Kosmos: drugi spacer bardziej udany

PAP / apd
Środa, 11 sierpnia 2010, godz. 22:31
Podczas drugiego wyjścia w otwartą przestrzeń dwójka amerykańskich astronautów z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) zdołała zdemontować zepsutą pompę systemu chłodzenia w części stacji, co się nie udało podczas pierwszego spaceru.
więcej

Nastarszy dom w Wielkiej Brytanii

PAP / apd
Środa, 11 sierpnia 2010, godz. 16:32
Archeolodzy brytyjscy twierdzą, że odkryli pozostałości najstarszego domu w Wielkiej Brytanii. Zbudowano go 10,5 tys. lat temu w Starr Carr, w okolicach Scarborough na północno-wschodnim wybrzeżu Anglii.
więcej

Czy triceratops nigdy nie istniał?

PAP - Nauka w Polsce / slo
Środa, 11 sierpnia 2010, godz. 07:03
Jeden z najbardziej znanych dinozaurów kredowych, Triceratops, prawdopodobnie był jedynie młodym dinozaurem rodzaju Torosaurus. Tym samym gatunek ten nie ma racji bytu - twierdzą dwaj paleontologowie z Montana State University - poinformował portal Montana State University (MSU).
więcej

"Zimna wojna" na 77 plakatach

PAP / mik
Wtorek, 10 sierpnia 2010, godz. 19:25
Zbiór brytyjskich plakatów filmowych z okresu zimnej wojny i ich polskich odpowiedników oglądać można na wystawie pt. "77 posters/77 plakatów" w Łodzi.
więcej

"Garbus" napędzany paliwem ze ścieków

PAP / mik
Wtorek, 10 sierpnia 2010, godz. 10:14
Na ulicach Bristolu pojawił się nowy model samochodu, który ma zachęcić do korzystania z nieszkodliwych dla środowiska środków komunikacji - informuje serwis BBC. Ekologiczny pojazd działa na metanie uzyskanym podczas procesu oczyszczania ścieków.
więcej

Bułgaria: odkryto skarb z XIV wieku

PAP - Nauka w Polsce / slo
Poniedziałek, 9 sierpnia 2010, godz. 10:23
Zespół bułgarskich archeologów odkrył skarb - srebrne monety - podczas wykopalisk prowadzonych w ruinach średniowiecznej fortecy Kastritsi na wybrzeżu Morza Czarnego - donosi serwis internetowy Novinite.
więcej

Już wkrótce 3. edycja Nocy Cracovia Sacra

PAP / drr
Niedziela, 8 sierpnia 2010, godz. 16:08
Pokaz szat grobowych św. Jadwigi Królowej Polski to jedna z atrakcji organizowanej po raz trzeci Nocy Cracovia Sacra. 14 i 15 sierpnia będzie można zwiedzić kilkanaście świątyń Krakowa i okolic i przekonać się, co kryją klasztorne skarbce.
więcej

Spektakularne odkrycie naukowców z UJ

PAP - Nauka w Polsce / apd
Niedziela, 8 sierpnia 2010, godz. 15:49
Spektakularnego odkrycia, tłumaczącego niezrozumiałe dotąd mechanizmy związane z komórkowym łańcuchem przekazywania energii i ochroną przed wolnymi rodnikami, dokonał zespół młodych naukowców z Zakładu Biofizyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej

Wystawa zabytków na Zamku Królewskim

PAP / mik
Sobota, 7 sierpnia 2010, godz. 16:58
Wystawę ukazującą przykłady rewitalizacji zabytkowych zamków i pałaców w Polsce będzie można oglądać od piątku na dziedzińcu Zamku Królewskiego. Jest ona dedykowana pamięci generalnego konserwatora zabytków Tomasza Merty, który zginął w katastrofie pod Smoleńskiem.
więcej

Teatry niezależne z Polski i Włoch w Łańcucie

PAP / mik
Piątek, 6 sierpnia 2010, godz. 21:45
Teatry niezależne z Polski i Włoch biorą udział w IV Międzynarodowych Spotkaniach Teatru Alternatywnego w Łańcucie (Podkarpackie) - Łańcuckie Noce Teatralne, który rozpoczął się w piątek wieczór, a zakończy w nocy z niedzieli na poniedziałek.
więcej

Unikalne odkrycie na Suwalszczyźnie

PAP / apd
Piątek, 6 sierpnia 2010, godz. 14:52
Polscy geolodzy w otworze badawczym na Suwalszczyźnie znaleźli wieczną zmarzlinę sprzed 13 tysięcy lat. To europejski fenomen przyrodniczy i najzimniejsze skały w Europie - poinformowali eksperci Państwowego Instytutu Geologicznego w piątek podczas konferencji prasowej w Warszawie
więcej

Najlepsze taksówki świata: zwyciężył...

PAP / apd
Piątek, 6 sierpnia 2010, godz. 13:35
Londyńskie taksówki, prowadzone przez przyjaznych i znających teren kierowców, są uważane za najlepsze na świecie - wynika z dorocznego sondażu przeprowadzonego przez portal internetowy hotels.com.
więcej

Superman uratował eksmitowaną rodzinę

ABCnews / PAP / drr
Piątek, 6 sierpnia 2010, godz. 08:58
Zmuszona do opuszczenia swego domu amerykańska rodzina znalazła w nim komiks wart milion dolarów. Poinformowała o tym w czwartek stacja telewizyjna ABC.
więcej

18 wieczorów ze sztuką i ponad 300 artystów

PAP / drr
Piątek, 6 sierpnia 2010, godz. 05:00
Spektakl teatru pantomimy "Płonące laski 4" zainauguruje w Warszawie festiwal Królewskie Arkady Sztuki. Impreza na Zamku Królewskim potrwa do 12 września. Publiczność usłyszy m.in. muzykę Chopina graną na gitarach, zobaczy też występ tancerzy z Białorusi.
więcej

15-latek prowadzi radio chrześcijańskie

KAI / apd
Czwartek, 5 sierpnia 2010, godz. 21:00
Piętnastoletni Francuz z Bretanii prowadzi internetowe radio chrześcijańskie. Sylvain Gilardeau z Vannes założył je w lutym br. Rozgłośnia nazwana po angielsku Spreading Light (Szerzyć Światło) nadaje wyłącznie współczesną muzykę chrześcijańską przeznaczoną dla młodzieży, m.in. rap, rock, reggae, pop i elektroniczną. Teksty piosenek niosą przesłanie Ewangelii.
więcej

Prehistoryczny kuzyn krokodyli udawał ssaka

PAP - Nauka w Polsce / drr
Czwartek, 5 sierpnia 2010, godz. 10:24
Szczątki niewielkiego, spokrewnionego z krokodylami gada sprzed 105 mln lat, o silnie zróżnicowanych zębach i prowadzącego lądowy tryb życia, odkryto w Tanzanii - informuje "Nature".
więcej

Wielkie święto tańca - Dancing Poznań 2010

PAP / apio
Czwartek, 5 sierpnia 2010, godz. 10:02
3 tys. miejsc na warsztatach i 19 spektakli teatrów tańca przygotowali organizatorzy VII Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca i XVII Międzynarodowych Warsztatów Tańca Współczesnego, które rozpoczną się w sobotę, 14 sierpnia, w Poznaniu.
więcej

Jak Winston Churchill obawiał się UFO

PAP / drr
Czwartek, 5 sierpnia 2010, godz. 09:22
Były premier Wielkiej Brytanii Winston Churchill na 50 lat kazał zataić rzekomy przypadek zauważenia UFO przez załogę samolotu wojskowego, by nie wywoływać "zbiorowej paniki" - wynika ze świeżo odtajnionych dokumentów resortu obrony.
więcej

"Zwierzpospolita Polska" na wrocławskim rynku

PAP / drr
Czwartek, 5 sierpnia 2010, godz. 09:01
"Zwierzpospolita Polska" to tytuł wystawy fotograficznej, którą od czwartku można oglądać na wrocławskim Rynku. Jest to plenerowa ekspozycja wielkoformatowych fotografii prezentujących dziką przyrodę Polski. Zdjęcia można będzie oglądać przez miesiąc.
więcej

Jeśli to fortepian Mozarta, ktoś będzie bogaty

PAP / drr
Środa, 4 sierpnia 2010, godz. 09:00
Niemieckie radio SWR z Baden-Baden poinformowało, że w mieście przez przypadek został odkryty fortepian, na którym w 1775 roku miał grać Wolfgang Amadeusz Mozart.
więcej

Zmienia się właściciel "Newsweeka"

PAP / apd
Wtorek, 3 sierpnia 2010, godz. 12:00
Po blisko 50 latach zmieni się właściciel tygodnika "Newsweek" - firma Washington Post Company podpisała kontrakt o sprzedaży gazety przedsiębiorcy Sidneyowi Harmanowi. Informację tę podały media w nocy z niedzieli na poniedziałek.
więcej

Zmarł pierwszy krawiec Rzeczypospolitej

PAP / apd
Wtorek, 3 sierpnia 2010, godz. 11:38
Mistrz krawiecki Józef Turbasa, nazywany pierwszym krawcem Rzeczypospolitej zmarł w Krakowie w wieku 89 lat - poinformował syn zmarłego. Szył fraki i smokingi dla największych polskich artystów.
więcej

BlackBerry na straży prawa do prywatności?

PAP / drr
Wtorek, 3 sierpnia 2010, godz. 09:02
Research in Motion (RIM), kanadyjski producent BlackBerry ma kłopoty z powodu rosnącej liczby rządów, które chcą mieć kontrolę nad użytkownikami tych smartphonów. Na razie firma zapewnia klientów, że są bezpieczni.
więcej

Powstańcze i warszawskie gry uliczne

PAP / drr
Wtorek, 3 sierpnia 2010, godz. 08:31
Ponad siedem kilometrów trasy, a na niej - zaimprowizowane wydarzenia z życia powstańczej Warszawy - 7 sierpnia rusza miejska gra uliczna "Twoja klisza z Powstania". To kolejna impreza towarzysząca obchodom 66. rocznicy Powstania Warszawskiego.
więcej

Pomniki Lenina i Mao staną w Montpellier?

PAP / drr
Poniedziałek, 2 sierpnia 2010, godz. 21:36
W Montpellier, jednym z największych miast południowej Francji, mają stanąć monumenty Włodzimierza Lenina i Mao Zedonga - podał w poniedziałek dziennik "Le Monde". Zabiega o to Georges Freche, lewicowy przewodniczący rady regionu Langwedocja-Roussillon.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook