Noc poezji niezależnej 6 sierpnia w Krakowie

PAP / ad
Niedziela, 1 sierpnia 2010, godz. 11:39
Wiersze Zbigniewa Herberta, Adama Zagajewskiego, Leszka Aleksandra Moczulskiego, Mirosława Tarasewicza i wielu innych poetów będą rozbrzmiewać 6 sierpnia w Krakowie na ulicach i w klubach Starego Miasta.
więcej

To się dopiero nazywa cenzura

PAP / drr
Niedziela, 1 sierpnia 2010, godz. 09:07
Władze nadzorujące sektor telekomunikacji w Arabii Saudyjskiej poinformowały operatorów, że w sierpniu zawieszone zostaną główne usługi internetowe w smartfonach BlackBerry. Podobny krok podjęły Zjednoczone Emiraty Arabskie.
więcej

Nieznane zdjęcia z Powstania Warszawskiego

PAP / zylka
Piątek, 30 lipca 2010, godz. 12:04
Ponad 30 niepublikowanych wcześniej zdjęć z walk powstańczych na Politechnice Warszawskiej będzie można zobaczyć na plenerowej wystawie, dostępnej od soboty na parkanie budynku uczelni u zbiegu al. Niepodległości i ul. Nowowiejskiej.
więcej

60% - to jest najmocniejsze piwo świata

PAP / drr
Piątek, 30 lipca 2010, godz. 09:00
Właściciel browaru "Mrożony statek" Jan Nijboer twierdzi, że wyprodukował najmocniejsze piwo świata, które zawiera 60 proc. alkoholu.
więcej

Żółta łódź podwodna… na pedały

PAP / apd
Czwartek, 29 lipca 2010, godz. 14:45
Francuscy inżynierowie opracowali prototyp łodzi podwodnej napędzanej siłą ludzkich mięśni - podaje w czwartek agencja Reutera. Scubster to jednoosobowa żółta łódź podwodna o długości 3,5 metra, wyposażona w pedały i dwa wirniki.
więcej

Zmarła najstarsza użytkowniczka internetu

PAP / apd
Czwartek, 29 lipca 2010, godz. 13:23
Zmarła najstarsza użytkowniczka internetu Ivy Bean - poinformował w czwartek brytyjski dziennik "The Independent". Miała 104 lata.
więcej

Co czytamy najchętniej? Grocholę, Browna i...

PAP / drr
Środa, 28 lipca 2010, godz. 14:58
Katarzyna Grochola, Dan Brown, Artur Domosławski - to autorzy, których książki najchętniej kupowali Polacy w pierwszym półroczu 2010 roku - wynika z danych gromadzonych w ramach dorocznego konkursu Bestsellery Empiku.
więcej

Chopinowski Uchofon w tynieckim opactwie

Inf. pras. / drr
Środa, 28 lipca 2010, godz. 14:19
Do 31 sierpnia w Opactwie Benedyktynów w Tyńcu można posłuchać muzyki Fryderyka Chopina w bardzo nietypowy sposób, przykładając ucho do Uchofonu - wielkoformatowej rzeźby w kształcie ludzkiego ucha.
więcej

Galeria Jednego Obrazu w Koszalinie

PAP / apd
Wtorek, 27 lipca 2010, godz. 18:04
Muzeum w Koszalinie (Zachodniopomorskie) zainaugurowało we wtorek działalność Galerii Jednego Obrazu. To nowa forma wystawiennicza, poświęcona najwybitniejszych polskim malarzom XIX i XX wieku.
więcej

Okradziono mu… postać z gry internetowej

PAP / apd
Wtorek, 27 lipca 2010, godz. 17:16
Olsztyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności przywłaszczenia ekwipunku postaci w jednej z gier sieciowych należącej do 27-letniego mieszkańca Olsztyna. Wycenił on swoje straty na 900 zł.
więcej

Kosmonauci wyszli w przestrzeń kosmiczną

PAP / apd
Wtorek, 27 lipca 2010, godz. 17:13
Rosyjscy kosmonauci z powodzeniem zakończyli we wtorek wyjście w przestrzeń kosmiczną, podczas którego wymienili wysłużoną kamerę wideo, która była zainstalowana na zewnątrz stacji, starą wyrzucając w kosmos.
więcej

Warszawa - miasto ruin w 3D

Inf. pras. / drr
Poniedziałek, 26 lipca 2010, godz. 13:36
Wiosna, rok 1945. Liberator zmniejsza pułap lotu i schodzi poniżej chmur. Leci na północ wzdłuż Wisły, by dotrzeć nad rejon niedawnych walk powstańców... Tak rozpoczyna się „Miasto ruin” - pierwsza w Polsce cyfrowa rekonstrukcja miasta zniszczonego podczas II Wojny Światowej.
więcej

Unikalne freski w ruinach Novae w Bułgarii

PAP - Nauka w Polsce / slo
Poniedziałek, 26 lipca 2010, godz. 10:42
Unikalne malowidła naścienne w starożytnej rzymskiej rezydencji odkryto na stanowisku w Bułgarii - informuje serwis internetowy Balkan Travellers.
więcej

Rzym: jesienna wystawa dzieł van Gogha

PAP / slo
Sobota, 24 lipca 2010, godz. 22:00
Po wielkiej wystawie dzieł Caravaggia w pierwszej połowie tego roku w Rzymie, mieszkańców i turystów czeka na jesieni kolejne niezwykłe wydarzenie kulturalne: ogromna ekspozycja 110 prac Vincenta van Gogha, po 22 latach od poprzedniej takiej wystawy.
więcej

Nowy Targ: Piknik lotniczy na najstarszym lotnisku

PAP / slo
Sobota, 24 lipca 2010, godz. 13:34
Pokazy mistrzów akrobacji lotniczej, prezentacja samolotów, śmigłowców i szybowców - to niektóre atrakcje Pikniku Lotniczego, który rozpoczął się w sobotę w Nowym Targu na najstarszym turystycznym lotnisku w Polsce.
więcej

WikiLeaks - czyli tajne dokumenty w internecie

PAP / drr
Piątek, 23 lipca 2010, godz. 16:58
Platforma internetowa WikiLeaks, korzystając ze zmodyfikowanego oprogramowania Wikipedii, od grudnia 2006 roku publikuje w sieci oryginalne dokumenty np. rządów czy firm, zakwalifikowane jako tajne i wskazujące na działanie niezgodne z prawem.
więcej

Krzysztof Wodiczko "Znicz weteranów"

wab
Piątek, 23 lipca 2010, godz. 16:21
Projekcja na Wzgórzu Partyzantów jest pierwszą w Polsce realizacją Krzysztofa Wodiczki, która porusza problem polskich weteranów wojennych z Iraku i Afganistanu oraz ich rodzin, zmagających się z trudnościami powrotu do cywilnego życia.
więcej

Unikatowe fotografie przedwojennej stolicy

PAP / wab
Piątek, 23 lipca 2010, godz. 13:32
Trójwymiarowe fotografie autorstwa przedwojennego aktora Rufina Morozowicza przedstawiające przedwojenną, nieistniejącą już Warszawę można zobaczyć na wystawie "Tej Warszawy już nie ma..." czynnej od czwartku (22 lipca) w Fotoplastikonie Warszawskim.
więcej

Zmarł krytyk literacki Andrzej Falkiewicz

PAP / wab
Czwartek, 22 lipca 2010, godz. 21:58
W czwartek w Puszczykowie pod Poznaniem zmarł eseista, krytyk teatralny i literacki Andrzej Falkiewicz - poinformował bliski współpracownik zmarłego. Falkiewicz miał 81 lat.
więcej

Jeden dzień z życia

DEON / drr
Czwartek, 22 lipca 2010, godz. 14:49
Jeśli marzysz o filmowej karierze, masz szansę ją urzeczywistnić. Z pomocą przyjdą ci Ridley Scott i Kevin Macdonald, których bardzo interesuje, jak spędzisz jeden dzień ze swojego życia (mowa tu o najbliższej sobocie).
więcej

Już pół miliarda użytkowników Facebooka

PAP / apd
Środa, 21 lipca 2010, godz. 21:52
Serwis społecznościowy Facebook ma pół miliarda aktywnych użytkowników - ogłosił w środę jego współzałożyciel i szef Mark Zuckerberg, dziękując jednocześnie wszystkim, którzy pomogli w rozwoju działającego od sześciu lat portalu.
więcej

Zero cenzury w internecie. To jest kierunek

"Washington Post" / PAP / drr
Środa, 21 lipca 2010, godz. 10:38
"Washington Post'" chwali władze USA - Departament Stanu i Kongres - za promowanie wolności słowa w internecie w krajach świata, w tym Chinach i Iranie.
więcej

"Mały, ale gustowny" pałac ma 55 lat

PAP / drr
Środa, 21 lipca 2010, godz. 08:19
22 lipca 1955 roku do użytku oddano Pałac Kultury i Nauki w Warszawie. Wzniesiony jako "dar narodu radzieckiego dla Polski", przez warszawiaków potocznie nazywany Pekinem, w 2007 roku został wpisany do rejestru zabytków.
więcej

Ruszyła Jagiellońska Biblioteka Cyfrowa

PAP / apd
Wtorek, 20 lipca 2010, godz. 16:39
Ruszyła pilotażowa wersja Jagiellońskiej Biblioteki Cyfrowej. Wirtualna biblioteka ma gromadzić i udostępniać w sieci zdigitalizowane kopie najcenniejszych i najbardziej zagrożonych zniszczeniem zbiorów Biblioteki Jagiellońskiej i Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej

Stachura - anarchista uporządkowany

PAP / apd
Wtorek, 20 lipca 2010, godz. 15:17
Jesienią ukaże się pierwszy tom dzienników Edwarda Stachury, które do tej pory spoczywały w dziale rękopisów warszawskiego Muzeum Literatury. "Te zapiski rzucą nowe światło na postać tego buntownika i outsidera" - uważa Wiesław Uchański, wydawca książki.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook