Zmarł aktor teatralny i filmowy Witold Skaruch

PAP / zylka
Środa, 17 lutego 2010, godz. 10:10
Witold Skaruch, aktor teatralny i filmowy, reżyser, zmarł w wieku 80 lat w środę rano, w podwarszawskim Konstancinie.
więcej

Najdroższe dzieło żyjącego polskiego artysty

wab / artbazaar
Wtorek, 16 lutego 2010, godz. 16:35
Aż 713.250 funtów, czyli prawie 3,3 miliona złotych zapłacił nieznany nabywca za trzy „obrazy liczone” Romana Opałki na aukcji w londyńskim domu aukcyjnym Sotheby’s.
więcej

Trzy czwarte seniorów korzysta z komórek

PAP / psd
Wtorek, 16 lutego 2010, godz. 12:27
Korzystanie z telefonów komórkowych wśród seniorów rośnie - wynika z sondażu opublikowanego we wtorek z okazji światowego kongresu telefonii komórkowej w Barcelonie. Korzysta z nich przeciętnie 71 procent seniorów w pięciu krajach objętych badaniem.
więcej

Sztuka Masłowskiej wydarzeniem w Szwecji

IK / wab
Wtorek, 16 lutego 2010, godz. 12:16
22 lutego w legendarnym sztokholmskim Teater Galeasen odbędzie się premiera sztuki Doroty Masłowskiej. "Metallflickan" ("Metalowa Dziewczynka"), czyli "Między nami dobrze jest" w przekładzie Jaremy Bielawskiego reżyseruje znana szwedzka reżyserka i aktorka Natalie Ringler.
więcej

Naukowcy: GMO i szansą, i zagrożeniem

PAP / slo
Niedziela, 14 lutego 2010, godz. 14:00
Opinie naukowców na temat szkodliwości upraw genetycznie modyfikowanych dla środowiska i zdrowia ludzi są podzielone. Zwolennicy GMO wskazują na postęp biologiczny i mniejsze straty w uprawach, przeciwnicy - na brak badań potwierdzających ich nieszkodliwość.
więcej

Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych

PAP / slo
Niedziela, 14 lutego 2010, godz. 11:00
Spektaklem "Wymazywanie" w reżyserii Krystiana Lupy zainaugurowany zostanie w niedzielę wieczorem w Łodzi XVI Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych.
więcej

Karnawał w Rio najgorętszy od 50 lat

PAP / wab
Piątek, 12 lutego 2010, godz. 20:59
W Rio de Janeiro zaczyna się w piątek najgorętszy karnawał od 50 lat: średnia temperatura w lutym osiągnęła prawie 40 stopni Celsjusza.
więcej

Zwycięskie zdjęcie World Press Photo

PAP / wab
Piątek, 12 lutego 2010, godz. 14:43
Główną nagrodę konkursu World Press Photo 2009 otrzymał w piątek Włoch Pietro Masturzo za zdjęcie z protestu w Iranie.
więcej

Ukazała się książka prof. Bartoszewskiego

PAP / ad
Wtorek, 9 lutego 2010, godz. 18:57
"Fascynująca relacja o przeszłości, a jednocześnie kompendium wiedzy, to lektura obowiązkowa dla każdego, kto interesuje się stosunkami polsko-niemieckimi" - tak o najnowszej książce Władysława Bartoszewskiego mówi biskup Stanisław Budzik.
więcej

"Piąta strona świata" - powieść Kutza o Śląsku

PAP / mik
Wtorek, 9 lutego 2010, godz. 06:56
"Piąta strona świata" to tytuł pierwszej powieści Kazimierza Kutza, która pod koniec tygodnia trafi do księgarń. Reżyser m.in. "Soli ziemi czarnej" i "Perły w koronie" pisze o dramatycznej historii Śląska, która kształtowała odmienność tego regionu.
więcej

TŘEBÍČ - chrześcijańskie i żydowskie zabytki

Dziennik Polski
Jakub Taczanowski / "Dziennik Polski"
Poniedziałek, 8 lutego 2010, godz. 17:55
Wspaniała romańska bazylika wznosi się ponad malowniczą, pełną wąskich zaułków, dzielnicą żydowską - oto morawski Třebíč, jedno z dwunastu miejsc w Republice Czeskiej wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
więcej

Nowy teatr na dachu Lincoln Center

PAP / wab
Niedziela, 7 lutego 2010, godz. 09:38
Słynne nowojorskie centrum sztuki Lincoln Center zostanie rozbudowane. Na dachu jego głównego teatru zostanie nadbudowana nowoczesna bryła nowego teatru. Prezentowane będą tu spektakle debiutujących dramaturgów i młodych reżyserów.
więcej

Google nawiązuje współpracę z wywiadem USA

PAP / mik
Czwartek, 4 lutego 2010, godz. 19:23
Google, największa na świeci wyszukiwarka internetowa, będzie współpracować z agencją wywiadu wojskowego, ale zapewnia, że nie naruszy to prywatności klientów.
więcej

Najdroższe dzieło sztuki na świecie

PAP / psd
Czwartek, 4 lutego 2010, godz. 08:25
Za ponad 65 mln funtów sprzedano na aukcji w Londynie naturalnej wielkości brązową rzeźbę szwajcarskiego rzeźbiarza Alberto Giacomettiego. To najdrożej sprzedane dzieło sztuki w historii.
więcej

Europejski sukces polskiej artystki

PAP / drr
Poniedziałek, 1 lutego 2010, godz. 08:03
Plakat autorstwa Marii Mileńko, studentki Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, zwyciężył w konkursie na plakat promujący Dzień Europy 2010. Autorka zwycięskiej pracy otrzyma nagrodę w wysokości 2 tys. euro.
więcej

Fotografia w Twórczych Bieszczadach

TworczeBieszczady.pl
Sobota, 30 stycznia 2010, godz. 16:35
Warsztaty fotograficzne „Fotografia w Twórczych Bieszczadach” przygotowano z myślą o początkujących i średnio zaawansowanych autorach, którzy chcieliby przyswoić i usystematyzować wiedzę o fotografii podróżniczej, plenerowej i krajobrazowej.Podczas zajęć omawiane są zagadnienia z podstaw fotografii, obsługi aparatu i obróbki zdjęć.
więcej

Sztuka kopiowania według Apple

psd / techcrunch.com
Czwartek, 28 stycznia 2010, godz. 14:49
Po iPodzie, i iPhonie, Steve Jobs zaprezentował tablet iPad. Wśród licznych funkcji, jakie posiada to urządzenie, znajduje się również możliwość korzystania z e-booków. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie jeden mały szczegół. Otóż, jak podaje serwis TechCrunch.com, Apple „pożyczył” sobie swoją nową aplikację do obsługi e-booków oraz zarządzania kolekcją cyfrowych książek - iBooks.
więcej

Chiny: Pojawiły się podróbki Google i YouTube

PAP / zylka
Czwartek, 28 stycznia 2010, godz. 14:23
W chińskim internecie pojawiły się podróbki wyszukiwarki Google i serwisu z krótkimi filmami YouTube. YouTubecn.com oferuje filmy pochodzące z oryginalnej strony, która w Chinach jest zablokowana. Z kolei podróbka Google'a, z którym chińskie władze toczą spór o jego działalność w kraju, nazywa się Goojje.
więcej

Walker: Wielka Brytania zdradziła Polaków

PAP / zylka
Środa, 27 stycznia 2010, godz. 11:20
Polityka Londynu wobec Polski w latach II wojny światowej jest tematem książki brytyjskiego autora Jonathana Walkera pt. "Polska osamotniona. Dlaczego Wielka Brytania zdradziła swojego największego sojusznika?". Polski przekład książki, która w Wielkiej Brytanii ukazała się w 2008 roku, właśnie trafił do polskich księgarń.
więcej

XVII Rzeszowskie Spotkania Karnawałowe

PAP / psd
Poniedziałek, 25 stycznia 2010, godz. 15:22
Cztery spektakle w wykonaniu aktorów z Kalisza, Koszalina i Warszawy znajdą się w repertuarze XVII Rzeszowskich Spotkań Karnawałowych, które rozpoczną się w piątek 29 stycznia.
więcej

Wyprzedaż w NASA. Do kupienia - prom

PAP / wab
Poniedziałek, 25 stycznia 2010, godz. 11:11
Magazyn "Wired" umieścił na swoich łamach zapowiedź "wielkiej wyprzedaży" w NASA. Na sprzedaż wystawione będą m.in. promy kosmiczne.
więcej

Grafiki Banksy'ego - tym razem Sundance

screendaily.com / wab
Poniedziałek, 25 stycznia 2010, godz. 08:31
Budynki Park City w Utah, gdzie wystartował festiwal filmowy Sundance, pokryły prace słynnego grafficiarza - Banksy'ego. Artysta jak zawsze pozostał nieuchwytny, a budynek, jak się szacuje, dzięki jego "śladom" zyskał 250 tys. dol. na wartości.
więcej

Trzy lata temu zmarł Ryszard Kapuściński

PAP / mik
Sobota, 23 stycznia 2010, godz. 10:51
Mistrz reportażu literackiego i najwybitniejszy pisarz wśród reporterów - mówiono o Ryszardzie Kapuścińskim. Był podróżnikiem, reporterem, pisarzem, w latach 1958-1972 dziennikarzem i korespondentem Polskiej Agencji Prasowej. 23 stycznia mija trzecia rocznica jego śmierci.
więcej

100 lat Teatru Wielkiego w Poznaniu

PAP / mik
Piątek, 22 stycznia 2010, godz. 15:54
Kilkadziesiąt wydarzeń zaplanowano w związku z obchodami jubileuszu 100-lecia powstania Teatru Wielkiego w Poznaniu. Działalność teatru została zainaugurowana w 1910 r. spektaklem "Czarodziejski flet" Wolfganga Amadeusza Mozarta.
więcej

Słynna dziura w Aberdeen jest na sprzedaż

PAP / zylka
Czwartek, 21 stycznia 2010, godz. 11:55
Słynna dziura w szkockim mieście Aberdeen, uznana za największy w Europie dół wykopany przez człowieka, została wystawiona na sprzedaż – donoszą w czwartek brytyjskie media. Chodzi o wyeksploatowany kamieniołom granitu na wzgórzu Rubislaw.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook