Od jutra w Gdańsku Wikimania 2010

PAP / apd
Czwartek, 8 lipca 2010, godz. 16:41
W piątek w Gdańsku rozpocznie się konferencja Wikimania 2010, w której weźmie udział około 500 twórców różnego rodzaju Wikimediów, w tym ponad 250 wersji językowych Wikipedii z całego świata. Jednym z gości spotkania będzie założyciel Wikipedii Jimmy Wales.
więcej

Na wakacje w Tatry

PAP / drr
Czwartek, 8 lipca 2010, godz. 10:15
Rośnie ruch turystyczny w Tatrach. Oblężenie przeżywa Giewont, a na wjazd kolejką na Kasprowy Wierch trzeba czekać w Kuźnicach nawet dwie i pół godziny. Ratownicy górscy radzą, aby w góry wyruszać wcześnie rano, wtedy można uniknąć dużego ruchu na szlakach.
więcej

Interaktywny spacer po Nowej Hucie

PAP / wab
Czwartek, 8 lipca 2010, godz. 07:44
Pod nazwą NHpedia wystartowała interaktywna internetowa encyklopedia o Nowej Hucie. NHpedia to społecznościowy wortal, który nie tylko dostarcza informacje o tej dzielnicy Krakowa, ale też umożliwia internautom publikowanie własnych materiałów na jej temat.
więcej

Mistrz plakatu na warszawskich citylightach

wab
Czwartek, 8 lipca 2010, godz. 07:11
60 plakatów Henryka Tomaszewskiego zawiśnie w lipcu i sierpniu na citylightach na terenie Warszawy. To specjalny projekt Wiesława Rosochy poświęcony mistrzowi polskiego plakatu.
więcej

Obsesja Amerykanów na punkcie Facebooka

PAP / drr
Środa, 7 lipca 2010, godz. 12:00
Coraz więcej Amerykanów uzależnia się od portalu społecznościowego Facebook - donosi Agencja France Presse. Z najnowszych ankiet wynika, że w przypadku 34 proc. kobiet w wieku od 18 do 34 lat wejście na Facebooka jest pierwszą rzeczą, którą robią po przebudzeniu.
więcej

Nowa powieść Umberto Eco w październiku

PAP / apd
Poniedziałek, 5 lipca 2010, godz. 13:41
"Cmentarz w Pradze" ("Cimitero di Praga") - taki tytuł będzie nosić najnowsza powieść Umberto Eco, która ukaże się w październiku. Zapowiedziało ją włoskie wydawnictwo Bompiani.
więcej

Lech Wałęsa jeszcze sprawniejszy w sieci

PRoto.pl / drr
Poniedziałek, 5 lipca 2010, godz. 07:51
Lech Wałęsa zatrudnił specjalistę ds. komunikacji w Internecie. Od czerwca tego roku działania w social media, mobilnej telefonii, na blogach i mikroblogach wspierać będzie Jarosław Rybus.
więcej

"Biała gorączka" w Otwartej Pracowni

wab
Niedziela, 4 lipca 2010, godz. 17:41
16 lipca 2010 roku o godzinie 19.00 w Otwartej Pracowni w Krakowie odbędzie się wernisaż wystawy Krystyny Połtowicz pt. Biała Grorączka.
więcej

Z duszą, czyli tak się niegdyś prasowało

PAP / apio
Niedziela, 4 lipca 2010, godz. 14:46
Do czego służyły szklane żelazka, co prasowano przy pomocy nagrzewanych nożyczek, jak wyglądała "kosmiczna" pralka - odpowiedź na te m.in. pytania można znaleźć oglądając wystawę "Dzieje żelazka i sprzętów do prania" w Muzeum Narodowym we Wrocławiu.
więcej

Artur Tabor - wybitny fotograf, nie żyje

PAP / apio
Niedziela, 4 lipca 2010, godz. 12:32
Wybitny fotograf przyrody i filmowiec Artur Tabor zginął w nieszczęśliwym wypadku podczas pleneru zdjęciowego w Mongolii.
więcej

Trolejbusem "ZIU-tkiem" po Lublinie

PAP / ad
Sobota, 3 lipca 2010, godz. 15:11
Turystyczną trasą będzie jeździł w wakacje po Lublinie "zabytkowy" trolejbus nazywany "ZIU-tkiem". Na przejażdżkę po mieście turyści i mieszkańcy Lublina będą się nim mogli wybrać w każdą niedzielę lipca i sierpnia.
więcej

Możesz fotografować w muzeach. Za darmo

PAP / wab
Piątek, 2 lipca 2010, godz. 14:33
"Fotografowanie możliwe jest po uzyskaniu zgody i uiszczeniu opłaty" - takie zapisy w regulaminach muzeów są nielegalne. Tyle że w teorii, bo ani zwiedzający, ani też sami muzealnicy nie wiedzą o wyroku Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
więcej

10 lat temu zmarł Gustaw Herling-Grudziński

PAP / zylka
Piątek, 2 lipca 2010, godz. 08:02
4 lipca mija 10 lat od śmierci jednego z najciekawszych polskich pisarzy XX wieku - Gustawa Herlinga-Grudzińskiego, autora m.in. "Innego świata" i "Dziennika pisanego nocą". Okrągła rocznica zbiega się z publikacją pierwszego tomu "Dzieł zebranych" tego pisarza.
więcej

Po 25 latach "Larry King Live" znika z CNN

PAP / drr
Czwartek, 1 lipca 2010, godz. 09:30
Znany prezenter telewizji CNN Larry King zapowiedział, że na jesieni zakończy się emisja jego programu "Larry King Live", w którym od 25 lat przeprowadza wywiady ze znanymi osobistościami.
więcej

Letni Ogród Teatralny w Katowicach

wab
Środa, 30 czerwca 2010, godz. 15:09
3 lipca 2010 roku po raz dwunasty wystartuje kultowy już Letni Ogród Teatralny. Przez najbliższe dwa miesiące wszyscy ci, którzy z jakichś powodów nie wyjadą na urlop, będą mogli uczestniczyć w prawdziwym święcie teatru.
więcej

Węglówka - jak u Pana Boga za piecem

Dziennik Polski
WALD / "Dziennik Polski"
Środa, 30 czerwca 2010, godz. 12:51
Węglówka położona jest, jak u Pana Boga za piecem. Nie za wąska, nie za szeroka dolina Czarnego Potoku, ograniczona lesistymi wzgórzami, z których wyrastają trzy znaczne wzniesienia - Czarny Dział, Królewska Góra oraz Sucha Góra - w naturalny wręcz sposób zapewniające bezpieczeństwo i zbawienną nieraz separację od wydarzeń, niesionych przez codzienność.
więcej

Street Art Doping, czyli Warszawa w graffiti

PAP / wab
Środa, 30 czerwca 2010, godz. 08:58
Przez cały lipiec w Warszawie trwać będzie międzynarodowy festiwal graffiti. Organizatorzy imprezy, Fundacja "Do dzieła!" i Zarząd Dróg Miejskich, postanowili oddać grafficiarzom przestrzeń do wyrażenia swoich emocji.
więcej

Kontrowersyjne Muzeum Sztuki Nowoczesnej

wab
Środa, 30 czerwca 2010, godz. 08:03
Od dnia ogłoszenia wyników konkursu na projekt budynku Muzeum Sztuki Nowoczesnej nie milkną głosy zaciekłych krytyków koncepcji Szwajcara Christiana Kereza z Zurychu. Miała powstać atrakcyjna ikona miasta, która odmieni jego oblicze, a mamy halę przypominającą supermarket.
więcej

W lipcu rusza 6. Brave Festival

PAP / wab
Środa, 30 czerwca 2010, godz. 07:50
Koncerty, wystawy, warsztaty oraz pokazy filmowe znalazły się w programie 6. Festiwalu Brave, który rozpocznie się 2. lipca we Wrocławiu. W trakcie imprezy elementy swoich tradycji kulturowych zaprezentują goście z Afryki, Azji, Ameryki oraz Europy.
więcej

Elektryczne Volvo i korporacyjna flota

Inf. pras. / drr
Poniedziałek, 28 czerwca 2010, godz. 22:05
Volvo Cars oraz spółka energetyczna Göteborg Energi podpisały list intencyjny w sprawie współpracy w dziedzinie pojazdów elektrycznych oraz budowy infrastruktury umożliwiającej ich ładowanie. Na mocy umowy Volvo jesienią dostarczy spółce Göteborg Energi testową flotę dziesięciu samochodów Volvo C30 BEV.
więcej

Nowy Jork w obiektywie Andreasa Feiningera

wab
Poniedziałek, 28 czerwca 2010, godz. 13:48
Przez dwa wakacyjne miesiące w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie można oglądać wystawę prac Andreasa Feiningera, jednego z najwybitniejszych fotografików XX wieku - "Nowy Jork. Lata czterdzieste".
więcej

Festiwal Sztuka Ulicy w lipcu w Warszawie

PAP / wab
Poniedziałek, 28 czerwca 2010, godz. 13:13
Spektakl "Ginkgo" niemieckiego Antagon theaterAKTion oraz "Perła" francuskiej grupy Plasticiens Volants - to największe atrakcje tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Sztuka Ulicy, którego program zaprezentowano w środę w Warszawie.
więcej

Małopolskie posiłki. Grunwald 600 lat później

wab
Poniedziałek, 28 czerwca 2010, godz. 13:08
10 lipca 2010 roku wyruszy z Krakowa symboliczny tabor średniowieczny zmierzający na pola Grunwaldu. Podróż orszaku z Krakowa, przez Warszawę (11 lipca), przybierze formę anonsowanego przez heroldów inscenizowanego wjazdu średniowiecznych wozów konnych w otoczeniu kupców, igrców, szczudlarzy i grajków.
więcej

"Oswajanie Jerozolimy" w Krakowie

PAP / wab
Niedziela, 27 czerwca 2010, godz. 19:00
Kilkadziesiąt oryginalnych dziewiętnastowiecznych fotografii Jerozolimy ze zbiorów izraelskiego antykwariusza Abrahama Madeiskera prezentuje wystawa "Oswajanie Jerozolimy. Fotografie 1857 - 1900", którą w niedzielę otwarto w Muzeum Etnograficznym w Krakowie.
więcej

Sławomir Mrożek kończy 80 lat

PAP / wab
Niedziela, 27 czerwca 2010, godz. 12:12
Sławomir Mrożek, klasyk polskiej dramaturgii, we wtorek 29 czerwca skończy 80 lat. We wrześniu zostanie opublikowany pierwszy tom jego "Dzienników", odbędzie się też festiwal "Mrożek na XXI wiek", którego gościem będzie sam pisarz, rzadko odwiedzający Polskę.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook