Wystawa o współczesnych Chinach w Poznaniu

PAP / psd
Czwartek, 8 kwietnia 2010, godz. 13:27
Wystawa prac chińskich fotografów, filmy i wykłady poświęcone współczesnym Chinom składają się na rozpoczęty w czwartek w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu projekt artystyczny "(nie)obecności".
więcej

Londyńczycy będą mieć własną wieżę Eiffla

Bożena Wałach
Środa, 7 kwietnia 2010, godz. 12:38
Gigantyczna 115-metrowa wieża stanie na terenie Parku Olimpijskiego. Zgodnie z zamysłem burmistrza Londynu, Borisa Johnsona, futurystyczny projekt doskonale będzie wyrażać energię i ducha miasta w czasie igrzysk, a po ich zakończeniu na stałe wpisze się w panoramę miasta, budząc zainteresowanie mieszkańców i turystów. Paryż ma wieżę Eiffla, Nowy Jork – Statuę Wolności, Londyn będzie miał ArcelorMittal Orbit – bo taką nazwę otrzyma rzeźba.
więcej

Wybitni myśliciele na X Dniach Tischnerowskich

PAP / zylka
Wtorek, 6 kwietnia 2010, godz. 15:52
Wybitni myśliciele - laureat Nagrody Templetona w 2007 r. kanadyjski filozof prof. Charles Taylor oraz czeski socjolog ks. prof. Tomas Halik - będą gośćmi X Dni Tischnerowskich, które odbędą się w Krakowie w dniach 21-24 kwietnia.
więcej

Opowieść o życiu i męczeństwie ks.Popiełuszki

PAP / psd
Sobota, 3 kwietnia 2010, godz. 14:21
Męstwo to cecha, która wyróżniała ks. Jerzego Popiełuszkę. W trudnym dla Polski czasie, kiedy ludzie bali mówić się prawdę, on starał się prawdę ujawniać - mówił PAP ks. Jan Sochoń, autor książki "Tama", która trafiła właśnie do księgarń.
więcej

Joanna Szczepkowska prezesem ZASP

Piątek, 2 kwietnia 2010, godz. 20:47
Aktorka Joanna Szczepkowska została prezesem Związku Artystów Scen Polskich. Wybory nowego szefa Związku odbyły się w piątek, drugiego dnia 50. Walnego Zjazdu Delegatów ZASP.
więcej

"Apokaliptycy i dostosowani" - Eco-system

Dziennik Polski
Marcin Wilk / "Dziennik Polski"
Czwartek, 1 kwietnia 2010, godz. 14:44
Popis erudycji, inteligencji i błyskotliwości - oto sygnał, że w naszych rękach jest nowa książka autora "Imienia róży". Polska nowość włoskiego filozofa, semiologa, estetyka, mediewisty, pisarza i felietonisty, autora licznych prac naukowych, czyli "mistrzunia" Umberto Eco, zatytułowana jest "Apokaliptycy i dostosowani" i - od razu dopowiedzmy - o ile ktoś chce dobrze orientować się, na czym stoi kultura współczesna, powinien wziąć ją do rąk.
więcej

Niemiecki artysta posprząta polskie domy

PAP / drr
Czwartek, 1 kwietnia 2010, godz. 14:06
Od 6 do 15 kwietnia niemiecki artysta Dietmar Schmale będzie sprzątał mieszkania i domy w Trójmieście. Zdjęcia z tego performance znajdą się na wystawie "Sąsiedzi. Wątki polskie w niemieckiej sztuce współczesnej", organizowanej przez Gdańską Galerię Miejską.
więcej

To nie żart! Plaga "farmerów" w urzędach!

PAP / drr
Czwartek, 1 kwietnia 2010, godz. 12:00
Radnego Płowdiw, drugiego największego miasta w Bułgarii, na początku marca przyłapano na tym, że podczas debaty nad budżetem na ekranie służbowego laptopa doił wirtualną krowę. W kraju wybuchł skandal. Ujawniane są kolejne przypadki aktywności urzędników w sieci.
więcej

Taneczna współpraca Śląska ze Skandynawami

PAP / zylka
Wtorek, 30 marca 2010, godz. 14:25
Śląski Teatr Tańca z Bytomia przygotowuje trzy spektakle z zespołami tańca współczesnego z Islandii i Norwegii. Efekty projektu "Dance Bridge" zostaną pokazane m.in. w Bytomiu na przełomie czerwca i lipca.
więcej

Pół wieku Jana Pietrzaka na estradzie

PAP / drr
Poniedziałek, 29 marca 2010, godz. 22:26
Jan Pietrzak, jeden z twórców Kabaretu pod Egidą świętował w poniedziałek benefis 50-lecia działalności artystycznej. "Wobec celnego żartu w pana piosenkach przemoc i cenzura okazywały się bezsilne" - napisał prezydent Lech Kaczyński w liście gratulacyjnym.
więcej

"Byłeś super, jak przyjaciel od serca!"

PAP / wab
Poniedziałek, 29 marca 2010, godz. 14:32
"Byłeś super, jak przyjaciel od serca, byłeś najbardziej wyjątkowym papieżem" - listy tej treści zostawiają wierni, zwłaszcza młodzież, przy grobie Jana Pawła II. Zbiór tych najbardziej oryginalnych ukazał się właśnie we Włoszech.
więcej

Kontrowersyjny Big Brother w Bułgarii

PAP / drr
Niedziela, 28 marca 2010, godz. 19:58
Nową edycję programu bułgarskiej telewizji Nowa reklamowano jako Big Brother Family. Do udziału zapraszano całe rodziny lub pary z dziećmi. Zgoda rodziców miała gwarantować ochronę praw małych uczestników show, ale pomysł wzbudził sprzeciw opinii publicznej.
więcej

82 miliony wirtualnych rolników

PAP / drr
Niedziela, 28 marca 2010, godz. 19:02
Zasady gry Farmville są proste. Obsiewa się pola i zbiera plony. Za plony dostaje się pieniądze, za które można kupić nasiona i tak w kółko. Jednak w tę banalną grę internetową bawią się obecnie 82 mln ludzi. Żadna inna nie osiągnęła takiego sukcesu.
więcej

Nagroda dla Danuty Szaflarskiej w Dniu Teatru

PAP / mik
Sobota, 27 marca 2010, godz. 20:35
Nagrodę im. Ireny Solskiej, ustanowioną w tym roku po raz pierwszy przez polską sekcję Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyki Teatralnej, odebrała w sobotę aktorka Danuta Szaflarska. Nagroda wręczona została w 49. Międzynarodowym Dniu Teatru.
więcej

Białorusin "Europejskim Poetą Wolności"

PAP / zylka
Piątek, 26 marca 2010, godz. 21:47
Białoruski poeta Uładzimier Arłow został laureatem pierwszej edycji nagrody literackiej "Europejski Poeta Wolności" przyznawanej w Gdańsku. Laureat za tom "Prom przez kanał La Manche" w przekładzie Adama Pomorskiego otrzymał pamiątkową statuetkę i 100 tys. zł.
więcej

II Warsztaty Gospel w Nowym Sączu

warsztatygospel.art.pl / slo
Czwartek, 25 marca 2010, godz. 13:17
W dniach 24-25 kwietnia br. w Małopolskim Centrum Kultury "SOKÓŁ" w Nowym Sączu odbędą się II WARSZTATY GOSPEL zakończone wielkim KONCERTEM FINAŁOWYM w dniu 25 kwietnia o godz. 19.00.
więcej

Zatrzymano hakera, który złamał kod Twittera

PAP / ad
Środa, 24 marca 2010, godz. 21:54
Francuski 25-letni haker, któremu udało się przejąć kontrolę nad serwisem społecznościowym Twitter, został zatrzymany po trwającym kilka miesięcy śledztwie francusko-amerykańskim - poinformowały w środę francuskie źródła policyjne.
więcej

"Szalone życie Meriana Coopera"

PAP / drr
Środa, 24 marca 2010, godz. 11:17
Pilot, filmowiec, zdobywca Oscara i twórca King Konga, który walczył w Polsce z bolszewikami, prywatnie ojciec Macieja Słomczyńskiego - biografia jakich mało.
więcej

Prapremiera "Białego Dmuchawca" w Lublinie

PAP / psd
Środa, 24 marca 2010, godz. 07:07
Świat prowincji w krzywym zwierciadle, zło skrywane pod maską swojskości pokazuje sztuka Mateusza Pakuły "Biały Dmuchawiec", którą wystawi zespół Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Prapremiera spektaklu, w reż. Krzysztofa Babickiego - w sobotę.
więcej

Rozpoczęła się 33. Radomska Wiosna Literacka

PAP / mik
Poniedziałek, 22 marca 2010, godz. 10:29
Józef Hen, Andrzej Pilipiuk i Piotr Paziński znaleźli się w gronie pisarzy zaproszonych na Radomską Wiosnę Literacką. Impreza rozpoczęła się w poniedziałek.
więcej

Czego brak w "Raporcie Karskiego" Lanzmanna?

PAP / ad
Niedziela, 21 marca 2010, godz. 19:11
We Francji trwa dyskusja wokół nadanego w minionym tygodniu filmu dokumentalnego Claude'a Lanzmanna" "Raport Karskiego". Tygodnik "L'Express" ujawnił właśnie fragmenty świadectwa polskiego emisariusza, których reżyser nie włączył do tego dokumentu.
więcej

Iwaszkiewicz rozmawia z czytelnikami zza grobu

PAP / zylka
Sobota, 20 marca 2010, godz. 17:52
W ostatnich latach mamy do czynienia z renesansem twórczości Iwaszkiewicza, ukazują się coraz to nowe dokumenty, które rzucają nowe światło na tę postać - do takiego wniosku doszli uczestnicy środowej debaty o autorze "Brzeziny".
więcej

Poznań nie zorganizuje festiwalu Rock in Rio

PAP / zylka
Piątek, 19 marca 2010, godz. 13:08
Miasto Poznań zerwało negocjacje z firmą For a Better World w sprawie organizacji w mieście kolejnych edycji festiwalu muzycznego Rock in Rio - poinformował w piątek PAP szef promocji Urzędu Miasta w Poznaniu Łukasz Goździor.
więcej

Największe widowisko pasyjne na świecie

Piątek, 19 marca 2010, godz. 12:46
Tylko tydzień pozostał do wystawienia największego widowiska pasyjnego na świecie – poznańskiego Misterium Męki Pańskiej na Cytadeli, które odbędzie się 27 marca.
więcej

Festiwal "Verba et Vocem" Capelli Cracoviensis

PAP / zylka
Czwartek, 18 marca 2010, godz. 09:38
Nowy cykl koncertowy przygotowała krakowska Capella Cracoviensis. Festiwal prezentujący muzykę od średniowiecza do współczesności, odbywać się będzie przez cały rok w najciekawszych zabytkach Krakowa i Małopolski.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook