików XX wieku - "Nowy Jork. Lata czterdzieste".
więcej

Festiwal Sztuka Ulicy w lipcu w Warszawie

PAP / wab
Poniedziałek, 28 czerwca 2010, godz. 13:13
Spektakl "Ginkgo" niemieckiego Antagon theaterAKTion oraz "Perła" francuskiej grupy Plasticiens Volants - to największe atrakcje tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Sztuka Ulicy, którego program zaprezentowano w środę w Warszawie.
więcej

Małopolskie posiłki. Grunwald 600 lat później

wab
Poniedziałek, 28 czerwca 2010, godz. 13:08
10 lipca 2010 roku wyruszy z Krakowa symboliczny tabor średniowieczny zmierzający na pola Grunwaldu. Podróż orszaku z Krakowa, przez Warszawę (11 lipca), przybierze formę anonsowanego przez heroldów inscenizowanego wjazdu średniowiecznych wozów konnych w otoczeniu kupców, igrców, szczudlarzy i grajków.
więcej

"Oswajanie Jerozolimy" w Krakowie

PAP / wab
Niedziela, 27 czerwca 2010, godz. 19:00
Kilkadziesiąt oryginalnych dziewiętnastowiecznych fotografii Jerozolimy ze zbiorów izraelskiego antykwariusza Abrahama Madeiskera prezentuje wystawa "Oswajanie Jerozolimy. Fotografie 1857 - 1900", którą w niedzielę otwarto w Muzeum Etnograficznym w Krakowie.
więcej

Sławomir Mrożek kończy 80 lat

PAP / wab
Niedziela, 27 czerwca 2010, godz. 12:12
Sławomir Mrożek, klasyk polskiej dramaturgii, we wtorek 29 czerwca skończy 80 lat. We wrześniu zostanie opublikowany pierwszy tom jego "Dzienników", odbędzie się też festiwal "Mrożek na XXI wiek", którego gościem będzie sam pisarz, rzadko odwiedzający Polskę.
więcej

Wystawa prac Jana Lebensteina w Zachęcie

PAP / apd
Piątek, 25 czerwca 2010, godz. 16:09
Obrazy, rysunki i fotografie - m.in. te prace znajdą się na wystawie poświęconej twórczości Jana Lebensteina, jednego z najwybitniejszych polskich malarzy drugiej połowy XX wieku. Ekspozycję będzie można oglądać od soboty w warszawskiej Zachęcie.
więcej

[email protected] z Chopinem w Krakowie

PAP / apd
Piątek, 25 czerwca 2010, godz. 15:40
W centrum Krakowa stanął w piątek nietypowy przystanek z polerowanej stali. Z głośników wewnątrz wiaty płynie muzyka Chopina. To kolejna odsłona projektu "Chopin w mieście". [email protected] Aleksandra Janickiego stanął na jednym z najbardziej uczęszczanych szlaków w mieście: na ul. Szewskiej przy Plantach.
więcej

"Dni Fantastyki" we Wrocławiu

PAP / wab
Piątek, 25 czerwca 2010, godz. 10:54
Prezentacja opery fantasy "Violami - The Slave of Delusion", spotkania z pisarzami, pokazy gier i filmów oraz spotkania z aktorami "Gwiezdnych Wojen" to główne atrakcje "Dni Fantastyki", które w piątek rozpoczęły się we Wrocławiu.
więcej

"Godziny otwarcia" w krakowskim szkieletorze

wab
Piątek, 25 czerwca 2010, godz. 08:52
Do 27 czerwca 2010 roku po godz. 22.00 w Krakowie można oglądać projekt Pauliny Pankiewicz "Godziny otwarcia" - próbę ożywienia olbrzymiej betonowo-stalowej konstrukcji ("szkieletora") górującego nad Krakowem. Projekt, nagrodzony w konkursie Fresh Zone, towarzyszy tegorocznej edycji ArtBoom Tauron Festival.
więcej

Najsłynniejszy pocałunek - ikona fotografii

PAP / wab
Środa, 23 czerwca 2010, godz. 17:06
W wieku 91 lat zmarła pielęgniarka sławna dzięki zdjęciu, na którym całuje ją marynarz. Fotografia, zrobiona na nowojorskim placu Times Square, stała się w USA symbolem zakończenia II wojny światowej. Wiadomość o śmierci Edith Shan podała we wtorek jej rodzina.
więcej

Rekordowa cena za autoportret Maneta

PAP / wab
Środa, 23 czerwca 2010, godz. 11:14
Autoportret Edouarda Maneta zyskał na aukcji w Londynie rekordową cenę. We wtorek wieczorem w domu aukcyjnym Sotheby's "Autoportret z paletą" sprzedano za 22,4 mln funtów (27 mln euro). Nigdy wcześniej na aukcji nie zapłacono tyle za obraz tego impresjonisty.
więcej

Festiwal Kultury Żydowskiej - Święto życia i radości

Dziennik Polski
JOC / Dziennik Polski
Środa, 23 czerwca 2010, godz. 08:53
25 czerwca - 4 lipca, Kazimierz. Dziesiątki koncertów, warsztatów, wykładów, sesje naukowe, spotkania z pisarzami - to tylko niektóre imprezy, które odbędą się podczas rozpoczynającego się w piątek 20. Festiwalu Kultury Żydowskiej, który potrwa do 4 lipca.
więcej

Listy do brata zasypią Kraków!

wab
Wtorek, 22 czerwca 2010, godz. 10:46
24 czerwca 2010 roku Kraków zasypią "Listy do brata" Grzegorza Drozda – jeden z kluczowych projektów trwającego w Krakowie 2. Festiwalu Sztuk Wizualnych ArtBoom Tauron Festival. Artysta rozesłał do zakładów karnych w całej Polsce zaproszenie dla więźniarek i więźniów, aby napisali listy – listy do nas, do anonimowego tłumu.
więcej

Już od piątku 20. Festiwal Kultury Żydowskiej

PAP / mik
Wtorek, 22 czerwca 2010, godz. 10:02
245 wydarzeń - koncerty, warsztaty, wykłady, spotkania i wycieczki - znalazły się w programie jubileuszowego 20. Festiwalu Kultury Żydowskiej, który w piątek rozpocznie się w Krakowie. Nagrodę festiwalu otrzymają prof. Władysław Bartoszewski i prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.
więcej

"Legendy Ostrowa Tumskiego z Bajkobusem"

PAP / drr
Poniedziałek, 21 czerwca 2010, godz. 11:38
"Legendy Ostrowa Tumskiego. Spacerownik z Bajkobusem" - to historyczne widowisko dla dzieci i spacer dla całej rodziny, przygotowane na letnie weekendy przez aktorów Wrocławskiego Teatru Lalek.
więcej

Bunkier Sztuki: Przekleństwa wyobraźni

wab
Piątek, 18 czerwca 2010, godz. 11:05
17 czerwca 2010 roku o godzinie 18.00 w Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki rozpocznie się wernisaż wystawy "Przekleństwa wyobraźni", której kuratorkami są Karolina Bujnowicz i Magdalena Ujma.
więcej

"Promised City": opowieść o mieście

PAP / wab
Piątek, 18 czerwca 2010, godz. 09:01
"X-Apartments" i "The Knot" - tak nazwane zostały przedsięwzięcia artystyczne, organizowane w ramach projektu "The Promised City", które zainaugurowane zostaną w czwartek wieczorem w Warszawie. Pierwsze z nich to spektakl, drugi - piknik artystyczny.
więcej

Zmarła aktorka Elżbieta Czyżewska

PAP / wab
Piątek, 18 czerwca 2010, godz. 07:33
Po ciężkiej chorobie w wieku 72 lat zmarła w czwartek w Nowym Jorku polska aktorka filmowa i teatralna Elżbieta Czyżewska. W Nowym Jorku mieszkała od 1967 roku. W latach 60. XX wieku była jedną z najpopularniejszych polskich aktorek.
więcej

Czyżewska potrafiła zagrać wszystko!

PAP / wab
Piątek, 18 czerwca 2010, godz. 06:21
Dramaturg, pisarz Janusz Głowacki uważa, że wielka skala talentu aktorskiego Elżbiety Czyżewskiej sprawiała, że z równą łatwością wcielała się ona w role komiczne, jaki i tragiczne. Aktorka zmarła w czwartek w Nowym Jorku.
więcej

Kraków: Abakanowicz w Muzeum Narodowym

wab
Środa, 16 czerwca 2010, godz. 13:33
Od 19 czerwca w Muzeum Narodowym w Krakowie prezentowane będą prace Magdaleny Abakanowicz - jednej z najwybitniejszych artystek II połowy XX wieku.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook