Wystawa prac Jana Lebensteina w Zachęcie

PAP / apd
Piątek, 25 czerwca 2010, godz. 16:09
Obrazy, rysunki i fotografie - m.in. te prace znajdą się na wystawie poświęconej twórczości Jana Lebensteina, jednego z najwybitniejszych polskich malarzy drugiej połowy XX wieku. Ekspozycję będzie można oglądać od soboty w warszawskiej Zachęcie.
więcej

[email protected] z Chopinem w Krakowie

PAP / apd
Piątek, 25 czerwca 2010, godz. 15:40
W centrum Krakowa stanął w piątek nietypowy przystanek z polerowanej stali. Z głośników wewnątrz wiaty płynie muzyka Chopina. To kolejna odsłona projektu "Chopin w mieście". [email protected] Aleksandra Janickiego stanął na jednym z najbardziej uczęszczanych szlaków w mieście: na ul. Szewskiej przy Plantach.
więcej

"Dni Fantastyki" we Wrocławiu

PAP / wab
Piątek, 25 czerwca 2010, godz. 10:54
Prezentacja opery fantasy "Violami - The Slave of Delusion", spotkania z pisarzami, pokazy gier i filmów oraz spotkania z aktorami "Gwiezdnych Wojen" to główne atrakcje "Dni Fantastyki", które w piątek rozpoczęły się we Wrocławiu.
więcej

"Godziny otwarcia" w krakowskim szkieletorze

wab
Piątek, 25 czerwca 2010, godz. 08:52
Do 27 czerwca 2010 roku po godz. 22.00 w Krakowie można oglądać projekt Pauliny Pankiewicz "Godziny otwarcia" - próbę ożywienia olbrzymiej betonowo-stalowej konstrukcji ("szkieletora") górującego nad Krakowem. Projekt, nagrodzony w konkursie Fresh Zone, towarzyszy tegorocznej edycji ArtBoom Tauron Festival.
więcej

Najsłynniejszy pocałunek - ikona fotografii

PAP / wab
Środa, 23 czerwca 2010, godz. 17:06
W wieku 91 lat zmarła pielęgniarka sławna dzięki zdjęciu, na którym całuje ją marynarz. Fotografia, zrobiona na nowojorskim placu Times Square, stała się w USA symbolem zakończenia II wojny światowej. Wiadomość o śmierci Edith Shan podała we wtorek jej rodzina.
więcej

Rekordowa cena za autoportret Maneta

PAP / wab
Środa, 23 czerwca 2010, godz. 11:14
Autoportret Edouarda Maneta zyskał na aukcji w Londynie rekordową cenę. We wtorek wieczorem w domu aukcyjnym Sotheby's "Autoportret z paletą" sprzedano za 22,4 mln funtów (27 mln euro). Nigdy wcześniej na aukcji nie zapłacono tyle za obraz tego impresjonisty.
więcej

Festiwal Kultury Żydowskiej - Święto życia i radości

Dziennik Polski
JOC / Dziennik Polski
Środa, 23 czerwca 2010, godz. 08:53
25 czerwca - 4 lipca, Kazimierz. Dziesiątki koncertów, warsztatów, wykładów, sesje naukowe, spotkania z pisarzami - to tylko niektóre imprezy, które odbędą się podczas rozpoczynającego się w piątek 20. Festiwalu Kultury Żydowskiej, który potrwa do 4 lipca.
więcej

Listy do brata zasypią Kraków!

wab
Wtorek, 22 czerwca 2010, godz. 10:46
24 czerwca 2010 roku Kraków zasypią "Listy do brata" Grzegorza Drozda – jeden z kluczowych projektów trwającego w Krakowie 2. Festiwalu Sztuk Wizualnych ArtBoom Tauron Festival. Artysta rozesłał do zakładów karnych w całej Polsce zaproszenie dla więźniarek i więźniów, aby napisali listy – listy do nas, do anonimowego tłumu.
więcej

Już od piątku 20. Festiwal Kultury Żydowskiej

PAP / mik
Wtorek, 22 czerwca 2010, godz. 10:02
245 wydarzeń - koncerty, warsztaty, wykłady, spotkania i wycieczki - znalazły się w programie jubileuszowego 20. Festiwalu Kultury Żydowskiej, który w piątek rozpocznie się w Krakowie. Nagrodę festiwalu otrzymają prof. Władysław Bartoszewski i prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.
więcej

"Legendy Ostrowa Tumskiego z Bajkobusem"

PAP / drr
Poniedziałek, 21 czerwca 2010, godz. 11:38
"Legendy Ostrowa Tumskiego. Spacerownik z Bajkobusem" - to historyczne widowisko dla dzieci i spacer dla całej rodziny, przygotowane na letnie weekendy przez aktorów Wrocławskiego Teatru Lalek.
więcej

Bunkier Sztuki: Przekleństwa wyobraźni

wab
Piątek, 18 czerwca 2010, godz. 11:05
17 czerwca 2010 roku o godzinie 18.00 w Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki rozpocznie się wernisaż wystawy "Przekleństwa wyobraźni", której kuratorkami są Karolina Bujnowicz i Magdalena Ujma.
więcej

"Promised City": opowieść o mieście

PAP / wab
Piątek, 18 czerwca 2010, godz. 09:01
"X-Apartments" i "The Knot" - tak nazwane zostały przedsięwzięcia artystyczne, organizowane w ramach projektu "The Promised City", które zainaugurowane zostaną w czwartek wieczorem w Warszawie. Pierwsze z nich to spektakl, drugi - piknik artystyczny.
więcej

Zmarła aktorka Elżbieta Czyżewska

PAP / wab
Piątek, 18 czerwca 2010, godz. 07:33
Po ciężkiej chorobie w wieku 72 lat zmarła w czwartek w Nowym Jorku polska aktorka filmowa i teatralna Elżbieta Czyżewska. W Nowym Jorku mieszkała od 1967 roku. W latach 60. XX wieku była jedną z najpopularniejszych polskich aktorek.
więcej

Czyżewska potrafiła zagrać wszystko!

PAP / wab
Piątek, 18 czerwca 2010, godz. 06:21
Dramaturg, pisarz Janusz Głowacki uważa, że wielka skala talentu aktorskiego Elżbiety Czyżewskiej sprawiała, że z równą łatwością wcielała się ona w role komiczne, jaki i tragiczne. Aktorka zmarła w czwartek w Nowym Jorku.
więcej

Kraków: Abakanowicz w Muzeum Narodowym

wab
Środa, 16 czerwca 2010, godz. 13:33
Od 19 czerwca w Muzeum Narodowym w Krakowie prezentowane będą prace Magdaleny Abakanowicz - jednej z najwybitniejszych artystek II połowy XX wieku.
więcej

Bloom znów wędruje po zaułkach Dublina

PAP / wab
Środa, 16 czerwca 2010, godz. 12:45
Bloomsday - rocznica wydania "Ulissesa" Jamesa Joyce'a - obchodzona jest od 56 lat w Dublinie, a od kilku lat imprezy poświęcone tej powieści odbywają się także w Warszawie. Na spotkanie poświęcone dziełu Joyce'a zaprasza w środę Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego.
więcej

...wakacyjnie, podróżując! Letnia wystawa

wab
Środa, 16 czerwca 2010, godz. 09:37
Od 11 czerwca 2010 roku w Warszawie można oglądać wystawę studentów i absolwentów Studium Fotografii ZPAF w ramach Fotopolis Expo "…wakacyjnie, podróżując!". Organizatorem wystawy jest Warszawski okręg ZPAF, wystawę przygotowała Katarzyna Sław-Piwowar.
więcej

"Made in Wrocław": Tęsknota za PRL-em?

wab
Wtorek, 15 czerwca 2010, godz. 10:20
PRL, mimo totalitarnego ustroju i ekonomicznej słabości, stała się kulturowym dziedzictwem powojennego pokolenia, budującym w dużej mierze jego tożsamość. Nie było w PRL-u obywatela, który nie posiadałby lub ostatecznie nie kojarzył pralki automatycznej Polar, kuchenki gazowej Wrozamet czy komputera Odra.
więcej

Laureaci fesiwalu "Dwa Teatry-Sopot 2010"...

PAP / drr
Wtorek, 15 czerwca 2010, godz. 00:16
"W roli Boga" Marka St. Germaina w reżyserii Tomasza Wiszniewskiego w kategorii spektaklu TV oraz słuchowisko "Jeszcze się spotkamy młodsi" Krzysztofa Czeczota w jego reżyserii, wygrały X Festiwal Teatru Telewizji Polskiej i Polskiego Radia "Dwa Teatry".
więcej

... i dorocznych nagród ministra kultury

PAP / drr
Wtorek, 15 czerwca 2010, godz. 00:15
13 osób, m.in. pisarz, scenarzysta i reżyser filmowy Tadeusz Konwicki, historyk sztuki prof. Maria Poprzęcka, aktorzy Agata Buzek i Robert Więckiewicz oraz reżyserzy teatralni Grzegorz Jarzyna i Krzysztof Warlikwoski otrzymali w poniedziałek Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
więcej

Emeryt Henryk Talar? Jeszcze nie teraz!

Dziennik Polski
Jolanta Ciosek / slo
Poniedziałek, 14 czerwca 2010, godz. 13:31
Ma tajemniczy uśmiech, przeszywający na wskroś wzrok, zagadkowe spojrzenie i równie zagadkowo opowiada o swoim życiu. Ma wdzięk, artystyczną nieprzewidywalność i zdolność zaciekawiania swoją osobą rozmówcy. Znamy się wiele lat, dziesiątki razy rozmawialiśmy ze sobą, wielokrotnie podziwiałam go na scenie, a tak naprawdę nie wiem do końca, kim jest.
więcej

Europa taniej, Kraków drożej

www.traviago.pl
Poniedziałek, 14 czerwca 2010, godz. 09:41
Podczas gdy średnia cena za nocleg w europejskich metropoliach spadła w stosunku do poprzedniego miesiąca o 3%, to w Krakowie wzrosła o 10 %. Średnia cena noclegu w jedynej polskiej metropolii znajdująca się w indeksie cen hoteli (tHPI), publikowanego przez www.trivago.pl wynosi w czerwcu 94 Euro. Jest to najwyższa cena za nocleg w Krakowie w tym roku.
więcej

Jo ci przaja! Najpiękniejsze śląskie słowa

PAP / wab
Niedziela, 13 czerwca 2010, godz. 16:27
Rzić, żymła, karminadel - to tylko niektóre wyrażenia ze śląskiej gwary, które znalazły się w "Antologii. Najpiękniejsze śląskie słowa". Książka ukazała się właśnie nakładem Muzeum Śląskiego w Katowicach i "Gazety Wyborczej".
więcej

Polscy artyści po raz pierwszy na OpenPhoto

Grażyna Opińska / PAP / slo
Sobota, 12 czerwca 2010, godz. 20:13
Prace polskich artystów po raz pierwszy zostaną pokazane w ramach OpenPhoto - wystaw będących częścią największego hiszpańskiego festiwalu fotograficznego PhotoEspana, którego 13. edycja rozpoczęła się 9 czerwca i potrwa do 25 lipca.
więcej

Smakowity weekend w Krakowie

PAP / mik
Sobota, 12 czerwca 2010, godz. 17:30
Najlepsze produkty kulinarne Małopolski i najsmaczniejszy chleb będą mogli wybrać turyści i mieszkańcy Krakowa, uczestniczący w sobotę i niedzielę w Małopolskim Festiwalu Smaku, połączonym ze Świętem Chleba.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook